2023.02.06., hétfő  •  Dorottya, Dóra napja

Sport

Megyei I. osztály: gólzáporos rangadót nyert a Király SE, Bükről hozta el a három pontot a Körmend
A Szentgotthárd ezúttal a Jánosházát győzte le, így továbbra is veretlen, csakúgy, mint a Haladás-Zanat, amely a Vasvár ellenében aratott 1-0-s sikert. A Táplán és a Söpte négygólos döntetlent játszott egymással.
Futsal: nyolcig meg sem állt a Haladás a Magyar Futsal Akadémia ellen
A szombathelyiek szezonbeli első győzelme magabiztosra sikeredett, így három ponttal hangoltak a Berettyóújfalu elleni rangadóra.
Három unoka, három érem a VB-ről
Bodorkós-Horváth Katalin igencsak eredményes, sikerekkel teli nyarat tudhat maga mögött, hiszen előbb az olaszországi Grossetoban 10km-en és 20 km-en is szenior Európa-bajnok lett gyaloglásban, majd Finnországban a VB-n szintén aranyérmet akasztottak a nyakába ezen a két távon, 5 km-en pedig a második helyet szerezte meg. A szombathelyi sportolóval az előbb említett sikerekről, a kezdetekről, de a magyar versenyszerű gyaloglás helyzetéről is beszélgettünk.
Megyei II. osztály, északi csoport: a második félidőben hengerelt a Spari, a Boba is megszerezte első győzelmét
A Lukácsháza és a Kemenesmagasi is idegenben tudott nyerni, ezzel előbbi vezeti a tabellát, utóbbi pedig a harmadik helyen áll. A harmadik játéknapon három döntetlen is született, a Pecöl, az Uraiújfalu, valamint a Szeleste is megosztozott a pontokon ellenfelével.
Megyei II. osztály, déli csoport: a Gyöngyöshermán-Szentkirályé a forduló egyetlen idegenbeli sikere
Az Egyházasrádóc a Tanakajd ellen szerezte meg első győzelmét, de a Nádasd, a Körmend, a Csákánydoroszló, a Rum, valamint a Bajánsenye is otthon tartotta a három pontot.
Haladás-Viktória: vereség a címvédő otthonában
A szombathelyiek három fordulót követően egy győzelemmel és két vereséggel a tabella nyolcadik helyén állnak.
Haladás: egy gól, egy pont a Soroksár ellen
Az első félidőben a vendégek szereztek gólt, a másodikban a házigazda talált be, így aztán pontosztozkodással ért véget az összecsapás.
Megyei I. osztály: a Haladás-Zanat és a Táplán is magabiztos győzelmet aratott
Előbbi a Csepreg otthonából hozta el a három pontot egy özönvízszerű esőzés után, utóbbi pedig a Bük gárdáját múlta felül.
MOL Magyar Kupa: nem sikerült a továbbjutás a vasi csapatoknak
A Söpte a Mezőörs, a Király SE pedig a BVSC Zugló ellen búcsúzott a további küzdelmektől.
Megyei I. osztály: hibátlan maradt a Vép és a Répcelak
A Szentgotthárd a Körmend ellen gyűjtötte be a három pontot, így továbbra is veretlen, a Celldömölk pedig a Szarvaskendet legyőzve szerezte meg szezonbeli első sikerét.
Milos Konakov: ezzel a kerettel is nagy célokért szeretnénk küzdeni
Egy megújult, de rendkívül motivált Falco látott neki a munkának az új szezon előtt, a nyári időszakról, a csapat körüli változásokról, valamint a célokról Milos Konakovval, a gárda trénerével beszélgettünk.
Frizbi National Cup a Király Sportlétesítményben: nemzeti válogatottak csatáznak az érmekért
Magyar Repülő Korong Szövetség augusztus 27. és 28. között második alkalommal rendezi meg a meghívásos Nemzetek Kupáját. A versenynek idén a szombathelyi Király Sportlétesítmény ad otthont.
Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupa: gólgazdag mérkőzések a második fordulóban
A Celldömölk tízszer vette be ellenfele kapuját, de a Táplánszentkereszt, a Vasvár, valamint a Körmend is eljutott hét gólig.
Kosárlabda: óriási csatára késztettük a bivalyerős litvánokat, a végét azonban ők bírták jobban
Fantasztikus hangulatú mérkőzésen 78-88 arányú vereséget szenvedtünk a VB-selejtezők második körének első fordulójában. A vendégeket Sabonis, valamint Valanciunas cipelte a hátán, nálunk Hanga Ádám 21 ponttal tért vissza tétmérkőzésen.
Passzolj, fuss, kapd el: négy frizbiválogatott játszik a hétvégén a Király Sportlétesítményben
Négy nemzet tornáját rendeznek ultimate frizbi mixed (vegyes) kategóriában szombaton és vasárnap Szombathelyen a Király Sportlétesítményben: a magyar válogatott mellett a szlovén, a szlovák és a román nemzeti csapat is itt lesz.
Megyei II. osztály, déli csoport: a Csákánydoroszló és a Körmend is tízgólos mérkőzésen nyert
A Nádasd és a Bajánsenye idegenben gyűjtötte be a három pontot, a Felsőcsatár, a Tanakajd, valamint a Rábatótfalu pedig hazai környezetben hagyta el győztesen a pályát.
Hiába vezetett a Haladás, kikapott a Siófok vendégeként
A találkozót a korábban Szombathelyen is megforduló Szakály Attila találata döntötte el.
Megyei I. osztály: a Király, a Rábapaty, valamint a Vép is hibátlan maradt
A Söpte a Bük ellen tudott nyerni hazai környezetben, a Szentgotthárd és a Szarvaskend pedig egyaránt egy ponttal gazdagodott.
Futsal: Haladás-vereség a Veszprém otthonában
A bakonyiak a szünet után vitték döntésre a dolgot és 7-3-as győzelmüknek köszönhetően otthon tartották a három pontot.
Halász Bence: az egyéni csúcstól még édesebb a siker
Hatalmas egyéni csúccsal, 80 méter 90 centivel ezüstérmes lett Halász Bence a müncheni Európa-bajnokságon. A szombathelyi Dobó SE kalapácsvetője a harmadik sorozatban érte el élete legjobbját, és egy darabig vezetett is a döntőben, amit mostoha körülmények között, esőben rendeztek meg. Az Európa-bajnoki címet végül a lengyel Nowicki szerezte meg.
Ismét sok újszülöttet köszönthetünk Szombathelyen
Íme, a legfrissebb anyakönyvi hírek városunkból.
A szolidaritás napja – ülősztrájk a Bolyaiban
Pont egy éve kezdődtek a tiltakozások az oktatás helyzete miatt: az évfordulón ülősztrájkokkal, tiltakozásokkal indult a reggel országszerte diákszervezetek és pedagógusok részvételével. Szombathelyen a Bolyai iskola diákjai az Egységes Diákfronthoz csatlakozva ülősztrájkot szerveztek.
Megválasztották a legÖKOsabb osztályt
A Reményik Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Művészeti Iskolában ezúttal a legkisebbek nyerték el a címet.
Melletted a mindennapokban: személyi asszisztenseket toboroznak a mozgáskorlátozottak mellé
Pályázati támogatásnak köszönhetően Melletted a mindennapokban címmel új szolgáltatást indít a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Nonprofit Kft. Mozgáskorlátozott ellátottjaik mellé toboroznak személyi asszisztenseket, akik meghosszabbított kézként, lábként működve támogatják őket a napi tevékenységükben, higiéniai szükségleteikben, ügyintézésben. Jelentkezőket várnak, akik szívesen bekapcsolódnának segítőként a programba.