2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Haladás: Vereség emberhátrányban

A Merkantil Bank Liga 21. fordulójában 21. fordulójában a Hali Balmazújvárosban, a listavezető vendégeként lépett pályára. Bár Rácz révén a mieink vezettek, végül a pontokat a nyíregyháziak gyűjtötték be. Végeredmény: 2-1

Talán kétszáz néző várja a szeles időben a csapatokat. Érdekes párosítás az idén a Szpari-Hali. A zöld-fehérek Ajkán, a piros-kékek Balmazújvárosban fogadják riválisukat.

Csonka eltiltott, a védelem közepébe Ene került. A mieink tiszta fehérben szerepelnek, a hazaiak kezdték a meccset..

A nyírségiak kezdeményezőbbek: egy baloldali szöglet után Alaxai fejelhetett 6 méterről, Pálfi bravúrral védett.

A 7. percben Géresi lépett ki a védők között, kapura törhetett volna, de Jagodics végül szerelte a 16-oson belül.

A 9. percben vezet a Haladás! Rácz kapott remek indítást, a csapatkapitány átvette a labdát a 16-os vonalán, egy csellel becsapta védőjét, majd jobbal a bal felsőbe csavart - a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. Szépségdíjas találat volt! (0-1)

Eltelt negyed óra, a vasiak eddig egyszer veszélyeztettek, abból gól  született. A hazaiak birtokolják többet a labdát, de a Hali szervezetten focizik.

A 17. percben majdnem egyenlített a Nyíregyháza: Géresi vitte kapura a labdát, Ene beérte, szerelte, de a labda a háló felé gurult, Pálfi nagy bravúrral szögletre mentett. Kovácsréti kornere után Pálfi a mezőnybe ütötte a labdát.

A 21. percben Tarján kapott sárgát, miután alaposan belerúgott Tomába. A piros-kékek futballoznak veszélyesebben, a szombathelyiek nem nagyon tudnak kontrázni.

A 22. percben Nagy Dominik vezetgette a labdát, majd 21 méterről lőtt, a labda centiméterekkel kerülte el a bal kapufát. Egyre nagyobb a nyomás a Haladás kapuján.

A 29. percben egyenlített a hazai együttes: Farkas beadása után nem tudott felszabadítani a Hali védelme, Gengeliczki észlelt elsőként, és 4 méterről a kapuba kotora a labdát. 1-1

A 30. percben Tarján megkapta a második sárgáját - megfogyatkozik a szombathelyi együttes.

Kemény perceken van túl a zöld-fehér gárda, nehéz lesz egy órát 10 emberrel a listavezetőnél kibekkelni.

Jelenleg Csernik a balbekk, azért ez biztosan nem marad így hosszútávon...

A 39. percben Toma beadására Kovácsréti érkezett, megelőzte Nyírit, de 10 méterről fölé fejelte a labdát. Csak elvétve van labda a mieinknél.

A Nyíregyháza a jobboldalon veszélyeztet elsősorban, jönnek sorra középre a labdát, de egyelőre Jagdicsék jól rombolnak. Pár perc van a szünetig.

Szünet: Alekszandar Jovics együttesére nehéz második játékrész vár emberhátrányban.

Jönnek a csapatok a második félidőre, csere a hazai oldalon.

A 49. percben Nyíri végzett el szabadrúgást 28 méterre a hazai kaputól. A labda középre tartott, Dala másodszorra tudott védeni.

Tíz perc eltelt a második játékrészből, a hazaiak nyomasztó fölényben fociznak, helyzet nélkül egyelőre.

Az 56. percben Kovácsréti balról, a 16-os vonaláról lőtt, picit rosszul célzott, a éabda így elkerülte a bal alsó sarkot.

Az 59. percben 2-1: egy jobboldali szabadrúgásra Vida egyedül érkezett középen, és 7 méterről a bal alsóba lőtt (2-1).

Benne volt sajnos a játékban a nyírségi találat, a szombathelyiek csa pillanatokra tudják megtartani a labdát.

A 64. percben esély a Haladás előtt: Horváth lőhetett 14 méterről, de a labda a jobb kapufa mellett gurult ki.

Nem alakulnak jól az eredmények a többi pályán: vezet a BVSC és a Siófok is a riválisok közül. A 67. percben járunk.

Kettős csere a mieinknél: Pintér, Horváth le, Mohos, Beronja be.

A 72. percben Mohos egy szép csellel becsapta az alapvonal mellett Farkast, majd lőtt, de Dala biztosan védett.

Változott a játék képe, a Hali most már bátrabban focizik, most inkább a szabolcsiak kontráznak.

Jancsó és Rácz helyén Kelemen és Szakály folyatja. Bő negyed óra van hátra.

Az utolsó tíz percen belül vagyunk, nagyot kellene hajráznia a Haladásnak a pontszerzéshez.

A Szpari játékosai passzolgatnak, ők ráérnek. A 83. percben aztán Pálfi volt a főszereplő, Novák fejese után kellett a léc fölé tolni a labdát.

Rétyi jön még a hajrára a zöld-fehreknél. A 87. percben járunk.

Az utolsó percben járunk, a nyírségiek tartják a labdát, a vasiak nem tudnak helyzetbe kerülni.

Vége: a Haladás hiába vezetett, a listavezető emberelőnyben fordítani tudott.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1  (1-1)
Balmazújváros, 400 néző. Vezett: Katona Balázs (Szabó Dániel, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Tamás O. (Vida 46.), Alaxai, Gengeliczki, Farkas B. – Toma (Nagy B. 70.), Kesztyűs – Géresi (Beke 85.), Nagy D., Kovácsréti (Hejreczki 59.) – M. Ramos (Novák 59.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Tarján – Horváth R. (Beronja 69.), Rácz B. (Szakály 74.), Csernik, Erdei (Rétyi 87.) – Pintér F. (Mohos 69.), Jancsó (Kelemen 74.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics

Góllövők: Gengeliczki (29.), Vida (59.), illetve Rácz (9.)

Kiállítva: Tarján (30.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.