2024.05.11., szombat  •  Ferenc napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Helytállt a Szombathelyi KKA, de érvényesült a papírforma: magabiztosan nyert a Győr

A női kézilabda NB I 12. fordulója igazi csemegének ígérkezett a szombathelyi szurkolók számára, ugyanis a Győri Audi ETO KC csapatát látta vendégül a SZKKA együttese. Marosán György csapata egyáltalán nem vallott szégyent, de kijött a két csapat közti különbség és 27-41 arányban győzni tudott a listavezető.

Szombathelyi KKA - Győri Audi ETO KC 27-41 (13-21)

SZKKA: K. Tomasevics – Jovetic 4, Virág N. 3, Pődör R. 3, Mayer Sz. 2, Bandelier 4 (1), Csire.  Csere: Sipeki (kapus), Pődör B. 1 (1), Szmolek, Kozma A., Varga N. 3, Kulcsár D. 1 (1), Horváth P.  4, Szendrei 2
Edző: Marosán György

GYŐR: Kiss É. – Faluvégi 2, K. Bulatovics 2, S. Oftedal 6 (2), Brattset 2, V. Kristiansen 6 (1), FODOR CS. 4. Csere: Leynaud (kapus) 1, Bódi, Nze Minko 4, Edwige 2, Anne Hansen 4, Knedlikova 5, Puhalák 2, Kurtovic 1 (1)
Edző: Danyi Gábor

A mérkőzést a hazaiak kezdték, a vezetést azonban a Győr szerezte meg első támadásuk után, Kristiansen révén. Nem sokáig váratott magára az egyenlítés, Pődör Rebekáé volt az első szombathelyi gól. Az ellentámadás után aztán Oftedal révén újra az ETO-nál volt az előny, majd Fodor Csenge módosította 1-3-ra az állást. A szombathelyiek nem találták a rést a vendégek védekezésén, amit ki is használt Danyi Gábor együttese, Bulatovic találata után már 4-1-et mutatott az eredményjelző. A következő hazai gól a szélről érkezett Csire Fanni révén, majd egy villámgyors támadást követően Faluvégi Dorottya góljával visszaállt a 3 gólos különbség, az állás 2-5 volt a mérkőzés 5. percében.

Hazai időkérés után folytatódott a mérkőzés, majd egy eladott labda után Fodor Csenge szerezte meg második gólját, amire Biljana Bandelier átlövésével érkezett a válasz szombathelyi oldalról. Hatalmas ováció kísérte Tomasevic első védését a mérkőzésen, ám ezt nem sikerült kihasználni támadásban, a Győr Oftedal révén tovább tudta növelni előnyét. Egy elkapkodott lövés után aztán ismét győri gólt jegyezhettünk, Kristiansen is két gólos volt már a mérkőzésen. Horváth Petra szerezte a harmadik hazai gólt, de egy lerohanás után már Fodor Csenge volt eredményes. Mayer Szabina révén megszületett az első beállós gól is hazai részről, majd Bulatovic talált be győri részről, ezzel 4-10 volt az állás a 11. percben. A szombathelyiek hétméteressel zárkózhattak volna, Kiss Éva azonban védett, Fodor Csenge pedig büntetett, és már 7 gólos volt a vendégelőny. Horváth Petra és Bandelier is eredményes volt, 5-re zárkózott a SZKKA, Kristiansen azonban nem hibázott hét méterről (6-12). Bandelier már három gólos volt a mérkőzésen, ezúttal túljárt Kiss Éva eszén, de Kristiansen újabb találatával 7-13 volt az állás a mérkőzés 16. percében.

Egyértelműen látszott, hogy a villámléptű győrieket nagyon nehéz megállítani támadásban, a hazaiak mindent meg is tettek, hogy valamelyest lassítsák a vendégek játékát. Danyi Gábor is időt kért, majd Faluvégi volt eredményes a szélről. A szombathelyiek leggólerősebb játékosa Biljana Bandelier volt, az ő találatával tartotta magát 6 gólon a hazai együttes (8-14). A szombathelyi kihagyott lehetőségeket kíméletlenül kihasználta a Győr, pillanatok alatt tudtak átmenni védekezésből támadásba. Szendrei Barbarától érkezett az újabb hazai gól, majd Anne Mette Hansen is eredményes volt először a mérkőzésen (9-16). Varga Nikolettet sikerült megjátszani a szélen egy hazai időkérés után, a fiatal szombathelyi nem is hibázott, 10-16-ra módosult az eredmény. Győri oldalon Kurtovic volt magabiztos hét méterről, de gyorsan jött a hazai gól is Pődör révén. A kemény és határozott vendégvédekezés nem nagyon ízlett a hazaiaknak, de Horváth átlövéseire nem volt ellenszer még Kiss Évától sem (13-19). Ha fel tudott állni a szombathelyi védelem akkor a győri támadásoknál is érezhető volt némi tanácstalanság, a félidő utolsó gólja azonban az övüké lett, a szünetre így 13-21-es vendég vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második félidő egy kivédekezett támadás után Virág Noémi találatával indult a közönség nagy örömére, majd a következő győri támadásból sem született gól, a játékvezetők ugyanis belemenést fújtak. Virág Noémi gyorsan megszerezte a második találatát is a félidőben, majd a szokásos győri lerohanást Anne Mette Hansen fejezte be góllal (15-22). Oftedal is megvillantotta klasszisát, ezzel visszaállt a 8 gólos különbség (15-23). Dijana Jovetic a saját térfeléről volt eredményes, győri oldalon pedig Kristiansen folytatta a gólgyártást. Virág Noémi vitte a hátán ezekben a percekben a hazai gárdát, már a harmadik gólját szerezte a játékrészben, a kapuban pedig Sipeki Flóra jeleskedett.

