2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Megyei I. osztály: kiszakította a gólzsákot a Király SE, de a listavezető Haladás is otthon tartotta a pontokat

A Répcelak a Sárvár legyőzésével szilárdította meg harmadik helyét, a Táplán és a Körmend idegenben tudott diadalmaskodni.

Öt mérkőzés szerepelt a megyei I. osztályú bajnokság harmadik tavaszi fordulójának szombati programjában. A tabella első három csapata egyaránt hazai környezetben lépett pályára: a Haladás VSE a Csepreget, a Király SE a Jánosházát fogadta, a Répcelak pedig a Sárvárt látta vendégül. Az elmúlt fordulóban rossz szériát megszakító Bük a Táplán ellen szállt harcba a pontokért, a Körmend a Szentgotthárd otthonába látogatott.

Répcelaki SE - Sárvár FC 2-1 (1-0)  Répcelak, vezette: Vass

Répcelak: Pataki - Szücs, Baranyai, Gaál, Gál (Horváth, 46.), Ódor, Sipos, Kristóf (Kovács, 71.), Rácz, Vargyas, Tarcsay

Edző: Tóth Zsolt

Sárvár: Velladics - Németh Á., Fülöp, Tokaji, Vass, Fider, Vajda, Németh B. (Takács, 46.), Kovács, Sinka, Szemes

Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Vargyas 28., Szücs 80., ill. Vajda 50.

Küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzést játszottak a felek, a helyzetek alapján rászolgált a győzelemre a Répcelak a mezőnyben jól futballozó, ám a kapura ezúttal kevés veszélyt jelentő Sárvár ellen. A hazaiak győzelmükkel tovább erősítették harmadik helyüket a tabellán, jövő héten pedig a Csepreg otthonába látogatnak.

Király SE - Jánosháza VSE 11-0 (3-0) Szombathely, vezette: Horváth

Király SE: Horváth Al. - Takács (Velekei, 46.), Kudron (Márfy, 57.), Reseterits, Németh, Kiss, Horváth An., Halmosi, Potyi (Rózsás, 63.), Vigh (Kalmár, 63.), Schimmer (Csákvári, 63.)

Edző: Hegyi László

Jánosháza: Pethő - Tóth, Willuhn (Horváth, 70.), Ambrus (Vágusz A., 77.), Vágusz P., Piri, Szabó, Pencz, Büki, Zsoldos, Benkő

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Potyi 2 (36., 59.), Reseterits 2 (39., 81.), Halmosi 4 (43., 54., 56., 60.), Horváth An. 70., Csákvári 84., Németh 88.

Nagy szélben indult útjára a labda, a találkozót meglehetősen körülményesen kezdte a házigazda, amely azonban így is hatalmas fölényben játszott. Az első szombathelyi gól után átszakadt a gát, a Király SE pedig ezt követően szépségdíjas találatokkal őrölte fel egész mérkőzésen védekezésre berendezkedett ellenfelét.

Kiswire Szentgotthárdi VSE - Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 1-2 (1-2)   Szentgotthárd, vezette: Héra

Szentgotthárd: Kapui - László (Korpics, 65.), Komáromi (Holecz, 78.), OSVALD, Nagy, DANCSECZ, Laczó, GÉCSEK, Sulics, Bedi, Takács (GYÉCSEK, 19.)

Edző: Heiter László

Körmend: Balogh Á. - Vilics, Buti (Németh, 76.), Karvalics, Molnár, Belső, László, Szabó (Zsoldos, 46.), Sipos (Balogh A., 76.), Nagy (Köntés, 59.), Berning (Lakosi, 32.)

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Osvald 33., ill. Buti 2., Karvalics 25.

Igazi hidegzuhannyal kezdődött a hazaiak számára a mérkőzés, hiszen egy szabadrúgást követően nagyon korán előnybe került a Körmend. A folytatásban kiegyenlített csata zajlott a pályán, a mezőnyjáték dominált, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A játékrész dereka után nem sokkal egy szentgotthárdi megingást kíméletlenül kihasználtak a vendégek, a 0-2-es állás pedig ébresztőként szolgált a házigazda számára. Heiter László csapata szinte egykapuzott, gólt is, valamint kapufát is szerzett, így aztán 1-2-ről következhetett a folytatás. A fordulás után meddő mezőnyfölényben futballozott a Szentgotthárd, a körmendiek főként kontrákra építettek. A döntetlen színezetű találkozót végül az egy góllal többet szerző Rába-partiak nyerték.

Büki TK - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 2-5 (2-1)  Bük, vezette: Szabó

Bük: Viczmándi - Fehér, Fazekas, Wágner, Bősze, Elekes, Kiss, Lang, Redőcs, Kovács, Farkas

Edző: Hegedűs Attila

Táplán: Gyécsek - Varga D. (Fürdős, 86.), Varga Gy., Mercs (Varga M., 70.), Huszár, Polgár (Manganelli. 46.), Varga R. (Gombos. 51.), Rosner, Markó (Gyurcsányi, 46.), Szakasics, Polyák

Edző: Borbás János

Gólszerzők: Elekes 2 (20., 44.), ill. Varga R. 11., Varga D. 3 (53., 75., 85.), Varga Gy. 59.

Az elmúlt fordulóban első győzelmüket begyűjtő bükiek számára jól alakult az első játékrész, 2-1-es előnnyel vonulhattak szünetre, ezt követően azonban Varga Dániel vezérletével és mesterhármasával fordított a Táplán, amely végül 5-2-es idegenbeli sikert aratott.

Szombathelyi Haladás VSE - Csepregi SE 3-1 (1-0)  Szombathely, vezette: Imre

Haladás VSE: Horváth - Buzás, Kovács, Pap, Szenczi, Iván, Péter, Szőts, Varga, Tóth (Tama, 59.) (Sály, 69.), Ferencz (Baumgartner, 75.)

Edző: Szenczi Imre

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Kossuth, Nika M. (Sós, 88.), Simon, Takács Ke. (Tájmel, 82.), Janzsó, Nika B., Lukács (Tóth, 88.), Steiner (Pócza, 46.), Németh (Nika Á., 74.)

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Szenczi 30., Pap 64., Sály 74., ill. Nika 66.

A hazai gárda 1-0-s előnnyel mehetett szünetre a jól védekező vendégek ellen, s mivel a második játékrészben két szombathelyi találat közé csupán egy csepregi gól tudott beékelődni, Szenczi Imre fiai sorozatban tizenhetedik győzelmüket megszerezve őrizték meg első helyüket a tabellán.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva kattintva érhető el.