Újabb fontos SZKKA-siker

Péntek este a Ferencváros U19-es együttesénél vendégeskedett Pődör Zoltán alakulata. A szombathelyiek kemény meccset vívtak, de végül megérdemelten hozták el a két pontot a fővárosból.

A 3. percben Szmolek szerezte meg a vezetést a vasiaknak, az 5. percben 2-2 állt az eredményjelzőn. Felváltva estek az első tíz percben a találatok, hol az egyik, hol a másik gárdánál volt az előny. A játékrész felénél sikerült meglépnie a vendégeknek néggyel (15. perc: 6-10).

Összeállt Kulcsárék védekezése, támadásban pedig rendre eredményesek voltak Horváth Annáék. Hibák azért csúsztak a játékba, de tartotta magabiztos előnyét az SZKKA (20, perc: 7-12). Aztán jött egy rövidzárlat, kettőre jött fel a Fradi, így Pődör Zoltán időt is kért – a szünetben három találat volt a mieink javára.

A fordulást követően is Szmolek volt elsőként eredményes, de a Fradi tarcsinak rendre volt válasza, így nem nyílt az olló (37. perc. 17-19). Több volt a pontatlanság a játékban mindkét oldalon, így az utolsó negyed órára maradtak izgalmak (46. perc: 20-22).

Végül a vártnál nehezebben, de megnyerte a Fradi U19-elleni mérkőzését a szombathelyi alakulat.

FTC U19-SZKKA 27 - 29 (13 -16)
SZKKA: Balog, Christe, Fritz (kapusok) – Bíró, Török, Pődör R. 2, Győri 1, Kulcsár 6, Pődör B. 4, Horváth Alexandra, Varga 1, Szmolek 5, Horváth Anna 7, Balogh 3, Tanaskovics..Vezetőedző: Pődör Zoltán.