2020.11.30., hétfő  •  András, Andor napja

Sport

Ismét karanténban az SZKKA, elmaradnak az e heti bajnoki mérkőzések
Mivel a csapat első számú kontaktnak számít a múlt heti DKKA elleni mérkőzés után, a soron következő két bajnoki mérkőzés biztosan elmarad.
Megyei I. osztály: A Királyé a forduló egyetlen idegenbeli győzelme
A Sárvár rangadót nyert a Lukácsháza ellen, de a Jánosháza, a Vép, valamint a Kőszeg is magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A Csepreg és a Vasvár találkozója is pontosztozkodással zárult.
Csatári Ervin: az önmagad felett aratott győzelem csak rajtad múlik
Egészen elképesztő utat járt be a szombathelyi testépítő, Csatári Ervin, aki a 2000-es évek elején a nívós Superbody versenyeken harmadik, második és első helyen is végzett a kategóriájában. A szép sikerek után nehéz időszak következett, kiszakadt gerincsérv miatt 30 évesen két műtéten is átesett, ami miatt újra kellett tanulnia járni és hajolni. 45 évesen viszont ismét elindult egy versenyen, és ezüstérmet szerzett.
A héten biztosan nem lép pályára a Falco
A szombati tesztelés hat játékosnál is kimutatta a koronavírus-fertőzést, így két bajnoki mérkőzése egészen biztos elmarad a vasi együttesnek.
Magabiztos Haladás-győzelem a Szentlőrinc ellen
A szombathelyieknél Medgyes duplázott, rajta kívül Rácz és Tóth Barna volt még eredményes.
A veterán bokszoló 46 másodperc alatt  kiütötte ellenfelét
A veterán bokszoló 46 másodperc alatt kiütötte ellenfelét
Még egy percet sem töltött el szombat éjszaka a Los Angeles-i Microsoft Theaterben felállított szorítóban a korábbi nehézsúlyú interim (ideiglenes) világelső Luis Ortiz, aki 46 másodperc alatt aratott győzelmet.
Vereséget szenvedet az Astrától a Haladás-Viktória
A játék képe alapján rászolgált volna az egy pontra a hazai együttes, az Astra jobb helyzetkihasználásának köszönhetően mégis elvitte a három pontot Szombathelyről.
Hat játékosnak is pozitív lett a koronavírus-tesztje a Falconál
A sárga-feketéket is elérte a koronavírus, több játékosnak is pozitív lett a teszteredménye.
Elmarad a mai ZTE-Falco mérkőzés
A tervekkel ellentétben mégsem tud pályára lépni a hétvégén a szombathelyi együttes.
A világ legidősebb embere is viheti az olimpiai lángot
A japán szervezők azt tervezik, hogy jövő májusban az ország, egyszersmind a világ legidősebb embere is viszi majd a tokiói olimpia lángját.
Hétvégén rajtol a világ legőrültebb vitorlásversenye
Rekord létszámú mezőny lesz a Vendée Globe szóló földkerülő vitorlásversenyen, amely vasárnap rajtol hagyományosan a franciaországi Les Sables d’Olonne kikötőjéből: 33 hajós teljesítette az indulási feltételeket.
Az UEFA szerint a labdarúgás a leginkább koronavírus-biztosabb sport
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) augusztus óta 61 859 koronavírustesztet végeztetett el, amellyel több mint 500 mérkőzés lejátszásához járult hozzá a kontinensen, így a szervezet szerint jelenleg a futball az egyik legbiztonságosabb környezet.
Elmarad a szombati Körmend elleni klasszikus, helyette Zalaegerszegen meccsel a Falco
A körmendiek arról tájékoztatták a sárga-feketéket, hogy egy játékosuk teszteredménye pozitív lett.
Az SZKKA elleni mérkőzés lefújása után derült ki, hogy koronavírusos a Dunaújváros nyolc játékosa
A PCR-tesztek eredményeit késő este kapta kézhez a dunaújvárosi csapat, a mintavétel nyolc játékosnál is pozitív eredményt hozott.
Három góllal verte a Fradit a Juventus
A Ferencváros 4-1-re kikapott szerdán a Juventustól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában, a Puskás Arénában.
Nagyon értékes SZKKA-győzelem a rivális Dunaújváros ellen
A szombathelyiek végig vezetve, a fontos pillanatokban okosan kézilabdázva nyerték meg a találkozót.
Sima vereségbe futott bele a Haladás Csákváron
A szombathelyiek küzdöttek, de a játékukból ezúttal hiányzott az átütőerő, a Csákvár pedig nem kegyelmezett, kíméletlenül megbüntette a kihagyott helyzeteket és zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg.
Férfi kosárlabda NB I: novemberben már nem lép pályára a Szolnok
A koronavírus-járvány miatt novemberben már nem lép pályára a Szolnoki Olajbányász a férfi kosárlabda NB I-ben.
Elhunyt az ausztrálok legendás úszóedzője
Szerdán, 87 éves korában elhunyt Don Talbot, Ausztrália egyik legsikeresebb úszóedzője.
Nagyot harcolt a BL-nyitányon a Falco és legyőzte a Lublint
A lengyelek csak az első negyedben tudtak vezetni, a Falco a fordítást követően végig okosan, fegyelmezetten játszva nem engedte ki a kezéből a mérkőzést és 84-75 arányban felülmúlta lengyel ellenfelét.
Kurz: Ausztria a nyugati tartományokban kezdi a tömeges tesztelést
Sebastian Kurz osztrák kancellár bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt meghirdetett tömeges tesztelést a nyugati tartományokban, Vorarlbergben, Tirolban és Salzburgban kezdik meg december elején.
A Markusovszky kórház proszektúrája betelt, külső telephelyek bevonásával oldják meg a halottak tárolását
A nyugat.hu számolt be egy olvasójuk levele nyomán arról, hogy megtelt a szombathelyi Markusovszky kórház proszektúrája. Kérdéseiket elküldték a kórháznak, ma a 24.hu-nak elismerték, hogy valóban így van.
Telefonos info-vonalat indít a Markusovszky kórház a betegek hozzátartozóinak
Új helyére került a város adventi koszorúja
Péntektől változtak a kapcsolattartási szabályok Ausztriában
November 27-től változtak a személyes kapcsolattartás szabályai a kijárási korlátozás idején. Az új rendelet értelmében a közeli hozzátartozók közé csak a szülők, gyermekek és testvérek tartoznak majd, a nagyszülők viszont vigyázhatnak kiskorú unokáikra. Péntektől a háztartások egyszerre csak egy vendéget fogadhatnak, olvasható az orf.at-n.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240 >>>