Csak a szépítés jött össze a Haladásnak, a Győr nyerte a nyugati derbit

A Merkantil Bank Liga 25. fordulójában a Győrrel meccsel a Hali. A meccs elején ember- és gólhátrányba került a házigazda, így a vendégek magabiztos győzelmet arattak.

Kezdés előtt tíz perccel 4-500-an lehetünk a stadionban.

A mieink tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben szerepelnek.

A 4. percben az első győri szöglet: a kornert kicsiben végezték el a vendégek, de nem lett helyzet a szitu után. A Hali-szurkolók egész jó hangulatot teremtenekvolt egy kis pirózás is a kezdés előtt.

A 7. percben Csontos végeztt el szabadrúgást balról, 25 méterről, a beívelést Zvekanov csúsztatta szögletre.

Eltelt az első tíz perc, az ETO focizik fölényben, de ziccerük még nem volt a Rába-partiaknak. A 11. percben kiállítás a Haladásban. Egy szöglet után Rácz a gólvonalon kézzel ütött bele a labdába. 11-es. A büntetőt Bumba a kapu bal oldalába bombázta. 0-1.

Nehéz helyzetbe került a Haladás. A büntetőt és a kiállítást nem lehet vitatni, viszont a játékvezető és az asszisztest a tévesen ítélt szögletet a szituáció előtt. A győriek gólszerzője a Hali-tábor előtt ünnepeltette magát - nem lett rokonszenves a román légiós...

Zierkelbach játékvezetőnek vannak érdekes döntései, Erdei kapott sárgát a 18. percben, korábban a győriek bekkje megúszott egy hasonló esetet szóbeli figyelmeztetéssel.

A 23. percben egy győri kontra végén Kröhn centerezett balról, középen érkezett Diarra, és három méterről eltörte a labdát, ami így kigirult az alapvolnalon túlra. Órdító ziccer volt.

A 26. percben Csontos baloldali szöglete után a labda átszállt a hosszúra, majd a bal kapufáról a mezőnybe vágódott. Szerencséje volt a vasiaknak.

Fél óra ment el, a szombathelyieknek nem volt még kapura veszélyes akciójuk.

A Hali-szurkolók az ügyvezető és a tulajdonos távozását követelik...

Alig van a labda Szakályéknál, a győriek passzolgatnak a Haladás térfelén.

A 42. percben Csontos végzett el szabadrúgást, balról, 30 méterről. A labda átszállt a hosszúra, de végül nem ért bele senki, így a jobb kapufa mellett pattant ki. A kontránál Mohos törhetett kapura Boldor szorításában, a középpályásunk elesett, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

Szünet, a Győr megérdemelten vezet.

Csere lesz a mieinknél: Beronja és Horváth Rajmund kap utasításokat a vezetőedzőtől.

Szakály és Bolla nem jött ki a második félidőre.

Nem változott a játék képe, a vendégek tartják a labdát, Kelemenék saját térfelülök védekeznek. Az ETO közben szerzett egy gólt, de lesről. Az 51. percben járunk.

Az 54. percben Kröhn tört kapura jobbról, 12 méterről lőtt, Pálfy bravúrral védett.

Eltelt egy óra, az ETO magabiztosan őrzi előnyét, a vasiaknál Horváth Rajmund beállítása jó döntésnek bizonyult, a fiatal szélső okozott már kisebb zavart a győriek védelmének.

Cserék: Kelemen és Mohos le, Szijjártó és Pintér be.

A 66. percben Beronja elvesztette a labdát a 16-oson belül, Diarra 14 méterről csúnyán fölé lőtt. Ez volt az első komolyabb helyzet a szünet óta. Aztán Bumba szlalomozott át a Haladás védelmén, ám Jagodics az utolsó pillanatban szerelni tudott.

1290-en vagyunk a stadionban.

A 71. percben 0-2. Bumba adott középre balról, Kröhm 5 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. (0-2).

Nyírit Horváth Arnold váltja. Folyamatosan zúg a lelátóról a "Homlok takarodj!" rigmus. Negyed óra van hátra.

Bő tíz perc van hátra, egyre több a szabálytalanság, a három pont sorsa, olybá tűnik, eldőlt.

A 81. percben Kröhn lőhetett 16 méterről, alig ment el a labda a jobb kapufa mellett.

Leült a meccs teljesen, annyira nem bánná senki, ha véget érne. A 88. percben járunk.

A 90. percben 0-3. A védelem nem tudott felszabadítani, így Szépe 3 méterről a hálóba fejelt.

A 91. percben szépített a Hali: Ruiszról még kijött a labda, amit Beronja lőtt 12 méterről a bal alsó sarokba.

SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 1–3 (0-1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1290 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V. (Horváth A. 74.), Jagodics M., Csonka, Bolla G. (Beronja 46.) – Zvekanov, Szakály A. (Horváth R., 46.) - Mohos (Szijjártó 62.), Rácz B., Erdei C. – Kelemen M.(Pintér 62.) Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Vianna – Tóth R. – Diarra (Huszár 72.), Bumba (Vinger 83.), Csontos (Boschilla 46.), Skvarka (Riquelme 85.) – Kröhn (Hamed 83.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Góllövők: Beronja (91), illetve Bumba 11-esből (13.), Kröhn (72.), Szépe (90.)

Kiállítva: Rácz 12.

(Fotó: Pataki Gergő/archív)