A szabolcsiak kilenc góllal nyertek a vasi megyeszékhelyen.

HUNGAST SZKKA – KISVÁRDA MASTER GOOD SE 22-31 (10-14)

SZKKA: Balog – Csire 4, Horváth P. 1, Pődör R. 2, Horilszka 1, Prkacin 6, Lubjanaja 2 Csere: Pődör B. 1, Győri 1, Zsákovics 1, Gabnai 1, Szmolek 1, Kadlicsek 1, Forgács, Tomasevics (K), Christe (K)

Edző: Marosán György

Sok hiányzóval vágott neki a Kisvárda elleni összecsapásnak a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, ennek ellenére mindenképpen a két pont lebegett Marosán György tanítványainak szeme előtt.

A klubhonlap összefoglalója szerint a körülmények dacára jól indult a mérkőzés a szombathelyiek számára, folyamatosan ők voltak lépéselőnyben, ám ahogy teltek a percek, úgy érkezett meg a mérkőzésbe a Kisvárda. A pirosmezesek nemhogy egyenlítettek, fordítani is tudtak, 5-6-nál már ők vezettek. Marosán György időt kért, viszont egyre jobban elkapta a ritmust a vendég alakulat, amely a szünetre négygólos előnnyel mehetett (10-14.)

A pihenőt követően kialakult az addigi legnagyobb, ötgólos differencia, ám emberelőnyben több olyan alkalom is volt, hogy az SZKKA vissza tudott jönni, 16-19-nél például három gólra zárkózott. A hajrára aztán érezhetően elfáradtak a vasiak, a vendégek pedig folyamatosan növelték előnyüket és bebiztosították győzelmüket. A találkozó végül 22-31-es végeredménnyel zárult. A lehetőséget kapó fiatalok, Zsákovics Sára, valamint Gabnai Alexandra egyaránt góllal debütáltak az élvonalban, a csapat pedig jövő héten pénteken az Alba Fehérvár otthonában javíthat.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/SZKKA