2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Haladás Viktória: visszavágott az Astra a Magyar Kupában elszenvedett vereségért

A szombathelyi zöld-fehérek ezúttal 3-0-ra alulmaradtak üllői riválisukkal szemben.

SIMPLE NŐI LIGA 14. FORDULÓ

ASTRA HFC-ÜLLŐ - HALADÁS VIKTÓRIA 3-0 (1-0)

Astra: Halla – Kövy, Balogh O., Gelb, Kós, Szakonyi, Vicsek (Szennai, 80.), Vidács, Pap, Véninger, dr. Tatai. (Szuja, 87.)

Edző: Dombó János

Haladás: Dobó-Nagy – Németh A., Balogh H. (Kováts A., 80), Pintér, Szabó F. (Varró, 46.) – Csáki, Gravencz G. (Csejtei, 70.), Kovács V., Csizmadia (Kránicz, 75.) – Szil, Feketevízi (Hécz, 70.).

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: dr. Tatai (30.), Gelb (70.), Szakonyi (75.).

A Magyar Kupa után a bajnokságban is farkasszemet nézett egymással a Haladás Viktória és az Astra, a vasiak pedig ezúttal is idegenben léptek pályára.

A mély, nehéz talajú pályán az első félidőben egyenlő erők küzdelmét láthatták a szurkolók. Mindkét csapat előtt több kisebb helyzet adódott, a vasiak néhány kifejezetten ígéretes támadást is vezettek, de ezekből nem született gól - olvasható a klub tudósításában. Jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd a 30. percben váratlanul megszerezték a vezetést a hazaiak: egy szöglet után Tatai fejelt a hálóba (1-0). A félidőből hátralévő időben a szombathelyiek kezdeményeztek többet, de nem tudtak helyzetbe kerülni.

Szünet után nem változott a játék képe, folytatódott a kiélezett, harcos mérkőzés – a talaj pedig egyre rosszabb, egyre mélyebb lett, alaposan megnehezítve a futballisták sorsát. Mezőnyben egyenrangú ellenfelek csatáztak, de a Viktória nem igazán jelentett veszélyt kapura – nem is tudott nagy helyzetet kidolgozni. Nem úgy a házigazda – amely ráadásul jól arányban használta ki a helyzetit. Érkezett egy beívelés balról, a hosszún érkező Gelb lekezelte a labdát, csinált egy cselt, majd 14 méterről lőtt a szombathelyi kapuba – okos góllal növelte előnyét az Astra (2-0). Aztán gyorsan jött a harmadik, roppant látványosra sikeredett hazai gól: Szakonyi jó 25 méterről, egy pattanás után kapásból ágyúzott a kapuba – a hazai játékos minden bizonnyal élete gólját szerezte, de az biztos, hogy a forduló találatát. Itt pedig el is dőlt a mérkőzés, a három pont sorsa. Mert ugyan küzdött, hajtott, harcolt a Viktória, tett energiát a meccsbe, de a gól nem volt benne a játékában. A hajrát pedig rutinosan le is hozta a házigazda, a megérdemelt győzelmét nem fenyegette veszély.