2024.05.07., kedd  •  Gizella napja
Vármegyei I. osztály: egy hazai győzelem, két vendég diadal és egy döntetlen a vasárnapi nap mérlege

A Sárvár a Csepreg, a Haladás a Nádasd otthonában tudott nyerni, míg a Vép a Körmend ellen aratott győzelmet hazai környezetben. A Rábapaty 1-1-es döntetlent játszott a Celldömölkkel.

A szombati naphoz hasonlóan ezúttal is négy pályán indult útjára és pattogott a labda a vármegyei I. osztályban. Pályára lépett listavezető Haladás is, amely a Nádasd otthonában vizitált, a legutóbbi, dupla forduló alkalmával hat pontot bezsebelő Sárvár pedig Csepregre látogatott. A Vép a Körmendet fogadta, a Rábapaty pedig a Celldömölkkel mérkőzött.

Alpok Zirkon Vép VSE - Körmendi FC 1-0 (1-0)    Vép, vezette: Bíró

Vép: Bezdi B. - Pogácsás, Czeglédi, Bezdi Sz. (Czeglédy, 89.), Niksz (Baranyai K., 78.), Beke (Baranyai N., 61.), Tama, Takács Á., Balikó D., Takács M. (Illés, 78.), Balikó M.

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Pergel, Czene (Szijjártó Áb., 70.), Baumgartner (Soós, 66.), Sipos B., Nagy, Zsoldos, Szijjártó Ár., Sipos M. (Sály. 46.)

Gólszerzők: Takács Á. 10.

Kiállítva: Szijjártó Ár. 69. (Körmend)

Nagy iramban kezdtek a felek, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, egy formás akció végén azonban a 10. percben a hazaiak kerültek előnybe. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre több vépi helyzetet lehetett feljegyezni, a Rába-partiak kapusa azonban több ízben is bravúrral tudott hárítani. Az időközben tíz emberre fogyatkozó Körmend nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, ez azonban nem sikerült, a Vép így 1-0-s győzelemmel tartotta otthon a három bajnoki pontot.

Csepregi SE - Sárvár FC 1-2 (0-0)      Csepreg, vezette: Szabó III.

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth, Nika M.(Sós, 86.), Takács Ke., Balogh-Sövér, Nika B., Németh (Nika Á., 62.), Lukács, Takács D. (Törzsök, 90.)

Sárvár: Dénes - Németh (Tokaji, 57.), Könczöl, Takács, Vajda, Tóth, Kovács (Varga, 80.), Ódor, Szemes, Sinka (Fülöp, 83.), Csonka

Gólszerzők: Lukács 79., ill. Ódor 55., Szemes 88.

A találkozó első félidejében inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A labda ugyan valamelyest a sárváriaknál volt többet, ám a hazai kontrákban rendre ott volt a veszély. Gól nem esett az első negyvenöt percben, így aztán 0-0-ról jöhetett a folytatás. A második etap elején egy jobb oldali beadás és fejes után a vendégek kerültek lépéselőnybe, ezt követően viszont egyértelműen a Csepreg időszaka következett: szabadrúgások, szögletek, beadások jellemezték a vendéglátó játékát, amely egyértelműen fölényben futballozott. Ennek a 79. percben meg is lett a gyümölcse, egy sarokrúgás után Lukács József találatával 1-1-re módosult az állás. Így érkeztünk el a hajrához, amikor egy remekül eltalált szabadrúgás formájában a Sárváré volt az utolsó szó, amely így végül 2-1-es idegenbeli győzelemnek örülhetett. A Csepreg nagyot küzdött, szervezetten, jól futballozott, egy pontra minimum rászolgált volna. Az összecsapás végig rendkívül korrekt játékvezetés mellett zajlott, a hazaiak gratulálnak a Sárvárnak és sok sikert kívánnak nekik a továbbiakban.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Szombathelyi Haladás Kft. 0-4 (0-3)     Nádasd, vezette: Dr. Polgár

Nádasd: Doktor - Horváth, Dudás, Meskó Á., Zsoldos (Mesics, 72.), Németh (Kalamár, 67.), Major, Péter, Meskó E., Varga, Burka

Haladás: Molnár-Végh - Szabó (Csörnyei, 62.), Bolla, Pruska (Faggyas, 80.), Mozsár, Bonyhárd (Udvardi, 62.), Stifter, Zsédely, Takács-Földes, Katona, Bonchis

Gólszerzők: Pruska 20., Bonyhárd 30., Katona 2 (43., 55.)

A Nádasd nem tudta borítani a papírformát és 4-0-s vereséget szenvedett a listavezető Haladástól.

Rábapatyi KSK - CVSE-Vulkánfürdő 1-1 (1-0)       Rábapaty, vezette: Szántó

Rábapaty: Király - Zeke (Németh B., 67.), Horváth K., Piros D., Dugovics, Csupor, Nardai, Kovács, Horváth R. (Gosztolya, 67.), Piros P. (Horváth B., 87.), Németh G.

CVSE: Osvald - Marsai (Enyingi, 55.), Göntér, Szuh, Gaál, Keszei T., Büki (Berecz, 55.), Keszei R., Németh, Szép. Péter (Gábor, 72.)

Gólszerzők: Zeke 43., ill. Szép 65.

Az első felvonásban inkább mezőnyben folyt a játék, majd a félidő hajrájában Zeke révén a hazai alakulat szerzett vezetést. A második játékrész derekához közeledve, a 65. percben tizenegyeshez jutottak a vendégek, melyet értékesítettek is, 1-1-re módosítva ezzel az állást. A hátralévő időben aztán már nem változott a találkozó eredménye, 1-1-es döntetlent játszottak egymással és megosztoztak a pontokon a csapatok.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Vármegyei I. osztály: nyerni tudott Celldömölkön, így bajnok lett a Haladás
A Vép a Király SE elleni rangadót, a Sárvár a Bük elleni összecsapását húzta be 4-1-re. A Rábapaty kétgólos hátrányból fordított a Szarvaskend ellen, a Söpte a Táplánt, a Vasvár a Csákánydoroszlót győzte le.