Megyei II. osztály, északi csoport - élre állt a Bozsok, feljövőben a Gérce

Győzelmével a tabella élére ugrott a Bozsok, de a Zanati KSE - HVSE is győzni a Szeleste ellen, így szorosan követik őket a tabellán. A sitkeiek először gyűjtötték be a három pontot.

Zanati KSE – Haladás VSE – Szeleste-Pósfa SE  4-0 (4-0) Szombathely, vezette: Szabó

Zanati KSE – HVSE: Kántor (Szentgyörgyvári 58.) – Tamás, Kossuth, GYURÁCZ, Maráczi, NÉMETH G., Edelényi (Szabó 46.) VARGA, NÉMETH E., Perger (Machinek 74.), Bódi (Janek 58.)

Szeleste: Kovács – Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Kovács A., Nagy D. (Kovács V. 20.), Horváth (Gecse 58.), Szabó, Nagy Á., Varga

Gólszerzők: Németh E. 8., Gyurácz 9., Németh G. 14., Edelényi 23.

Parádés kezdéssel az ivó szünetig le is rendeztük a mérkőzést. Utána is jó teljesítményt nyújtottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezeket már nem használtuk ki. A szünet után már nagyon visszavettünk a sebességünkből, koncentrációnkból, összességében az egész játékunk megváltozott. Így is fölényben futballoztunk, de nem tudtuk tovább növelni az előnyünket. A győzelemért és az első félidőben, főként az első 25 percben nyújtott teljesítményért jár a dicséret – értékelt Szenczi Imre, a hazaiak vezetőedzője.

Ölbő Községi SE – Sitke KKSE 2-3 (0-2) Ölbő, vezette: Árpád A.

Ölbő: Varga – Kovács, Tóth A., Szele (Németh 80.), Tóth G. (Biró 43.), Sipos, Simon, Vasadi, Sárközi, Borsos (Bárdosi 46.), Palaczky (Baksay 68.)

Sitke: Viczmándi – Imre Gá. (Gyürü 20.), Papp (Kiss 56.), Poós, Tóbiás (Németh 62.), Imre Ge., SULYOK, Kelemen, HORVÁTH G., Horváth B., BAGOLY (Török 76.)

Gólszerzők: Bárdosi 85., Biró 89., ill. Sipos 9. (ög.), Tóbiás 21., Horváth G.  60.
Kiállítva: Varga 93. (Ölbő)

Az ölbői csapat sok hibával és nem kellő agresszivitással játszott, és csak az utolsó 15 percben és sikerült szépíteni, így nem sikerült pontot szerezniük.

ÖTE Ikervár FC – Pecöl KMSE  1-6 (0-3) Ikervár, vezette: Héra

Ikervár: Németh Á. (Takács 71.) – Németh D., Németh M., Hullmann (Horváth 82.), Dobson, Vincze Z., Vincze T., Kósi, Varga, Schimmer (Asztalos 57.), Németh R.

Pecöl: Takács – Pálfi (Tóth 63.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Németh Á. 46.), Varsányi, Oszkó (Megyes 77.), Farkas A. (Németh I. 77.), Illés, Hóbor (Marton 81.), Farkas E.

Gólszerzők: Kósi 82., ill. Vincze Z. 3. (ög.), Illés 2 (28., 64.), Farkas A. 2 (33, 52.), Varsányi 50.

A mérkőzésen mind hozzáállásban, mind pedig helyzetkihasználásban az Ikervár fölé kerekedett a Pecöl, így megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Söpte Sport Egyesület – Conoil Merseváti SE 0-6 (0-2) Söpte, vezette: Varga

Söpte: Szalay – Nyul (Takács 46.), Németh M., Léhmann (Kertes 72.), Molnár Cs. (Mester 52.), Pungor (Németh B. 64.), Molnár B. (Kálmán 72.), Vámos, Varga, Pereszteghy, Iker

Mersevát: Patyi – Molnár, Horváth, Sebestyén (Takács 76.), Nagy, Orbán, Győrvári, Gáncs, Czupor, Marsai, Dénes

Gólszerzők: Marsai 2 (15., 60), Horváth 17., Sebestyén 2 (48., 55.), Győrvári 68.
Kiállítva: Németh M. 35. (Söpte)

A hazai együttes ezen a napon árnyéka volt önmagának, dekoncentrált, enervált játéka csúnya hazai fiaskót eredményezett. A vendégek küzdeni tudása és motiváltsága előtt le a kalappal, ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg a feszült hangulatú mérkőzést.

