Megyei II. osztály: A déli csoport is elkezdte, potyogtak a gólok a vasárnapi mérkőzéseken

A Bajánsenye tíz gólos mérkőzést játszott a Körmend ellen, de a Táplán - Gyöngyöshermán találkozó is tartogatott nyolc találatot. Idegenben nyert a Tanakajd, valamint a Szentpéterfa, a Nádasd viszont hazai környezetben tudott nyerni az Őriszentpéter ellen. A Felsőcsatár - Viszák találkozó a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.

Bajánsenye SE - Tutitextil - Körmend VSE 3-7 (0-2)   Bajánsenye, vezette: Bazsó F.

Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Koltai, Horváth B, Hodács (Horváth Z. 46.) - Luter, Kosár, Bakó - Mihály, Kovács, Vörös (Horváth T. 59.)

Tutitextil-Körmend: Sály - Sipos (Nagy 76.), Velekei, Papp (Horváth D. 85.), Horváth Á. - Törő (Tomasics 63.), Petrovics, Horváth - Jóna (Körmendi 78.), Vilics , Szakasics

Gólszerzők: Kosár 2 (46., 87.), Horváth Z., ill. Sipos 2 (17., 42), Horváth A.2 (51., 78.), Velekei 68., Vilics 74., Körmendi 89.

A tartalékos hazaiak ellen a megfiatalított körmendi együttes megérdemelten nyert. A két csapat között nem volt ekkora különbség, az eredmény nem teljesen tükrözi a mérkőzést, a hazai játékosokat minden dicséret megilleti.

Táplán SE - Gyöngyöshermán SZSE 5-3 (1-1)   Táplánszentkereszt, vezette: Árpád A.

Táplán: Molnár - Stieber, Balázs, Pásztor, Borbás (Kónya 87.) - Jáger, NÉMETH, Rajzinger (Káldi 87.)- Schinder (Jantos 75.), SEPER, HORVÁTH

Gyöngyöshermán: Geicsnek - Szilvágyi, Horváth, Geosits, Dalmi - Kis (Németh R. 70.), Németh Sz., Dénes - Bazsó (Tima 70.), Kopácsi, Kondor (Hegedűs 65.)

Gólszerzők. Seper 45., Pásztor 2 (61., 76.) Németh 82., Jantos 87., ill. Kopácsi 2 (34., 92.), Németh Sz. 59.)

A szép számú közönség előtt rendezett találkozón meglehetősen idegesen, kapkodva játszott a hazai csapat. Az első félidőben ráadásul büntetőt is hibázott a tápláni csapat. A második félidőre rendezte sorait a Táplán, és nagyon sok helyzetet alakított ki, amiket értékesíteni is tudott, így fontos győzelmet aratott a szomszedvári rangadón. Szerdán újabb kihívás vár a csapatra, a Magyar Kupa országos főtáblára kerülés a tét, az ellenfél pedig a Sárvár együttese lesz.

Csákánydoroszló-Rábatótfalu 1-1 (0-0)  Csákánydoroszló, vezette: Horváth P.

Csákánydoroszló: Szőke A, Horváth P, Danyi P (Kolosits T. 46.) Kis-Nemes M,  Draskovics D, Dedics A, Pesti G (Urbán M. 65.) Makai I, Horváth Á (Lónai Á. 82.)  Biczó G, Sárközi D,

Rábatótfalu: Gongola B, Keresztúri K (Erős P. 78.), Kovács G, Szakács G (Ropos T.76.), Domján D, Sütő I (Náricza R. 89), Takács Sz, Kóczán P, Papfalvi B,  Sipos G (Anderkó M. 67.), Bouti D (Horváth M. 64.)

Gólszerzők: Sárközi 55., ill. Sipos 50.
Kiállítva: Kóczán P

A vendég csapat rendkívül lelkesen, motiváltan játszott, a hazaiaknak pedig semmi sem sikerült a mérkőzésen, így be kellett érnie az egy ponttal a Csákánydoroszló együttesének.

