2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Haladás: Sok helyzet, megérdemelt győzelem

A Merkantil Bank Liga 23. fordulójában a Budapest Honvéd látogatott a Rohonci útra. A mieink Jagodics találatával nyertek.

A Kispest és a Hali szurkolói közösen érkeztek a stadionhoz - a két tábor barátságra több évtizedre vezethető vissza. A Haladás kezdőjében ezúttal sem szerepel Bajner Bálint, mint ahogy a másik új szerzemény, Rétyi sem - mindketten a padon kezdenek.

A fővárosiaknél Csertői Aurél vezeti a szakmai munkát, a tréner korábban komoly sikereket ért el a vasi megyeszékhelyen.

A mieink tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben szerepelnek.

Az 1. percben remek akció a hazaiaktól: Horváth két csel után Rácz elé tálalt a jobb oldalon, a csapatkapitány beadásáról lemaradtak a támadók. Motiváltnak tűnik a Hali, tartson ki a lendület.

A 7. percben Csernik szerzett labdt, betört balról a 16-oson belülre, 10 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról vágódot az alapvonalon túlra. A vasiak rég kezdtek ilyen jól

A 8. percben Rácz lőhetett 14 méterről, ballal, Tujvel magabiztosan húzta le a kapu közepébe tartó labdát.

A 9. percben viszont a fővárosiak előtt adódott lehetőség. Benkőbalról, az ötésfeles sarkáról lőtt az oldalhálóba. Izgalmas a meccs, a hagulat is rendben van,

Negyed óra után továbbra is a Haladás a kezdeményezőbb, a piros-feketék eddig nem igazán tudták megtarttani huzamosabb ideig a labdát.

A 20. percben Erdei szerzett labdát, a középpályás jobbra passzolt, Horváth viszont 16 méterről csúnyán fölé lőtt. A két tábor folyamatosan szurkol, végre focimeccsen érezheti magát az ember. A tempó nem rossz, lehetőségek is vannak, egész jó a mérkőzés.

Kényszerű csere a vendégeknél: Kálnoki-Kis sérült meg, Kovács váltja.

Eltelt fél óra, a Haladás az idén még nem focizott ilyen jó. Cserniket buktatták 21 méterre a vendégek kapujától, középről. A szabadrúgást Nyíri végezte el, a bal felsőbe tartó labdát Tujvel bravúrral tolta szögletre.

A piros-feketék húzzák az időt, Tujvel sokat szidja a védelmet: a Kispest ma eddig gyengén futballozik,

A 33. percben vezet a Hali! Erdei jobboldali szabadrúgására Jagodics érkezett középen, aki 8 méterről a bal alsó sarokba fjelt (1-0)!

A 38. percben Rácz Csernik elé tálalt, a középpályás 20 méterről lőtt, a labda fölé szállt.

A 39. percben Pintér szerzett labdát, kapura tört, de 17 méterről gynegén lőtt, így Tujvel könnyedén védett.

A 43. percben kettő lehetett volna. Pintér pörgetett fel egy labdát 6 méterre, jobbra a kaputól, majd jobbal lőtt, de elkerülte a jobb felső sarkot.

A 44. percben Pálfi hibázott: kiejtett egy labdát, Smon lőtt 8 méterről, Balláról szögletre pattant a labda.

Félidő: a Haladás megérdemelten vezet.

Kezdődik a második félidő, csere nem volt.

A Honvéd kezd aktívabban, Holman esett el a 16-oson belül a 48. percben, de nem bántották a védők.

Éledezik a Haladás: az 51. percben nyíri éles, jobboldali beadására a hosszún Csernik érkezett, hét méterről lőtt, Tuujvel védettt.

Az 54. percben Nyíri passzolt Horváth elé, a szélső 20 méterről, középről lőtt, Tujvel bravbúrral védte a bal felsóbe tartó labdát.

Az 56.. percben újabb Hali-lehetőség. ezúttal Rácz tüzelt 20 méterrel alig a kapu fölé. Jól focizik a Hali, több góllal is vezethetnének a vasiak.

Kettős csere a Kispestnél - nem csoda, ez nem a fővárosiak meccse eddig.

A 62. percben Jagodics ugratta ki a bal szélen cseriket, a középpályás befelé cselezett, 17 méterről lőtt, Tujvel ezúttal is remek védéssel mentett.

A 63. percben Kerezsi tüzelt 18 méterről, Pálfi szögletre tolta a bal flesőbe tartó labdát. Ez volt az első komolyabb piros-fekete helyzet.

Az elmúlt percek inkább a vendégeké, többet birtokolják a labdát Holmanék. Cseréhez készülődik Jovics mester is.

A 67. percben Kerezsi egyedül törhetett kapura, 12 mterről lőtt, Pálfiban azonban elakadt a labda. Ez óriási ziccer volt.

A 69 percben Nyíri beadását Horváth 5 méterről lörgette kapura, Tujvel elképesztő bravúrral védett. Kettős csere közben a Haladásban.

1513-an vagyunk - ez idei rekord.

Zvekanov is érkezik, Csernik megy le.

Lassan az utolsó tíz percre fordulunk. Most kevesebb a helyzet, a Haladás taktikusan futballozik. A kispestiek egyre vadabbak, sorra kapják a sárgákat.

A 82. percben Edre megy le, Csonka váltja. Nagyot focizott ma a Haladás 10-ese.

A 85. percben Holman vette célba Pálfi kapuját, 11 méterről, balről lőtt, a Hali kapusa magabiztosan védett.

A 86. percben Mohos zseniális indításával Rácz tört kapura, becsapta Szabót, majd 12 méterről a jobb kapufa mellé helyezett. Ez is nagy helyzet volt!