2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Debrecenben is nyerni tudott a Falco és 2-0-ra vezet a negyeddöntőben

Milos Konakov legénysége 77-64-es idegenbeli győzelmet aratott a DEAC ellen és egy mérkőzésre van a négy közé jutástól.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A NEGYEDDÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

DEAC - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 64-77  (21-21, 14-18, 13-18, 16-20)

DEAC:   Govens 18/3, Mócsán 7/3, Neuwirth -, Drenovac 16, Tóth 12/3. Cserék: Garamvölgyi -, Kovács 2, Scott 4, Taylor 5, Polyák -.

Edző: Andjelko Mandic

Falco: Pot 4, Kovács 7/3, Cowels 5, Tiby 12/6, Keller 20/9. Cserék: Barac 6, Perl 20/3, Sövegjártó -, Krivacevic 3.

87-67-es sikerének köszönhetően 1-0-s előnyről várhatta a DEAC elleni negyeddöntő párharc második felvonását a Falco, a két együttes ezúttal Debrecenben, az Oláh Gábor Utcai Sportcsarnokban csapott össze. A szombathelyiek nem számíthattak Zach Brown játékára, aki a két együttes szerdai összecsapásán elülső keresztszalag-szakadást szenvedett.

Tóth és Kovács kosaraival kezdődött a párharc második mérkőzése, melynek az volt a legnagyobb kérdése a címvédő miként reagál Zach Brown hiányára. A folytatásban Keller dobta be az egyik büntetőjét, majd Pot is megszerezte első kosarát. Drenovac és Keller is jól célzott. Két perc játékot követően 4-7 volt az eredményjelzőn. Govens vezérletével magához ragadta a kezdeményezést a DEAC, vasi szempontból létfontosságú volt Keller Ákos kosara. Kovács is jól büntetőzött, így gyorsan “visszajött a meccsbe” a Falco. A negyed közepén már ismét náluk volt az előny: 14-15. Kemény, szoros mérkőzést játszottak a csapatok,  kosárra kosár volt a válasz. Érdekesség, hogy az első negyed összes debreceni pontján hárman osztoztak, 21-21-ről jöhetett a folytatás.

A hazaiak egy büntetővel vették vissza a vezetést, a Falco azonban kintről válaszolt, 22-24 állt az eredményjelző táblán. Drenovac középtávolija is utat talált a gyűrűbe, mint ahogy Perl Zoltáné is, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Felváltva estek a kosarak, nagy tempót diktáltak a felek. Perl Zoltán nem hibázott a vonalról, 26-28-ra vezetett a Falco, ezt követően azonban megtorpantak a csapatok és egy hosszabb pontcsened következett. Ezt Govens büntetői törték meg, egyenlítettek a debreceniek, de villámgyorsan érkezett a sárga-feketék válasza (28-30). Őrizte előnyét a Falco, Pot kettese után 30-34 volt az állás, Andjelko Mandic pedig az időkérés mellett döntött. Újfent Govens célzott pontosan a vonalról, majd Mócsán Bálint is megtette ugyanezt - igaz, csak egyszer - , 33-34 állt az eredményjelző táblán. Taylor révén fordítottak a cívisvárosiak, Milos Konakov pedig az időkérés mellett döntött. A játékmegszakítás után Cowels köszönt be egy szép mozdulattal, majd Tiby süllyesztett el triplát, ez pedig azt jelentette, hogy 35-39 volt az állás a nagyszünetben.

Kimaradt kosarakkal, eladott labdákkal kezdődött a harmadik felvonás, két perc elteltével sem született kosár ebben a játékrészben. Az ínséges időszakot Cowels büntetője zárta le, a DEAC azonban még három és fél perc után sem tudott beköszönni. A szombathelyiek egy triplával 35-43-ra elhúztak, majd még kettővel megtoldották a különbséget, következett is a debreceni időkérés. A játékmegszakítás után Tiby tett vissza egy lepattanót, nagyon stabil volt a címvédő, amely továbbra sem engedett pontot ellenfelének ebben a negyedben. A házigazda aztán egy triplával próbált kapaszkodni, de Perl Zoltán három büntetővel válaszolt, miután triplakísérlet közben faultolták (40-52). Tízen kívülre került Andjelko Mandic gárdája, Tiby ismét kintről volt eredményes, egyre inkább nyílt az a bizonyos olló. A játékrész végére visszaküzdötte magát tíz pont alá a DEAC 48-57-ről következett a záró tíz perc.

Krivacevic Márkó állította vissza a kétszámjegyű differenciát, majd Perl robogott végig és tett fel szépen egy ziccert, 48-60-ra vezetett Milos Konakov legénysége. A vendégek mindenre tudtak reagálni, 50-62-nél Keller Ákos triplájának örülhettek, bő hat perccel a találkozó vége előtt 50-65 állt az eredményjelzőn. Egy sportszerűtlen fault után Drenovac büntetőzhetett, majd maradt a labda a DEAC-nál, egy újabb kosárral pedig 54-65-re módosult az állás. 54-67-nél ismét időt kértek a cívisvárosiak, hullámzott a mérkőzés nem sokkal később már Milos Konakov is magához hívta csapatát, miután rövid idő leforgása alatt 59-67-re zárkóztak a vendéglátok. 61-67-nél Perl Zoltán szerzett nagyon fontos kosarat a címvédő szempontjából, Drenovac viszont kulcspillanatban hibázott. A Falco Keller Ákos révén büntetett, aki két gyors kosárral jelentkezett, így pedig eldőlni látszott a második találkozó végkimenetele (63-73). Az idő a vendégek malmára hajtotta a vizet, a Debrecen siettette a támadásokat, ez pedig pontatlanságokkal járt. Nem is volt már visszaút a hajdúságiak számára, a Falco 64-77-es győzelmet aratott és 2-0-ról várhatja a harmadik találkozót.

A párharc április 18-án kedden az Aréna Savariában folytatódik.