2022.09.26., hétfő  •  Jusztina napja

Sport

Haladás-Viktória: döntetlen az első tavaszi bajnokin a kupaelődöntős ellenféllel
A szombathelyiek Ana-Maria Vladulescu góljával vezettek a Soroksár otthonában, ennek ellenére be kellett érniük az egy ponttal.
Megyei I. osztály: fölényes győzelmet aratott a Király SE, Celldömölkön nyert a Haladás-Zanat
A Rábapaty, a Szentgotthárd, valamint a Táplán is idegenben tudott nyerni, a Kőszeg gól nélküli döntetlent játszott a Répcelakkal.
Magabiztos Falco-győzelem a DEAC ellen az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén
A szombathelyiek végig vezetve szerezték meg sorozatban kilencedik sikerüket a bajnokságban, ezúttal 80-70 arányban diadalmaskodtak.
Vasárnap startol a téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál
Öt sportág harminc magyar versenyzője indul a vasárnap startoló, a finnországi Vuokattiban rendezendő téli európai ifjúsági olimpiai fesztiválon; soha korábban ennyi versenyzőnk nem volt a játékokon, a csúcsdöntés a leány jégkorongcsapat részvételének köszönhető.
Remek játékkal kiütötte a Diósgyőrt, és a Magyar Kupa elődöntőjébe jutott a Haladás-Viktória
Székely Tibor együttese magabiztos, 4-0-ás győzelmet aratott, így várhatja a Soroksár elleni, március 30-i elődöntőt.
Megyei II. osztály, északi csoport: idegenben tudott nyerni az Alsóújlak és a Gérce
A Sitke második tavaszi bajnokiján is 3-3-as döntetlent játszott, a Sé, a Csepreg, az Újperint, valamint az Uraiújfalu pedig hazai környezetben diadalmaskodott.
Megyei II. osztály, déli csoport: gólgazdag mérkőzéseket hozott a 17. játéknap
A Szarvaskend és a Körmend öt, a Szentpéterfa négy találatot szerezve nyert, a Gyöngyöshermán-Szentkirály pedig háromszor vette be a Tanakajd kapuját. Felsőcsatárról hozta el a bajnoki pontokat az Őriszentpéter, a Nádasd viszont otthon tudott nyerni a Rábatótfalu ellen.
Harmadszor már nem tudott egyenlíteni a Haladás, a Budafoké lett mindhárom bajnoki pont
A zöld-fehérek ezúttal sem tudtak kilábalni tavaszi hullámvölgyükből.
Kosárlabda Bajnokok Ligája: drámai meccsen, hosszabbítás után szenvedett vereséget a Falco Strasbourgban
A szombathelyiek tizenkilenc pontos hátrányból jöttek vissza, az utolsó másodpercekben a győzelemért támadhattak, a ráadást azonban a franciák bírták jobban, akik így 98-86-ra nyerni tudtak.
Megyei I. osztály: egy hazai, valamint egy vendég győzelem a 18. forduló vasárnapi mérkőzésein
A Táplán a Kőszeg ellen folytatta tavaszi győzelmi sorozatát, a Vasvár pedig két vereség után tudott nyerni a Rábapaty otthonában.
Falco: most is a harmadik negyed döntött, ám ezúttal ellentétes volt a forgatókönyv
A szombathelyiek többek között a 33-14-es harmadik etapnak köszönhetően 97-76-os sikert arattak a Kecskemét ellen, ezzel pedig már zsinórban nyolc győztesen megvívott bajnoki van a hátuk mögött.
Megyei I. osztály: nyert a forduló rangadóján, így élre állt a Sárvár
A Király SE, a Lukácsháza, valamint a Haladás-Zanat is magabiztos győzelemmel tartotta otthon a három pontot, a Szentgotthárd és a Jánosháza pedig egyaránt döntetlent ért el a 18. játéknapon.
Heroikus küzdelemben kétgólos siker, legyőzte idegenben a Vasast az SZKKA
A szombathelyiek egy végletekig kiélezett mérkőzésen múlták felül 32-34-re az angyalföldi együttest.
Kézilabda: két válogatott játékosával is hosszabbított az SZKKA
Győri Viktória, valamint Balogh Judit a következő idényben is a szombathelyieket erősíti majd.
Futsal: újabb Haladás-diadal, a DEAC-ot is legyőzte a Juanra-legénység
A szombathelyiek továbbra is hibátlan mérleggel rendelkeznek a felsőházi rájátszásban.
Kosárlabda BL: Falco-vereség a Tenerife otthonában, a harmadik negyed pecsételte meg a magyar bajnok sorsát
Az első félidőben remekül tartották magukat Milos Konakov tanítványai, a találkozó második szakaszában azonban bedarálta a szombathelyieket a spanyol gárda.
Megyei II. osztály, északi csoport: megszerezte első pontját a Sitke, tovább menetel a Csepreg
Hosszú sorozatot szakított meg hazai győzelmével az Alsóújlak, de a Söpte és a Szeleste is otthon tartotta a három pontot. A Sé, a listavezető Csepreg, valamint a Bozsok idegenben gyarapította pontjainak számát, a Pecöl pedig egy kiélezett mérkőzésen játszott döntetlent a Sitkével.
84 nevezés érkezett a XI. Tóth Géza Súlyemelő Versenyre
Egy ponttal térhet haza a Haladás Tiszakécskéről
A tiszakécskeiek első félidő hosszabbításában szerzett találatára Horváth Rajmund tudott válaszolni a második játékrész közepén, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.
Megyei II. osztály, déli csoport: a Szarvaskend, valamint a Csákánydoroszló is magabiztosan nyert a tavaszi nyitányon
A Vasszécseny a Gyöngyöshermán-Szentkirály, a Rábatótfalu a Tanakajd ellen hagyta el győztesen a pályát, az Őriszentpéter és a Szentpéterfa pedig egyaránt gólgazdag mérkőzésen játszott döntetlent.