2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Rangadót nyert az SZKKA

Az NB/I B-s kézibajnokság 28. fordulójában rangadót rendeztek a Haladás Sportkomplexumban. A bajnok vasi együttes az Érdet is legyőzte - 28/28-as a szombathelyiek mérlege.

Gyors gólváltással kezdődött a találkozó, a védekezés egyik oldalon sem állt össze, így az 5. percben 3-2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban Pődör Rebeka vette a hátára a csapatot, három találatot szerzett zsinórban, aztán Szmolek is betalált: a 8. percben már néggyel mentek a mieink (6-2) – Simics Judit, a vendégek trénere időt is kért.

A félidő harmadához érve maradt a különbség (7-3), azonban az érdiek megkezdték a felzárkózást (9-7), a 17. percben pedig sikerült is egyenlíteniük a narancssárga-feketéknek (10-10). Sebességet váltott Vida Gergő alakulata, és Kulcsárék ismét elhúztak (25. p.: 16-11).

A játékrész hajrájában a Pest megyeiek kettős emberhátrányba kerültek, így a szünetre 19-13-as állással vonultak a csapatok.

A második félidőben felváltva estek a gólok, az érdiek nem tudtak közelebb kerülni a hazaiakhoz (45. p.: 26-19). A szombathelyiek egyre magabiztosabbá váltak, a látogatók trénere újra magához rendelte tanítványait.

A hajrában nem változott a játék képe, az SZKKA magabiztosan nyerte meg a rangadót.

SZKKA – Érd   33-29   (19-13)
SZKKA: Csatlós, Christea (kapusok) – Török 1, Pődör R 11., Pálffy 1, Kulcsár 7, Pődör B. 4, Szmolek 3, Varga 4, Szeberényi, Böhm, Balogh 1, Kazai, Gönczöl, Hornyák 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: Pataki Gergő/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam különszám - 2024.07.12.