2022.01.27., csütörtök  •  Angelika napja

Sport

Hiába vezetett a szünetben, kiesett a Dunaújváros ellen a Magyar Kupából az SZKKA
A kiélezett mérkőzésen a végjáték döntött a házigazda javára.
A játékosoké volt a Városháza aulája
Gamerek szállták meg múlt péntek délután a szombathelyi Városháza auláját: az eSport Szombathely tartott bemutatót különféle játékokból. A program a Nyitott Városháza sorozat része volt.
Megyei II. osztály, északi csoport: gencsi pontrablás az eddig hibátlan listavezetőtől és fölényes újperinti siker
A Sé, valamint a Bozsok egyaránt idegenben tudott nyerni, de az élmezőnyből a Söpte, valamint a Kemenesalja is begyűjtötte a három pontot. A Pecöl hazai környezetben múlta felül a Mersevátot.
Hajrában szerzett góllal hazai környezetben is legyőzte a tavalyi bronzérmest a Haladás-Viktória
A nyáron Debrecenből érkező Urbán Viktória első zöld-fehér színekben szerzett találata rögtön három pontot ért.
Megyei I. osztály: két hazai siker a vasárnapi mérkőzéseken
A Táplán gólzáporos mérkőzésen győzte le a Vasvár együttesét, a Haladás-Zanat pedig bár sokáig jól tartotta magát, vereséget szenvedett a Vép otthonában.
Újabb Falco győzelem a bajnokságban: a SZEDEÁK sem tudta feltartóztatni a Konakov-legénységet
A szombathelyiek a második félidőben őrölték fel ellenfelüket és végül magabiztos sikernek örülhettek.
Megyei I. osztály: magabiztosan győzött a Király, a Sárvár, valamint a Lukácsháza is
A Répcelak is hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot, míg a Jánosháza a Bükkel, a Kőszeg pedig a Celldömölkkel játszott döntetlent. Utóbbi mérkőzésen a hazaiak a 96. percben szerezték az egyenlítő találatot.
Nagyon közel járt első idegenbeli sikeréhez az SZKKA
Az Alba Fehérvár sokáig futott az eredmény után, a végjátékból azonban jobban jött ki, így otthon tartotta a két pontot.
Futsal: fordulatos mérkőzésen, a hajrában maradt alul az Aramissal szemben a Haladás
A zöld-fehérek a 38. percben még 4-3-ra vezettek, a végjátékban azonban Büki Baltazár háromszor is betalált.
Xavi Hernández lesz a Barcelona vezetőedzője
A katari bajnokságból tér haza az egykori spanyol válogatott labdarúgó.
Olasz válogatott játékos érkezését jelentette be az SZKKA
Cristina Georghe Romániából tette át a székhelyét Szombathelyre.
Nagy csatában maradt alul a Falco a Treviso ellen a Bajnokok Ligájában
A szombathelyiek 70 pont alatt tartották ellenfelüket, ám ezúttal ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez.
Megyei II. osztály, északi csoport: magabiztosan nyerte a forduló rangadóját a Csepreg
Tizenegy gólos mérkőzésen verte a Sé a Sitkét, nyolcig jutott a Pecöl és az Uraiújfalu is. A Bozsok és a Gérce is otthon tartotta a három pontot, a Kemenesalja pedig egy remek mérkőzésen játszott döntetlent a Szelestével.
Budapestről rajtol a Giro d’Italia
Az első szakasz befutója Visegrádon lesz, majd a Balatont is megkerülik a kerékpárosok.
Európa-bajnok oladi srác, piros kamionnal
Szülővárosában, Szombathelyen járt nemrégiben versenygépével, a Kamion Európa-bajnokságot idén harmadszor (2014, 2015, 2021) is megnyerő pilóta, Kiss Norbert. A Révész Racing piros járműve nagy feltűnést keltett a Király utcában, a háromszoros kontinensbajnokkal a pályafutásáról és sikereiről beszélgettünk.
Futsal: Lisszabonba utazik a Haladás a legjobb 16 között
Az elitkör küzdelmeire november 30. és december 5. között kerül sor.
Megyei II. osztály, déli csoport: gólzáporos mérkőzések és egyetlen hazai győzelem
A Felsőcsatár a Telekes ellen tartotta otthon a három pontot, forduló többi találkozóján azonban nem termett babér a vendéglátóknak. A Rábatótfalu Rumban szerezte meg első győzelmét, de a Körmend, a Gyöngyöshermán-Szentkirály, a Szarvaskend, valamint a Csákánydoroszló is idegenben tudott nyerni. Utóbbi két együttes egyaránt kétgólos hátrányból fordítva gyűjtötte be a három pontot.
Emberhátrányban szenvedett vereséget a Haladás a Diósgyőrtől
A szombathelyiek a szezonban először kaptak két gólt egy mérkőzésen.
Nem bírt a Kisvárdával az SZKKA
A szabolcsiak kilenc góllal nyertek a vasi megyeszékhelyen.
Megyei I. osztály: lukácsházi és vépi győzelem
Mindkét csapat idegenben gyűjtötte be a három pontot. Előbbi a Rábapatyot, utóbbi az Egyházasrádócot győzte le.
Gyász: elhunyt Csollány Szilveszter
Ötvenegy esztendős korában elhunyt Csollány Szilveszter olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász.
Alma és szalma – a szerbek karácsonya
Milos Konakov már több éve a szombathelyi kosárlabda meghatározó alakja, az idei szezontól pedig immáron vezetőedzőként irányítja a Falcót. A szerbiai születésű szakember is felelevenítette, hogy miként szokták tölteni az ünnepeket és milyen hagyományok kapcsolódnak a karácsonyhoz déli szomszédainknál.
Koronavírus: duplájára hízott a leggazdagabbak vagyona
A világ tíz leggazdagabb embere köszöni szépen, a pandémia alatt megduplázta vagyonát – írja a Guardian.
Közterület-felügyelet: érzik a polgárok bizalmát
Ágoston Sándor 2020. szeptember elsejétől látja el a Közterület-felügyelet irodavezetői feladatait. A december végi közgyűlésen számolt be a felügyelet azóta végzett munkájáról. Most lapunknak is elmondta a legfontosabb változásokat és legnagyobb eredményeket.
ENSZ: évek alatt gyógyulhat meg a munkaerőpiac
A koronavírus-válság továbbra is világszerte súlyos hatással van a munkahelyekre – közölte az ENSZ, arra figyelmeztetve, hogy évekig tarthat, amíg a munkaerőpiac újra eléri a járvány előtti szintet.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240 >>>