2022.12.09., péntek  •  Natália napja

Sport

Haladás: őrült mérkőzésen győzelem a Dorog ellen
A 4-3-ra végződő összecsapáson a szombathelyieknél Rácz Barnabás kezdte a gólgyártást, Molnár Rajmund duplázott, a végeredményt pedig Derekas Zoltán állította be a 94. percben.
Megyei I. osztály: a Haladás-Zanat és a Sárvár is hét gólig jutott, idegenben nyert a Vasvár és a Répcelak
A Király SE a Szarvaskend ellen aratott 3-1-es sikert, míg a Körmend a Rábapaty ellen tartotta otthon mindhárom bajnoki pontot.
Futsal Bajnokok Ligája: ezúttal nem sikerült a Haladásnak az elitkörbe jutás
A szombathelyiek 4-4-es döntetlent játszottak az ukrán Uragan Ivano-Frankivskkal a fő forduló utolsó mérkőzésén, így búcsúztak a további küzdelmektől.
Futsal BL: fordulatos mérkőzésen Haladás-vereség a házigazda United Galati ellen
A magyar bajnok gólgazdag és sokszor feszült hangulatú mérkőzésen szenvedett 4-2-es vereséget román ellenfelétől.
Kosárlabda Bajnokok Ligája: Falco-vereség Törökországban
A sárga-feketék az első negyedben mindössze 8 pontot tudtak szerezni, ez a kezdés pedig meg is bosszulta magát. A Tofas 90-63 arányban diadalmaskodott és megszerezte első győzelmét a csoportban.
Futsal: megnehezítette a Benfica dolgát a Haladás, de elmaradt a bravúr a BL-nyitányon
A magyar bajnok nem játszott alárendelt szerepet, egyenlíteni is tudott, a világsztárokkal tűzdelt portugálok azonban 3-1-es győzelmet arattak.
Utcát neveztek el Újperinten Király Ferencről - szobor is emlékeztet a Haladás legendás játékosára
Király Ferenc nevét viseli a Király Sportlétesítményhez vezető utca, a Haladás egykori ikonikus játékosa pedig szobrot is kapott a komplexum területén - az ünnepélyes avatást szerdán tartották Újperinten.
Az Agrobio Classic Kick-box és Box Club 12 érmet szerzett a hétvégi bajnokságon
Október 22-én Szombathelyen rendezték meg a MKBSZ Kick-box Felnőtt és Master Class Országos Bajnokságát, melyen az Agrobio Classic Kick-box és Box Club versenyzői is szép számmal indultak, olvasható a klub közleményében.
Megyei II. osztály, északi csoport: nagy skalpot gyűjtött be a Spari, zsinórban harmadszor nyert a Sé
Az Alsóújlak és az Újperint hazai környezetben folytatta jó sorozatát, a Szeleste, az Uraiújfalu, valamint a Lukácsháza pedig idegenben gyűjtötte be a három pontot.
Megyei II. osztály, déli csoport: négygólos nádasdi győzelem a Körmend ellen
Ezúttal csupán egy mérkőzést rendeztek a csoportban, a tabella második helyén álló nádasdiak 4-0-s sikert arattak a Rába-partiakkal szemben.
Haladás-Viktória: hat gól és magabiztos továbbjutás a Magyar Kupában Budaörsön
A szombathelyieknél Kiss-Lantos Hanna, valamint Marlo Sweatman is duplázni tudott, Varró Veronika pedig első találatát jegyezte az NB I-es csapat tagjaként.
Megyei I. osztály: Répcelakon nyert rangadót a Király SE, félbeszakadt a Rábapaty-Táplán összecsapás
A Vasvár a Körmend, a Celldömölk a Sárvár otthonában tudott három pontot szerezni, a Csepreg, a Haladás-Zanat, valamint a Vép viszont hazai környezetben nyert. A Söpte-Szarvaskend találkozón mindkét együttes egy-egy gólt és egy-egy pontot szerzett.
Kosárlabda: őrült hajrában nyert a Falco Debrecenben
A szombathelyiek Tiby triplájával 71-69-re diadalmaskodtak a DEAC otthonában.
