Megyei II. osztály: a déli csoportban is elmaradt mérkőzéseket pótoltak a hétvégén

Nyerni tudtak a papíron esélyesebb csapatok, a Táplán, a Körmend, valamint a Tanakajd is győzelmet könyvelhetett el.

Az északi csoporthoz hasonlóan Délen is pattogott a labda, ezúttal három őszről elmaradt találkozó pótlására került sor. A Tanakajd a Gyöngyöshermán-Szentkirályt, a Szentpéterfa a Körmendet, míg a Felsőcsatár a Táplán együttesét látta vendégül.

Tanakajd TC - Gyöngyöshermán-SZSE 1-0 (1-0)  Tanakajd, vezette: Lukács

Tanakajd: Marcz L. - Svób, Kovács (Könczöl B. 46.) , Kölkedi, Marcz G. (Varga 86.) , Mészáros, Pál, Kalmár, Filakovszky (Könczöl Sz. 58.) , Marcz M., Preiczer (Tóth 78.)

Gyöngyöshermán-SZSE: Geicsnek - Horváth (Goda 90.) , Bihun, Dalmi, Kis (Péntek 72.) , Szabó (Hegedűs 65.) , Németh, Dénes, Bazsó, Kopácsi, Kondor (Balázs 65.)

Gólszerző: Kölkedi 18.

A pálya, valamint az időjárás sem kedvezett a csapatoknak a szombat délutáni találkozón. A küzdős, harcos, főként mezőnyjátékot hozó mérkőzésen a 18. percben a Tanakajd tudott a kapuba találni, így Kölkedi Bálint együttese örülhetett a három pontnak.

Szentpéterfa - TUTITEXTIL-Körmend VSE 1-3 (0-1)  Szentpéterfa, vezette: Bagoly

Szentpéterfa: Páll - Török (Udvardi 18.) , Wágner, Horváth, Garger, Farkas, Skrapits (Mersits 59.) , Gaál, Jurasits, Hoós, Frányi

TUTITEXTIL-Körmend: Sály - Sipos, Velekei, Papp, Szakasics, Horváth D., Petrovics, Sákovits, Horváth A., Jóna, Vilics

Gólszerzők: Farkas 49., ill. Horváth D. 15., Velekei 2 (50., 81.)

A mérkőzés 15. percében a vezetést a vendégek szerezték meg. Az első játékrész nagy részében mezőnyben folyt a küzdelem, csupán egy-egy kapufa csattant mindkét oldalon. A második félidőben a hazai csapat küzdött az egyenlítésért, ami a 49. percben Farkas révén sikerült is. Örömük azonban nem tartott sokáig, a körmendi csapat ugyanis hamar újra vezetéshez jutott, majd a 81. percben egy jól kivitelezett szabadrúgás kombináció révén kialakította a végeredményt.

Felsőcsatári KSK - Táplán SE 2-5 (2-0)  Felsőcsatár, vezette: Szabó III.

Felsőcsatár: Tieber B. - Pehr (Czlenner 60.),  Horváth L., Horváth Cs., Krancz K. (Cobzaru 56.) , Krancz Gy. (Lakics 81.) , Kopácsi, Schmalzl (Szakály 73.) , Tieber J., Varga

Táplán SE: Molnár - Stieber, (Polgár 54.)  Karda, Vidák, Jáger, Németh Sz., Németh B. (Rajzinger 88.) , Farkas, Polyák, Horváth, Versegi (Jantos 76.)

Gólszerzők: Horváth L. 10., Pehr 29., ill. Versegi 58., Horváth 77., Vidák 2 (78., 86.), Németh Sz. 91.

A két csapat találkozóján nem feltétlenül a hazai Felsőcsatár számított esélyesnek, ennek ellenére a 29. percben már 2-0 arányban vezetni tudott. A fordulás után aztán rendezte a sorokat a tápláni csapat, amely előbb egyenlíteni tudott, majd az utolsó szűk negyed órában három gólt is szerezve a maga javára fordította az összecsapást.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.