Nagyot küzdött, de nem tudta borítani a papírformát Siófokon az SZKKA

A szombathelyiek az első félidőben megráncigálták az oroszlán bajszát, a folytatásban viszont a Siófok akarata érvényesült.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 15. FORDULÓ

Siófok KC – Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 43-31 (20-18)

SZKKA: Tomasevics - Wald 2, Bandelier 9, Pődör R. 2, Horilszka 11, Agbaba 2, Orbán 1 Csere: Mayer 1, Varga 1, Kulcsár 2, Pődör B., Biró, Franka, Szendrei, Christe

Jól kezdte a találkozót a szombathelyi alakulat, az ő akaratuk érvényesült, sikerült is percekig őrizni az egy-két gólos előnyt. 4-5 állt az eredményjelzőn, amikor Bandelier büntetőt hibázott, a kontra végén pedig kiegyenlítettek a Balaton-partiak. Ettől függetlenül a szerb átlövő tarthatatlan volt, nyolc perc alatt öt találatig jutott. Jól működött a vasiak védekezése, a Siófok pedig rengeteg hibával kézilabdázott. A játékrész közepére aztán a villámgyors hazai lerohanásokat követően fordult a kocka, a 14. percben 11-8-nál időt is kért Marosán György. Kaptunk két üreskapus gólt, feljavult a Siófok támadójátéka, hatékonyabbak voltak a hazaiak a befejezéseknél. Innen még volt visszaút, főleg Bandelier és Horilszka tartotta a lelket az SZKKA-ban. Ezt követően egy újabb hétméteres maradt ki, hat perccel a félidő vége előtt, 17-14-nél pedig időt kértek a feketemezesek. A szünetre 20-18-as állással mentek pihenni a csapatok.

A szünet után a Siófok kezdett jobban, nehezen jöttek a szombathelyi gólok. Visszaállt az ötgólos differencia, sőt, 29-22-nél kialakult az eddigi legnagyobb különbség. Egyre nagyobbra nyílt az olló (32-23), időt kért az SZKKA. Két számjegyű is volt a különbség, védekezésben, illetve támadásban is elfáradtak a vasiak. A félidőben még nem úgy tűnt, hogy ilyen forgatókönyve lesz a találkozónak, ám végül érvényesült a papíforma és 43-31-re győzött a házigazda.