2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Öt gólt, kiállítás: újra nyert a Haladás (képgalériával)

A Merkantil Bank liga 24. fordulójában a Haladás fordulatos meccsen tartotta itthon a három pontot.

A meccs előtt negyed órával pár száz néző várja az együtteseket a stadionban.

Horváth Rajmund és Pintér Filip kikerült a kezdődől, Mohos és Kelemen került a helyükre.

Bajner Bálint a lelátón foglal helyet: csütörtökön a támadó rosszul lett az edzésen, kórházba szállították.

Gyászszünet: a héten elhunyt Németh Szabolcs, a Haladás Szurkoló Kör tagja - rá emlékezünk.

A 2. percben Erdei baloldali szögletére Bolla érkezett, 6 méterről fejelt, de a labda centiméterekkel elkerülte a bal kapufát. A következő támadás végén Rácz centerezett balról, ezúttal Mohos stukkolta fölé a labdát. Rendesen bekezdett a Hali.

A 10. percben járunk, Jakab játékvezető néhány ítélete igencsak véleményes. A Haladás kezdeményezőbb továbbra is.

A 11. percben Jagodics kezére pattant a labda a 16-oson belül - a spori nem ítélt 11-est...

A 13. percben vezet a Hali! Rácz csapta be a védójét jobbra, az alapvonalon, középre lőtte a labdát, amit Kitl a saját kapujába vágott. 1-0!

Nem rossz a meccs, a sárga-kékek is feltolták a védekezésüket, így nyílt játékot láthatnak a nézők.

A 19. percben Erdei szögletére Ene érkezett, de a bekk fölé fejelt.

21. őercben Erdei jobbodali szabadrúgás után Jagodics fejelt 6 méterről, Winter védett.

A 22. percben 11-est rúghat a Haladás, Mohost vágta fel Hegedűs a 16-oson belül. A labda mögé Rácz állt, a labda kijött Winterről, de a kipattanót már a hálóba bombázta a csapatkapitány! 2-0!

A 25. percben szépítettek a vendgek: Dénes balról, 10 méterről elgurította a labdát a kivetődő Pálfi mellett. 2-1

A 28. percben előbb Mohos került ziccerbe, a labda elakadt Varjasban, a kontránál pedig Németh lövése után védett hatalmasat Pálfi. Izgalmas, fordulatos a meccs továbbra is.

A 35. percben egy formás vasi akció végén Erdei tüzelt 25 méterről, a labda egy bekkről szögletre vágódott.

A 36. percben Nyíri lőtt 23 méterről, jobból, a labda alig kerülte el a jobb alsó sarkot. Jobb a hazai együttes.

A 41. percben járunk, Cserniket kell ápolni.

Csere a zöld-fehéreknél: Cernik jön le, Rétyi érkezik a helyére.

A siófokiaknál már hárman kaptak sárgát: A legutóbbit Varga, aki vadul felrúgta Ráczot a 44. percben.

Gyurkits jobboldali szöglete után Pálfi ügyetlenkedett, de végül szögletre pattant a labda. Három perc lesz a ráadás.

Szünet, a Haladás nagyobb arányban is vezethene.

Megkezdődött a második félidő, csere nem volt.

Az 50. percben Dragan Vukmir, a vendégek szakvezetője kapott sárga lapot reklamálásért.

Az 51. percben Haladás-lehetőség: Nyíri 16 méterről, jobbról lőtt, a labda szögletre pattant.

Aktívabbak a siófokiak a fordulás óta, többet birtokolják a labdát.

Az 58. percben Dénes ment el a jobb szélen, középre adott, Jagodics remek ütemben tisztázott. A vendégek támadnak, a Haladás kontrázni próbál.

A 61. percben 2-2. egy kapu előtti kavarodás után Kitl lőtt 4 méterről a kapuba. 2-2.

Érthetetlenül visszaesett a Hali teljesítménye a második félidőre. Keettős csere a hazaiaknál.

833-an vagyunk - Siófokról nem jöttek szurkolók.

A Balaton-partiak letámadása bizony megzavarja a vasiakat - ezek nem a szombathelyiek percei.

A 71. percben siófoki helyzet: Kitl lőhetett tiszta helyzetből, 10 méterről, de a labda fölé szállt.

Negyedóra van hátra, továbbra is többet támad a sárga-kék együttes.

Kettős csere a Haladásban. Jön Jancsó és Szijjártó.

A 81. percbe Hegedűs lőtt 27 méterről fölé. Izgalmas lesz a hajrá.

A 82. percben Rácz lőtt éles szögből jobbról, 12 méterről, Winter kitolta a jobb alsóba tartó labdát.

A 83. percben itt az előny. Szijjaártó egy csel után 15 méterről, középről kilőtte a bal alsó sarkot. (3-2)!

A vendégek rohamoznak a gól óta, a Hali hősiesen védekezik.

A 90. percben Varga megkapta második sárgáját, így mehet az öltözőbe.

Négy perc a ráadás.

a 94. percben ótiási siófoki helyzet maradt ki, Schildkraut 10 méterről alig lőtt mellé.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 3-2 (2-1)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 833 néző. Vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel).

SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi - Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla G. (Beronja 64.)- Szakály A. (Zvekanov 64.), Erdei, Rácz B., Mohos (Szijjártó 78.)- Kelemen M. (Jancsó 78.), Csernik (Rétyi 42.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

BFC SIÓFOK: Winter - Varjas Z., Hegedűs J., Svedyuk (Schildkraut 62.) - Major G., Gyurkits (Vékony 73.), Posztobányi (Kovács 73.), Kitl M. (Tóth 86.), Varga B. - Németh B (Nemes 86.)., Dénes Cs. Vezetőedző: Vukmir Dragan.

Góllövők: Kitl (öngól) 13., Rácz 23., Szijjártó (83.), illetve Dénes (25.), Kitl (61.)

Kiállítva: Varga (90.)

(Fotó: Pataki Gergő)