A győriek támadásban a kezdeti döcögés után elkapták a fonalat, Bratsett és Knedlikova is eredményes volt, hazai oldalon viszont nem sikerült gólra váltani a lehetőségeket, ami egy ilyen kaliberű csapattal szemben nem maradt büntetlenül, a 38. percben kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 11 gól a két csapat között (17-28). Mayer Szabina jól dolgozott beállóban, Amanda Kurtovic ki is ment 2 percre, a megítélt hétméterest azonban nem sikerült értékesíteni, Anne Mette Hansen pedig tovább növelte a győri előnyt (17-29). Szendrei Barbara révén hosszú idő után ismét szombathelyi gól született, majd ismét Sipeki védett, akárcsak Leynaud a másik oldalon. Egy hosszú hazai támadás végén aztán ismét hétméterest dobhatott a SZKKA, Pődör pedig nem hibázott (19-29). Sipeki jó cserének bizonyult a második félidőre, védése után Dijana Jovetic volt eredményes és ezzel 10-en belülre került a szombathelyi gárda. 3 győri találat után lehetett újabb hazai találatnak örülni Jovetic révén, ezután azonban ismét a vendégek percei következtek, és 13 góllal léptek el.

A játék viszonylag hullámzó volt ezekben a percekben, a szép megmozdulásokat hibák és eladott labdák követték mind a két oldalon. Most Jovetic lépett elő gólfelelőssé hazai oldalon, ő szerezte a szombathelyiek 23. találatát, majd Knedlikova gólja érkezett egy már szokásosnak mondható gyors győri akció után (23-36). Pődör Rebeka jegyezte az újabb szombathelyi gólt egy szép átlövésből, majd Sipeki védett ismét. A hazai csapat nem tudta kihasználni a kivédekezett támadásokat, Sipeki bravúrja után többször is pontatlan volt a szombathelyi gárda támadásban. Mayer Szabináé volt az újabb gól, majd Oftedaltól jött a válasz vendég oldalon 2 és fél perccel a mérkőzés vége előtt (26-39). A hajrában 7 emberrel támadtak a szombathelyiek, Kulcsár Dorottya révén hét méterről sikerült is újabb gólt szerezni, ami a mérkőzés utolsó momentuma volt, ezzel alakult ki a 27-41-es végeredmény.

A szombathelyi alakulat emelt fővel jöhetett le a pályáról, egy jó mérkőzést tudott játszani a világ legjobb csapatával, amit a szurkolók felállva és hosszú vastapssal jutalmaztak. A következő mérkőzés sem lesz könnyebb a vasiak számára, ugyanis az FTC otthonába látogatnak január 18-án Mayer Szabináék.

Danyi Gábor, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője
– Szeretnék gratulálni a Szombathelynek a mérkőzéshez és a hangulathoz. Nagyon bátor és jó játékot mutatott a hazai csapat, megnehezítették a dolgunkat. A mi játékunkkal a győzelem ellenére nem mindig voltam maradéktalanul elégedett, bár az is igaz, hogy ez a hónap a Világbajnokság után arról kell szóljon, hogy újra felvegyék a ritmust a lányok, és teljesen összeálljon a játékunk.

Anne Mette Hansen, a Győri Audi ETO KC játékosa

– Nagyon jó mérkőzést tudtunk játszani egy jó ellenféllel szemben. Le a kalappal a szombathelyi szurkolók előtt, megérdemlik, hogy jó mérkőzéseket lássanak, és győzelmeket ünnepelhessenek a bajnokság hátralévő szakaszában.

Marosán György, a SZKKA vezetőedzője

– Először is köszönjük szépen az elismerő szavakat. Nagyon nagy élmény volt ilyen hangulatban játszani ennyi néző előtt, akik végig buzdították a csapatot, és mindent megtettek, hogy egy igazi ünnep legyen ez a mérkőzés számunkra. Tudtuk, hogy a Győr egy más dimenziót képvisel, de úgy érzem, mindent megtettünk, és amit megbeszéltünk, azt többé-kevésbé meg is tudtuk valósítani. Nekünk elsősorban nem ezeket a mérkőzéseket kell megnyerni, ezeket élvezni kell, és tanulni belőlük, amennyit csak lehet.

Pődör Blanka, a SZKKA játékosa
– Az ilyen mérkőzésekért érdemes kézilabdázni. Köszönjük a szurkolóinknak az elképesztő hangulatot, minden percét élveztük ennek a mai mérkőzésnek, az eredmény ellenére.

Fotók: Nagy Jácint

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.