2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Vármegyei I. osztály: a Csepreg megráncigálta az oroszlán bajszát, a Haladás magabiztos győzelmet aratott az őszi idény zárásaként

A Vasvár a Nádasd otthonából távozhatott három ponttal a zsebében.

A 2023-as esztendőben utoljára indult útjára a labda vasárnap a megyei I. osztályú bajnokságban. Ezen a napon három találkozót rendeztek: a listavezető Haladás a Táplánt fogadta, a Király SE a Csepreg otthonába látogatott, míg a Vasvár a Nádasddal mérkőzött meg.

Csepregi SE - Király SE 1-2 (1-0)    Csepreg, vezette: Bíró

Csepreg: Iván - Kótai, Koósz (Simon, 62.), Kossuth, Nika M., Takács K., Nika B., Nika Á., Németh, Lukács, Takács D. (Stampf, 72.)

Király SE: Horváth - Marton, Takács (Sipőcz, 91.), Schimmer, Szabó (Fábián, 46.), Czöndör (Kudron, 57.), Kiss, Halmosi, Csákvári (Kalmár, 91.), Potyi, Tóth (Rózsás, 80.)

Gólszerzők: Lukács 14., ill. Halmosi 68., Kudron 72.

Aktívan kezdte a találkozót a Király SE, már a találkozó elején megpróbált nyomást helyezni a Csepregre. A hazaiak nagyon jól megszervezték a védekezésüket, stabilak voltak hátul, ebből pedig veszélyes ellentámadásokat is tudtak vezetni. A 14. percben egy ilyen szituáció után a vezetést is megszerezték a csepregiek, majd hasonló forgatókönyv szerint telt a félidő hátralévő része. A fordulás után sem nagyon változott a játék képe, fegyelmezett, masszív volt a Csepreg, ám ahogy telt az idő, egyre jobban kezdett fáradni a hazai alakulat, a szombathelyiek pedig rohamoztak az egyenlítésért. Ez egy fejes után össze is jött nekik, a házigazda azonban ezután sem esett össze. Kisvártatva aztán jött a Király SE újabb gólja, a Csepregben pedig már nem volt annyi, hogy válaszolni tudjon, a találkozó így a vendégek 2-1-es győzelmével ért véget. A vereség ellenére minden hazai játékost dicséret illet, mert a csapat nagyon megnehezítette az egyik bajnokaspiráns dolgát.

Szombathelyi Haladás Kft. - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 11-0 (3-0)      Szombathely, vezette: Boda

Haladás: Kostyák - Kovács (Csörnyei, 75.), Bolla (Stifter, 75.), Pruska (Varga, 75.), Mozsár, Frák, Tóth, Garai, Zsédely, Faggyas, Baján (Takács-Földes, 61.)

Táplán: Gyécsek - De Paula (Fürdős, 64.), Gombos (Molnár, 78.), Rosner (Borbás, 78.), Dvorschák, Németh, Polgár, Markó, Déri, Polyák, Szakály

Gólszerzők: Faggyas 4 (11., 82., 86., 89.), Pruska 5 (15,. 31., 48., 49., 55.), Tóth 2 (61., 80.)

A hazaiaknak már korán sikerült gólt, gólokat szerezniük, majd a második félidőben is jól játszottak, ami újabb találatokkal párosult. A Haladás győzelme megérdemelt, minden játékosnak jár a gratuláció az egész őszi teljesítményért.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Vasvár VSE 0-2 (0-1)     Nádasd, vezette: Horváth

Nádasd: Doktor - Németh J. (Dudás, 60.), Péter, Zsoldos (Mesics, 80.), Kalamár (Horváth D., 85.), Németh B., Major, Kardos, Balogh, Meskó, Burka

Vasvár: Kántor - Bíró, Sipos, Vincze, Czövek (Dávid, 74.), Elekes, Pálla (Péter, 46.), Horváth, Tausz, Márton, Schermann (Gotthárd, 80.)

Gólszerzők: Pálla 41., Elekes 84.

A vendégek mindkét félidőben be tudták venni egy alkalommal a nádasdi kaput, s végül 2-0-s győzelemmel zárták az őszi idényt.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora ide kattintva érhető el.