2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Futsal: fordulatos, hatgólos Haladás-döntetlen a DEAC ellen a rájátszás zárásaként

A zöld-fehérek 3-3-as pontosztozkodással hangoltak a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőre.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS 10. FORDULÓ

HALADÁS VSE - DEAC 3-3 (2-1)

Haladás: Homlok Levente - Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

DEAC: Nyerges András - Faragó Lajos, Vass Ottó, Magyar László, Győri Balázs, Faragó Ádám, Harmati Tamás, Nagy Bence, Siska Gergő, Varga Zoltán, Thiago, Tóth Attila

Edző: Tihanyi Csaba

Gólszerzők: Henrique Diniz 8., Dróth Zoltán 14., Sipos Gergő 36., ill. Siska Gergő 6., Vass Ottó 34., Tóth Attila 38.

Utolsó fordulójához érkezett az élvonalbeli futsalbajnokság felső-házi rájátszása, a már biztos pályaelőnnyel finalista Haladás együttese pedig a DEAC gárdáját fogadta.

A hazaiak szokásukhoz híven nagy lendülettel, motiváltan kezdték az összecsapást, többször is megdolgoztatták a hajdúságiak kapusát, a vezetést azonban a DEAC tudta megszerezni egy gyors kontra és egy pontos Siska Gergő-lövés után. A Haladás mindenképpen szerette volna győzelemmel zárni a bajnokság ezen szakaszát, ezért pedig mindent meg is tett. Az erőfeszítéseknek először a 8. percben lett meg az eredménye, amikor Henrique Diniz révén egyenlítettek a szombathelyiek, majd nem sokkal később Dróth Zoltán gondoskodott arról, hogy a szünetben már 2-1 álljon az eredményjelző táblán.

A fordulás után is inkább az történt a pályán, amit a házigazda szeretett volna: sorra dolgozta ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket, ziccereket, ám a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat: a 34. percben Vass Ottó egalizált, 2-2 volt az állás. A HVSE gyorsan reagált, Sipos Gergő találatával ismét előnybe került, az utolsó szó azonban a debrecenieké volt: a 38. percben Tóth Attila iratkozott fel a gólszerzők közé és állította be a 3-3-as végeredményt.

A szombathelyiekre hétvégén már Budapesten vár kőkemény erőpróba, méghozzá a Magyar Kupa négyes döntőjében. Felipe Conde tanítványai az elődöntőben a nagy rivális Berettyóújfalu gárdájával találkoznak. Az összecsapáson május 11-én, szombaton 15 óra 30 perckor indul útjára a labda.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.