Várják a korcsolyázás szerelmeseit
Október 22-én és 23-án, szombaton és vasárnap is várja a szurkolókat és a korcsolyázni vágyókat a Szombathelyi Jégcsarnok.
Futsal: az első félidőben döntött a Haladás az Újpest ellen és győzelemmel hangolt a romániai BL-túrára
Juan Ramón Calvo Rodríguez fiai 4-1-re múlták felül az Újpestet, így zsinórban négy sikerrel a hátuk mögött utazhatnak Romániába.
Nemes célért küzdenek a ketrecben
Küzdelem a ketrecben, küzdelem a ketrecen kívül. Nemes célért szerveznek gálát küzdősport harcosokkal a szervezők. Greenfield Nemzetközi Küzdősport Gála veszi kezdetét november 5-én Bükön a Sportcsarnokban, olvasható a szervezők közleményében.
Falco: újabb magabiztos siker, a Nyíregyháza után a Sopron is meghajolt a szombathelyiek előtt
A címvédő zsinórban harmadik mérkőzésén diadalmaskodott, ezúttal a Novomatic Arénában tudott nyerni, méghozzá 81-63 arányban.
Megyei II. osztály, déli csoport: a Rum a Nádasd, az Egyházasrádóc a Körmend ellen nyert rangadót
A Csákánydoroszló Őriszentpéteren őrizte meg hibátlan mérlegét, de a Gyöngyöshermán-Szentkirály is idegenben tudott nyerni, méghozzá a Felsőcsatár otthonában. A Bajánsenye és a Szentpéterfa egyaránt egygólos győzelmet aratott, a Telekes és a Rábatótfalu összecsapásán viszont nem zördültek meg a hálók.
Haladás: Küzdelmes kupabúcsú
A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában a Budapest Honvéd 2-1 arányban nyert a Rohonci úton szerda este.
Megyei II. osztály, északi csoport: hosszú idő után botlott az Újperint, győztes útra tért a Pecöl
A Gencsapáti, a Sé, valamint a Szeleste hazai környezetben gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot, a Kemenesmagasi és a Bozsok pedig idegenben tudott nyerni. Nem született gól a Lukácsháza és az Alsóújlak összecsapásán.
Végrehajtást indított a NAV a Haladás futballcsapatát működtető cég ellen
Végrehajtást indított a NAV a Haladás NB II-es csapatát működtető gazdasági társaság, a Szombathelyi Haladás Kft. ellen, írja az mfor.hu
Derült égből kormányinfó: kedd este 11-től eltörölte a kormány a 480 forintos üzemanyagárat, piaci árak érvényesek a kutakon
Este fél 11-kor kezdődött az a kormányinfó, amelyen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter Hernádi Zsolt MOL-vezérrel együtt jelentette be, kedd este 11-től megszűnik az üzemanyag-árstop, vagyis a fixált, 480-as ár. Alig félórával később meg is jelent a rendelet a Magyar Közlönyben.
Szombathelyi buszközlekedés: új járat, új menetjegy és bérlet
Új járat, új menetjegy és bérlet a Blaguss Agoránál, erről is tárgyalnak az év utolsó közgyűlésén a képviselők. A társaság további 40 millió forint üzemanyagkompenzáció biztosítását kérte a közgyűléstől.
Szeretetből jövök be dolgozni - Szabó Imréné 60 éve a Markusovszky Kórházban
Szabó Imréné Valika, a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház Szemészeti Osztályának műtős asszisztense a napokban töltötte be 80. évét. 60 éve dolgozik a kórházban, 57 éve a szemészeti műtőben, s eszébe sem jut, hogy abbahagyja a munkát. Múlt héten a Magyar Szemészeti Szakdolgozók Egyesülete SHAO-díjjal tüntette ki. A munkahelyén látogattuk meg.
Gyermekszemekben ragyogó karácsonyi fények: látogatás a balogunyomi mesekertben
Szombathelyről érkezve már a 86-os útról szemünkbe tűnik Kurucz József karácsonyi fényekben pompázó balogunyomi portája, mely harmadik éve várja tárt kapukkal a látogatókat advent idején – mesekertnek nevezik a csillogó-villogó ragyogó udvart, s valóban: aki ide betér, akár egy órácskára is, maga mögött hagyhatja a hétköznapi valóságot.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240 >>>