2022.05.22., vasárnap  •  Júlia, Rita napja

Sport

Falco: vereség a negyeddöntő második mérkőzésén, egyenlíteni tudott hazai pályán a Szeged
A Tisza-partiak 80-74 arányban tudtak nyerni, így mindenképpen lesz negyedik felvonás.
Megyei I. osztály: magabiztosan nyert és bajnok lett a Sárvár
Hat találkozóból négyen gólképtelenek maradtak a hazai csapatok, a Sárváron kívül a Haladás-Zanat tudta otthon tartani mindhárom bajnoki pontot.
Tóth Veronikán az extrém magaslatok, helyzetek sem fognak ki
Mászott már az egri vár falán, de az Aggteleki Cseppkőbarlang felett tornyosuló sziklára is felkapaszkodott, pedig még csak 14 esztendős. Tóth Veronika hét évvel ezelőtt szeretett bele a falmászásba, azóta pedig egyre szebb sikereket ér el, tavaly például Magyar Kupa-győztes lett nehézségi mászásban a serdülők között. A fiatal tehetségre már a MOL Alapítvány is felfigyelt, mi pedig a kezdetekről, motivációról, célokról beszélgettünk vele.
Megyei II. osztály, északi csoport: potyogtak a gólok a 26. fordulóban
A Mersevát tízszer, a Csepreg hétszer, míg az Uraiújfalu hatszor vette be ellenfele kapuját, de a Gencsapáti is gólzáporos mérkőzésen győzte le a Kemenesalját. A Gérce, valamint a Sé is otthon tartotta a három pontot, a Bozsok pedig a Söpte ellen nyert rangadót.
Száz pont fölé jutott a Falco és magabiztosan nyert a negyeddöntő első mérkőzésén
A szombathelyiek 105-86-ra verték a Szegedet a négy közé jutásért zajló párharc első felvonásán.
Futsal: Haladás-vereség Debrecenben a rájátszás zárásaként
A két csapat a Magyar Kupa-döntőhöz hasonlóan gólzáporos mérkőzést játszott egymással, melynek végén ezúttal a hajdúságiak örülhettek, akik 5-4 arányban tudtak nyerni.
Megyei II. osztály déli csoport: a Csákánydoroszló nyolcig, a Körmend és a Telekes hétig jutott, a Tanakajdé az egyetlen hazai győzelem
Az Őriszentpéter a Gyöngyöshermán-Szentkirállyal, míg a Szentpéterfa a Rábatótfaluval osztozott meg a pontokon.
Diákolimpia: megnyerte az országos döntőt a Nagy Lajos leánycsapata
A hétvégén Szombathelyen rendezték meg labdarúgó V-VI. korcsoportos leány diákolimpia országos döntőjét. Tizenhét csapat - köztük a Nagy Lajos és Herman Ottó együttese - a versenyt végül a nagylajosos lányok nyerték meg, tájékoztatta lapunkat Pálóczi László szakmai menedzser.
Megyei I. osztály: mindkét vasárnapi mérkőzésen a vendégek örülhettek
A tabella első, valamint második helyezettje is pályára lépett. A Király SE az Egyházasrádócot, a Sárvár pedig a Rábapatyot győzte le.
SZKKA: búcsú az élvonaltól
Jövőre az NB/I B Nyugati-csoportjában szerepel majd a Szombathelyi Kézilabda Klub És Akadémia (SZKKA) együttese, miután nem tudta legyőzni nyolc góllal a nagy rivális Érd együttesét. A végeredmény: SZKKA – Érd 34-30.
Megyei I. osztály: a Bük, valamint a Körmend is otthon tartotta a három pontot
A Kőszeg a Celldömölk, a Táplán a Vasvár otthonában tudott győzni, a Vép pedig a Haladás-Zanat ellen nyert rangadót. Nem született gól a Lukácsháza szentgotthárdi vendégjátékán.
