2024.05.18., szombat  •  Erik, Alexandra napja
Vármegyei I. osztály: egy döntetlent, valamint egy hazai győzelmet hozott a vasárnapi nap

A Csepreg a Szentgotthárd ellen nyert hazai környezetben, a Körmend pedig kétgólos hátrányból mentett pontot a Nádasd vendégeként.

Két mérkőzés maradt vasárnapra a vármegyei I. osztály 27. fordulójából: a Csepreg a Szentgotthárddal nézett farkasszemet, míg a Nádasd a Körmend együttesét látta vendégül.

Csepregi SE - Kiswire-Szentgotthárdi VSE 2-1 (1-0)     Csepreg, vezette: Talabér

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth, Simon (Törzsök, 94.), Takács Ke. (Sándor, 52.), Balogh-Sövér, Nika B., Nika Á., LUKÁCS (Fogl, 91.), TAKÁCS D. (Takács B., 94.)

Szentgotthárd: Kapui - László (Korpics, 63.), Muzsi, Horváth (Komáromi, 55.), Sipos B., Dancsecz, Laczó, Gécsek (Bedi, 60.), Sulics, Sipos G., Gyécsek

Gólszerzők: Kótai 37., Lukács 58., ill. Bedi 92.

A vendégek léptek fel kezdeményezően, ők irányították a mérkőzést, s bár nagyon nagy energiákat kellett fektetnie a védekezésbe a Csepregnek, remekül állta a sarat. Sőt, mi több Lukács József remek egyéni alakítása után büntetőhöz jutott a házigazda, amit Kótai József értékesített. Ez megalapozta a második félidőt, melyet szintén a gotthárdiak kezdtek aktívabban, de az 58. minutumban Lukács József ezúttal a befejezésben jeleskedett és 2-0-ra módosította az állást. A hazaiak csúsztak-másztak, hatalmasat küzdöttek, s mivel Bedi Noel 92. percben szerzett találata már csak szépségtapaszként szolgált a Szenthotthárdnak, 2-1-es győzelmet arattak a kiváló játékvezetés mellett lejátszott találkozón. A Csepreg igazi csapatmunkával, nagy küzdőszellemről tanúbizonyságot téve tartotta otthon a roppant értékes három pontot.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Körmendi FC 2-2 (2-0)      Nádasd, vezette: Héra

Nádasd: Rejtli - Horváth, Péter, Zsoldos (Somogyi, 41.), Kalamár, Varga (Cservék, 90.), Major, Mesics, Dudás, Meskó, Burka

Körmend: Balogh - Holecz, Péter (Zimits, 82.), Molnár, Sály (Szijjártó Áb., 46.), Pergel, Czene, Kovács (Németh, 46.), Sipos, Nagy, Zsoldos

Gólszerzők: Meskó 2 (5., 9.), Németh 55, Sipos 89.

A hazaiak Meskó Erik duplájával már a 9. percben 2-0-ra vezettek, ezt követően azonban előbb az 55. minutumban szépített a Körmend, majd a hajrában az egyenlítés is összejött számára.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredeménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.