km/óra
  2025.01.23., csütörtök  •  Zelma, Rajmund napja
Rosszul sikerült a Crushers rajtja: nagyon haraptak a Bulldogok

Rosszul sikerült a Crushers rajtja: nagyon haraptak a Bulldogok

Nem sikerült Szombathely Crushers rajtja az amerikaifutball-bajnokság első osztályában: a Zúzók hazai pályán kaptak ki az újpesti Bulldogoktól.

Igazából úgy kezdett a csapat, ahogy minden évben, vereséggel, értékelte a találkozót lapunknak a Crushers játékosa és alelnöke, Békei Norbert, aki elmondta, szinte már hagyomány, hogy a nyitómeccsre nem áll össze az együttes játéka. Az utánpótlás bajnokságot nyerő újpestiek a tehetséges fiatalok megtartása mellett, tapasztalt játékosokkal is erősítettek, két amerikai légiósuk közül Billy Hatten védőfal-játékos négy éven keresztül volt a szombathelyiek meghatározó embere. 

A 0-0-val zárult első negyedben egyik csapat sem jutott előnyhöz, a szombathelyi védelem jól teljesített. A másodikban aztán a Crushers támadasai nem haladtak, emiatt túl sokat voltak pályán a védők, ami hibákhoz vezetett, ezeket kihasználta az ellenfél, két touchdownnal (az egyik extrapont nélküli) és egy mezőnygóllal komoly előnyre tettek szert. Mindez a folytatásra kedvét szegte a szombathelyieknek, így az újpestiek újabb pontokkal tudták növelni az előnyüket.

Békei Norbert szerint az Bulldogs jobb volt a találkozón, azonban bízik abban, hogy a meccs jó volt arra, hogy a Crushers mindenféle szempontból, így mentálisan is fel tudjon készülni a következő mérkőzésekre. A szombathelyiek legközelebb április 30-án lépnek pályára idegenben, a     Tatabánya Mustangs ellen.

Veolia HFL, 1. forduló: Szombathely Crushers - Újpest Bulldogs 3-28 (0-0, 3-16, 0-6, 0-6).

címkék
Savaria Fórum 33. évfolyam 45. szám - 2024.12.20.
Savaria Fórum 33. évfolyam 45. szám - 2024.12.20.
tematikus oldalak
legfrissebbek
Hajdú Steve-vel és díjátadó gálával ünnepelte a magyar kultúra napját Szombathely
Január 22-én az AGORA-ban került sor a Kultúra Napi Díjátadó Gálára, ahol a Szombathely kulturális életében kiemelkedő munkát végző szakembereket ismerték el. Az ünnepségen az AGORA Savaria NKft. európai díjat vehetett át.
SZKKA: Szünet után rövidzárlat, vereség Mosonmagyaróváron
Az NB/I-es női kézibajnokság 13. fordulójában Szmolek Apollóniáék Mosonmagyaróváron léptek pályára. A második játékrész elején ellépett a házigazda, a vendégeknek nem sikerült ledolgozni az akkor összeszedett hátrány. Végeredmény: 33-30
Okosüzlet: személyzet nélküli boltot nyit az Auchan
Új, innovatív kereskedelmi egységet nyit az Auchan Magyarország a fővárosban, az okosüzlet lényege, hogy a vásárló applikáció segítségével bármikor be tud menni az üzletbe, vásárolhat és fizethet.
Újra lehet magyar pilóta a Forma-1-ben, igaz, csak 2029-30-ban
Tehetséges fiatal autóversenyzők tűntek fel idehaza a közelmúltban, ezért széles összefogással, a "Road to Formula 1" projekt segítségével jó esély van arra, hogy 2029-30-ra újra legyen magyar pilóta a Forma 1-ben - hangzott el a program szerdai bemutató rendezvényén.
Csaknem 4,8 milliárd forintért szerez be felderítő eszközöket a rendőrség
A rendőrség csaknem 4,8 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatásból vásárol felderítő eszközöket, amelyeket az ország schengeni határszakaszain használnának majd - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.