Haladás-Viktória: péntek 13. ide, péntek 13. oda, legyőzte a Soroksárt és a bronzért harcolhat a csapat
A szombathelyiek kétszer is tudtak egyenlíteni, végül a 17 esztendős, korosztályos válogatott Németh Adél révén a győztes találatot is megszerezték.
Falco: győzelem a Szolnok ellen a középszakasz utolsó mérkőzésén
Milos Konakov legénysége az utolsó negyedben fordította a maga javára a mérkőzést és 89-74-es sikert aratott.
Megyei II. osztály, északi csoport: nyert a Csepreg, valamint a Söpte is és elléptek az üldözőktől
A Pecöl a Bozsok, a Szeleste az Alsóújlak, a Söpte pedig a Kemenesalja ellen tartotta otthon a három pontot, az Elektromol Spari idegenben tudott nyerni, míg a Mersevát újperinti vendégjátéka 0-0-s döntetlent hozott.
Megyei II. osztály, déli csoport: a Körmend kilenc, a Csákánydoroszló fél tucat találatig jutott
A Rum megszakította rossz sorozatát és begyűjtötte mindhárom bajnoki pontot, az Őriszentpéter pedig zsinórban második győzelmét aratta. A listavezető Csákánydoroszló üldözői egyaránt nyerni tudtak, a Nádasd a Vasszécsenyt, a Szarvaskend pedig a Gyöngyöshermán-Szentkirályt múlta felül.
Befejeződött a városi tekebajnokság
Véget ért a Szombathelyi Városi Tekebajnokság 2021/2022-es szezonja, a közelmúltban a díjátadó ünnepséget is megtartották. Mutatjuk az eredményeket.
Haladás-Viktória: vereség a címvédő FTC otthonában
Székely Tibor együttese 4-1 arányban maradt alul a listavezető fővárosiakkal szemben.
Futsal: legyőzte a DEAC-ot, 2020 után ismét Magyar Kupa-győztes a Haladás!
A szombathelyiek 8-4-es győzelmükkel harmadik alkalommal hódították el a trófeát.
Siófokról hozta el a három pontot a Haladás
Tóth Milán 39. percben szerzett góljával nyert a Szombathelyi Haladás a Siófok vendégeként vasárnap délután 1-0-ra. A zöld-fehérek továbbra is a 6. helyen állnak az NB/II-ben.
SZKKA: nem sikerült borítani a papírformát, magabiztosan nyert az FTC
Az első játékrészben nagyot küzdött az SZKKA, de a fordulást követően a Fradi rákapcsolt, így magabiztosan vitte el a két pontot az Aréna Savariából. A végeredmény: SZKKA-FTC 20-40 (12-17)
Hét bemutatót tervez az évadban a Weöres Sándor Színház
Sirály, Koldusopera, Bolha a fülbe. Hét bemutatóval és további három bérleten kívüli produkcióval jelentkezik a 2022/23-as évadban a Weöres Sándor Színház. Megemlékeznek névadójuk születésének 110. évfordulójáról, lesz karneválszínház nagy nevekkel, és változik a társulat összetétele - erről is szó esett a következő évadot beharangozó sajtótájékoztatón, ahol a választható bérlettípusokat is ismertették.
Halálos közlekedési baleset történt Csepregen
Halálos közlekedési balesetet szenvedett az a férfi, aki szombat délután a Vas megyei Csepregen a Kossuth Lajos utcában autójával egy vízelvezető árokba hajtott - közölte a honlapján a rendőrség.
Hétfőtől megszűnik az osztrák határon az oltottság ellenőrzése
A jövő héttől Ausztriában is feloldják az országba való belépéskor eddig érvényes 3G szabályozást. Ez azt jelenti, hogy már nem csak az ingázók léphetnek be az országba anélkül, hogy igazolást mutatnának fel az oltottságról, a betegségből való felgyógyulásról, vagy egy érvényes, negatív PCR tesztről, olvasható az orf.at-n.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240 >>>