Uraiújfalu SE – Gérce-Vásárosmiske SE  1-2 (0-1) Uraiújfalu, vezette: Szabó III. Zoltán

Uraiújfalu: Horváth – SZABÓ, Varga, Gallen A., Farkas (Pungor 69.), GALLEN I., Agg, SIMON, Németh, Koronczai (Töreki 85.), Tóth (Kollárits 23.)

Gérce-Vásárosmiske: Fehér – Tóth, Németh, Máthé, László (Kövesdi 55.), Major, Pethő (Glavánovics 83.), Mórocz, Hompok (Lerik 80.), Nunkovics, Kovács

Gólszerzők: Agg 65. (büntetőből), ill. Major 2 (12., 89.)

Két ellentétes félidőt láthattak a kilátogatók, az első félidőben a vendégek játszottak jobban, a második játékrész viszont a hazaiaké volt. A mérkőzést a hajrában dőlt el, miután a Gérce gólra váltott egy szabadrúgást. A játék képe alapján a hazai együttes nem érdemelt vereséget. Az Uraiújfalu csapata jobbulást játékosának, Tóth Dánielnek.

Bozsoki SE – Honvéd Sé SE  3-1 (2-1)   Bozsok, vezette: Farkas

Bozsok: Miklós – KAPOSI (Könye 89.), Kratochwill, Nagy (Németh 83.), Jagodics, Pál (Iker 65.), Dévényi, KOVÁCS, SZALAI (Bigner 86.), Hankó (Kalmár 73.), KISS

Sé: Földi – Séfer, Haraszti, Kovács (Deutsch -Szalai 67.), Farkas, Fichtacher, Soós (Szalay 56.), Romsics, Vándori, Kámán (Bogyai 56.), Uri (Vámos 73.)

Gólszerzők: Szalai 22., Dévényi 37., Kaposi 88., ill. Kámán 45.

Nagy lendülettel kezdte a hazai csapat a mérkőzést. Labdabirtoklásban és helyzetek számában is ellenfele fölé nőtt az első félidőben, melyből kettőt ki is használt. A vendégek a szünet előtt tizenegyesből szépítettek. A második játékrészben láthatóan megzavarta a bozsokiakat, és fokozatosan vette át az irányítást a vendégcsapat. Akaraterejüknek, küzdőszellemüknek és a cseréknek köszönhetően sikerült egy formás ellentámadás végén lezárni a mérkőzést. A győzelmet Lukács Máténak ajánlja a hazai együttes.

Alsóújlaki Sport Club – Kemenesalja Futball Club 2-2 (0-1) Alsóújlak, vezette: Szejke

Alsóújlak: Gábor – Gampel, Kaposi, TAKÁCS (Ország 53.), Varga Á., Varga N., FARKAS, Kántor, Hancz (Toldi 62.), Nagy (PADOS 46.), Varga R.

Kemenesalja: Nagy – Bándoli, Pethő, Iván, Őri, Dobson, Szakál (Bodor 83.), Czöndör, Erdélyi, Ölbei, Varga

Gólszerzők: Varga R. 48., Pados 68., ill. Czöndör 45., Dobson 64.

Sajnos hétről hétre meghatározó játékosokat kell pótolnunk, bízunk benne, hogy a kezdeti nehézségek ellenére tudjuk rendezni a sorainkat.  Vasárnap a játék képe alapján gólokkal kellett volna megnyerni ezt a mérkőzést. Helyzetek sokaságát dolgozta ki a hazai alakulat, de ahogy ez lenni szokott, a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat. A vendégcsapatnak sikerült még a félidő végén betalálni, így vezetéssel mehettek az öltözőbe. A második félidőben is támadólag léptek fel a hazaiak, és a játékrész elején megtört a jég, amikor egy szemfüles szituációt gólra váltottak. Második félidőben a vendégek egy szabadrúgással ismét megszerezték a vezetést, amire a hazaiak egy szépségdíjas góllal tudtak válaszolni. Az utolsó percekben beszorultak a vendégek, de rutinosan sikerült hárítaniuk a veszélyhelyzeteket. Összességében az egy pontnak a vendégek örülhettek jobban, rájuk nézve hízelgőbb az eredmény. – értékelt Varga Ádám

A Gencsapáti - Elektromol Spari találkozót a hazaiaknál felbukkanó koronavírus-fertőzés miatt elhalasztották.

A jegyzőkönyvek, valamint a tabella állása az alábbi linkre kattintva érhető el.