Petőfi SE Vasszécseny - Tanakajd TC 1-3 (1-1)   Vasszécseny, vezette: Németh L.

Vasszécseny: Farkas - Viszked, VILICS, Nemes, Horváth - BALIKÓ, VARGA, Pongrácz (Szalai 71.)- Zsolnai (Horváth G. 65.), Gombkötő (Maczek 31.), VADÁSZ

Tanakajd : Marcz L. - Svób, Könczöl Sz. (Németh B.80.), Kölkedi, Marcz G. - Mészáros, Pál, Kalmár (Tóth 52.) - Filakovszki (Kovács 34.), Marcz M. (Preiczer 75.), Fábián (Könczöl B. 46.)

Gólszerzők: Marcz L. 43. (ög), ill. Kalmár 33., Marcz M. 71., Preiczer 89.

Az első félidőben kiegyenlített jàték folyt a pályán, döntetlennel is vonultak félidőre a csapatok. A második játékrész elején a hazai csapat dolgozott ki komolyabb helyzeteket, de ezeket nem tudta kihasználni, amit a félidő második felében a vendég csapat megbüntetett, és a maga javára fordította a mérközést. Egy döntetlen színezetű találkozón a helyzeteivel jobban sáfárkodó vendégcsapat diadalmaskodott.

Jáki SE - Szentpéterfa 0-4 (0-3)    Szentpéterfa, vezette: Kedves R.

Ják: GRABARICS - Udvardy, MÁTÉ, Neubauer B (Tama 80.), Tóta R. - Neubauer M.(Molnár 80.), Takács, Tóta Á., - Vizserálek, Kiss, Nagy

Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner K., Gaál, Garger - Farkas, Wágner R. (Skrapits 13.), Jurasits - Frányi, Hoós (Wágner Sz. 68.), Mersits (Baranyai 86.)

Gólszerzők: Wágner R. 3., Farkas 2 (12., 90.), Mersits 25.

"Sajnos az első 25 percben kapkodtunk, és 3 egyéni hibából kaptunk gólokat. A második félidő elején volt 2-3 helyzetünk, amelyekből, ha egyet berúgtunk volna, máshogy is alakulhatott volna a találkozó. De tudjuk,hogy a labdarúgásban sincs "ha", ezért az utolsó percben megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet, és kaptunk még egy gólt. Fiatal csapatunk van, amihez idő kell még, hogy összeszokjon, de jó úton haladunk, úgy érzem.Gratulálok a Szentpéterfának és további sok sikert nekik" - értékelt a hazaiak edzője, Bencsics Bálint

Club Walnut - Nádasd - Őriszentpéter SE 4-0 (1-0)

Nádasd: Rejtli - Varga, Pálmai, Kalamár, Meskó - Tuboly, Németh Botond, Németh Bence (Kádár 72.) - Balogh (Zsoldos 69.), Csenterics (Szakály 72.), Gerencsér (Szabó 69.)

Őriszentpéter:  Horváth K. - Embersics (Rozsnyai 72.), Horváth Cs., Horváth R., Sály - Kulcsár, Mihályka, Mihály - Szép, Tóth, Horváth

Gólszerzők : Németh Bence 20., Szép 66. (ög.), Varga 77., Meskó 82.

A körülményeknek köszönhetően a futball helyett inkább a küzdelem dominált a mérkőzésen, ahol a hazai csapat végig fölényben játszott, és irányította a találkozót. A helyzetkihasználásuk nem volt ugyan tökéletes, de így is magabiztosan, és megérdemelten nyert a Nádasd együttese. A mérkőzésen történt egy sajnálatos eset is, a vendégektől Tóth Ádámot mentő vittel el, miután agyrázkódást szenvedett. A nádasdi együttes mielőbbi felépülést kíván a vendégek játékosának.

A Felsőcsatári KSK - Viszák SE mérkőzést a pálya alkalmatlansága miatt nem tudták lejátszani a csapatok.