2020.09.18., péntek  •  Diána napja

Sport

A harmadik fordulóval folytatódott a megyei I. osztály - a Sárvár nyerte a CVSE elleni rangadót
A szombati játéknapon hazai pályán tudott nyerni a Bük, a Körmend, valamint a Kőszeg is, a Sárvár viszont idegenben gyűjtötte be a három pontot a Celldömölk ellen. A Kőszegnél Szolyák Tibor mesterhármast szerzett, így már öt gólnál jár az idei szezonban.
Futsal: Legyőzte az FTC-t a bajnoki rajton a Haladás VSE
A Haladás VSE futsalcsapata számára a Ferencváros elleni idegenbeli mérkőzéssel kezdődött meg a 2020/2021-es bajnoki szezon. A szombathelyiek láthatóan túltették magukat az előző szezonban történteken, és magabiztos, jó játékkal 2-4 arányban legyőzték ellenfelüket a nyitófordulóban.
SZKKA: Győztes főpróba az Alba Fehérvár otthonában, megváltozott bajnoki menetrend
Utolsó felkészülési mérkőzésén öt góllal, 37-32-re győzte le az Alba Fehérvár együttesét az SZKKA NBI-es csapata. A mérkőzés zárt kapus volt, nem tekinthették meg szurkolók az összecsapást. Jövő héten szombaton hosszú idő után ismét tétmérkőzés vár a csapatra, méghozzá a bajnoki rajt a Dunaújváros otthonában.
Tour de Hongrie - Az eddigi legerősebb mezőny rajtol szombaton
Az országúti kerékpáros magyar körverseny történetének legerősebb mezőnye áll rajthoz szombaton az esztergomi Bazilika előtt a 41. Tour de Hongrie-n.
Megfertőződött koronavírussal a magyar birkózóválogatott négy tagja
Megfertőződött koronavírussal a magyar birkózóválogatott négy tagja, akiket a szövetség (MBSZ) csütörtöki közleményében nem nevesítettek.
A Barcelona elnöke kész lemondani, hogy Messit maradásra bírja
Josep Maria Bartomeu, az FC Barcelona elnöke kész lemondani tisztségéről annak érdekében, hogy Lionel Messi mégse hagyja el a klubot.
Nagyot küzdött, és legyőzte a listavezető Ajkát a Haladás
Mátyus János együttese nagyot harcolva győzte le a kiváló formában lévő listavezetőt, és nagyon fontos három pontot gyűjtött be hazai környezetben.
Narancs mezzel támadnak az olasz Zebrák
Narancs mezzel támadnak az olasz "Zebrák"
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Juventus szerdán bemutatta új, harmadik számú szerelését. Mutatjuk az összeállítást.
Szoboszlai Dominik marad a Salzburgnál
Több havi huzavona után Szoboszlai Dominik, a Red Bull Salzburg magyar válogatott labdarúgója bejelentette, hogy idén nyáron biztosan nem vált klubot.
Megyei II. osztály északi csoport - három százszázalékos csapat maradt, ikervári feltámadás az utolsó öt percben
A Zanati KSE-HVSE, a Söpte, valamint a Szeleste második meccsét is megnyerte, a márciusi leálláskor éllovas Gérce viszont továbbra is pont nélkül két forduló után. Az Ikervár a 85. percben még 4-1-es hátrányban volt, azonban az utolsó öt percben három gólt rúgva pontot mentett a Sitke otthonában.
Megyei II. osztály déli csoport - nem sok babér termett a hazai csapatoknak a második fordulóban
A Rábatótfalu tíz gólt rúgott a Jáknak, és egyedüliként otthon tartotta a három pontot. A Körmend hiába vezetett 3-1-re is a Csákánydoroszló ellen, a végén mégis ők mentettek pontot a 94. percben.
Usain Bolt elkapta a koronavírust
A nyolcszoros olimpiai bajnok atléta is megfertőződött a vírussal.
Megyei I. osztály - íme, a vasárnapi mérkőzések történései
Három mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó megyei I. osztályban. A Vép a Rumot verve maradt hibátlan, a Lukácsháza hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot és szerezte meg első győzelmét, a Csepreg és az első fordulóban szabadnapos Szentgotthárd viszont nem bírt egymással.
