2024.05.11., szombat  •  Ferenc napja
Haladás Viktória: nagy visszatérés és döntetlen a Szekszárd ellen

A hosszú sérülés és kihagyás után góllal visszatérő Kiss-Lantos Hanna a 93. percben mentette 2-2-re az összecsapást.

SIMPLE NŐI LIGA 20. FORDULÓ

HALADÁS VIKTÓRIA - SZEKSZÁRDI WFC 2-2 (0-1)

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Csáki, Balogh (Nagy D., 19.), Pintér – Németh A., Németh M., (Csizmadia, 62.) Kránicz (Gravencz, 46.), Urbán, Kovács V. – Kis (Kiss-Lantos, 85.), Vladulescu.

Edző: Markó Edina

Szekszárd: Török – Jáhn, Kovács Zs., Schell, Nagy-Cseke – Vári (Sereg, 90.), Kiss G., Acsádi, Zahár (Kágyi R., 79.) – Kágyi K., Taylor

Edző: Micskó Márk

Gólszerzők: Nagy D. 62., Kiss-Lantos H. 93., ill. Kágyi 7., Taylor 88.

Hazai környezetben lépett pályára a Simple Női Liga 20. fordulójában a Haladás Viktória, mely a hozzá hasonlóan 19 ponttal álló Szekszárd együttesét látta vendégül a Haladás Sportkomplexumban.

A hazaiak bár lendületesen kezdtek, nem indult számukra jól a találkozó, ugyanis egy ellentámadás után Kágyi lövése a jobb felső sarokban kötött ki, így aztán a tolnaiak szerezték meg a vezetést (0-1). A szombathelyiek becsülettel mentek előre, nagy erőket mozgósítottak a minél hamarabbi egyenlítésért, az akciókat azonban nem sikerült góllal befejezni. A legközelebb a rendkívül agilisan játszó Kis Anita járt a gólszerzéshez, közvetlen közelről leadott lövését azonban szögletre hárította a szekszárdiak kapusa.

A fordulást követően aztán még rátett egy - vagy akár több - lapáttal a hazai gárda, amely rendületlenül rohamozott és kapuja elé szegezte ellenfelét. Ennek végül a 62. percben lett meg a gyümölcse, amikor egy bal oldali beadás után Nagy Dorottya elé került a labda, aki a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Ezután még nagyobb elánnal futballoztak Markó Edina tanítványai, sorra vezették a veszélyes akciókat, ám sajnos érvényesült a futball törvényszerűsége. Egy előrerúgott labdával Taylor tudott kilépni, aki egy átemeléssel ismét előnyhöz juttatta a Szekszárdot (1-2). Az eseményeknek ezzel azonban még nem volt vége: bő egy éves kihagyás után visszatérhetett Kiss-Lantos Hanna, akinek bizony sikerült ezt emlékezetessé tennie: a 93. percben higgadtan passzolta el a kapus mellett a labdát, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt.

A zöld-fehérek a következő játéknapon, május 4-én 17 órakor a Soroksár otthonában vendégszerepelnek.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.