Megnyert mérkőzésen hagyott két pontot a Haladás az Illovszky stadionban
A szombathelyiek nyolcvan percen keresztül kiválóan futballoztak, a Vasas azonban az utolsó tíz percben két megingást is kihasznált, így otthon tartott egy pontot Bene Ferenc együttese.
Gőzerővel készülnek a Ligeti testvérek
Ligeti Dániel és Ligeti Richárd szabadfogású magyar válogatott birkózók voltak a vendégeink. Interjú a családi vállalkozásról, a sportélet járvány utáni folytatásáról és az olimpiai álmokról.
„Felemelő érzés Hali-edzőnek lenni”: vezetőedzői értékelés a Haladás bajnoki rajtjáról
Négy fordulón hét pontot szerzett a Szombathelyi Haladás NB II-es csapata. Mátyus János nagyon megszerette a várost, elképesztőnek tartja a szurkolótábort, s mint fogalmazott: azt sajnálja, hogy anno nem focizhatott a Haliban.
Folytatódtak a megyei I. osztály küzdelmei: százszázalékos maradt a Sárvár, javított a Király, a Jánosháza, valamint a Vasvár is
Hat gólt rúgott, és hibátlan maradt a Sárvár, Horváth Kevin mesterhármast szerzett a találkozón. A Celldömölk ezúttal sem tudta begyűjteni a három pontot, a Jánosháza, a Király SE, valamint a Vasvár viszont megszerezte első győzelmét a bajnokságban.
Háromgólos győzelmet aratott az SZKKA Sárváron a Kispest ellen
A mérkőzésen több fiatalnak is lehetőséget adott Marosán György vezetőedző, akik bátran, jól játszva szálltak be a mérkőzésbe, és jó teljesítményükkel hozzátettek a csapat 29-26-os győzelméhez.
Elhunyt Rehus Uzor György, olimpiai negyedik helyezett, vb-ezüstérmes súlyemelő
Augusztus 20-án elhunyt a Haladás olimpiai negyedik, vb-ezüstérmes, négyszeres EB-bronzérmes súlyemelője, Rehus Uzor György, adta hírül a szombathelyi sportegyesület a Facebook-oldalán.
Két hétre felfüggesztették az edzéseket az Aligátoroknál, miután edzőtáborbeli ellenfelük edzője pozitív koronavírus-tesztet produkált
A Budapesten járt játékosokat, valamint hozzátartozóikat is fokozott óvatosságra inti a klub, és az edzések is szünetelnek a következő két hétben.
Megszüntetik az Ausztriába ingázók 30 kilométeres és 24 órás korlátozását
Az osztrák belügyminisztérium tájékoztatása szerint Magyarország megszünteti az Ausztriába ingázók 30 kilométeres és 24 órás korlátozását. A hír péntek délelőtt az osztrák Belügyminisztérium honlapján jelent meg.
Határzárás: hétfőn lesz hivatalos bejelentés arról, milyen szabályok vonatkoznak az Ausztriába ingázó magyar munkavállalókra (Frissítés: megjelent a rendelet)
A szeptember 1-re tervezett magyar határzárról közölt cikket a kurier.at. Az Ausztriában dolgozó magyar ingázók ügyében már történt egyeztetés, hivatalos bejelentés hétfőn várható.
Gulyás Gergely: szeptember 1-től zárjuk a határokat
A koronavírusjárvány-helyzet alakulása miatt a járvány első hulláma idején alkalmazott határvédelmi szabályokhoz való visszatérésről döntött a kormány - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Ausztriai magyar ingázók: órákkal a határzárás előtt még nagy a bizonytalanság
Csak találgatni tudnak az Ausztriába ingázó magyar munkavállalók, hogy a szeptember 1-én életbe lépő, a határzárról szóló kormányrendelet intézkedései nyomán mi vár rájuk.
Orbán Viktor: szigorú határvédelmi intézkedéseket rendeltünk el
Szigorú határvédelmi intézkedések technikai részleteit tekintette át az operatív törzs határellenőrzési akciócsoportja szombat reggeli ülésén - közölte Orbán Viktor miniszterelnök az akciócsoport ülése után Facebook-videójában.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240 >>>