2024.05.09., csütörtök  •  Gergely napja
Megyei I. osztály: döntetlennel végződött a Répcelak-Rábapaty rangadó, ötgólos meccsen nyert a Sárvár és a Celldömölk

A Söpte a Körmend, a Jánosháza a Táplán, míg a Vasvár a Szarvaskend ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.

Hat mérkőzéssel robogott tovább a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, a szombati napon pedig többek között Répcelak-Rábapaty rangadót rendeztek. A jó formában lévő Jánosháza a Táplánt, a Söpte a Körmendet fogadta. A Vasvár a Szarvaskend ellen készült javításra, a Sárvár a Szentgotthárddal mérkőzött, míg a Celldömölk a Büköt látta vendégül.

Söpte SE - Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 1-0 (0-0)  Söpte, vezette: Fehér

Söpte: Gadavics - Horváth (Mester, 46.), Biró (Kondákor, 46.), Kovács, Rómer, Marton, Hujber (Fogl, 63.), Koronczai, Vámos, Koszokovits (Varga, 63.), Düh (Plajszer, 82.)

Edző: Simon Attila

Körmend: Balogh - Lakosi, Vilics, Buti (Krajczár, 46.), Karvalics, Molnár, Belső (Berning, 68.), László, Szabó (Németh, 59.), Sipos, Zsoldos

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Balogh 48. (öngól)

A Táplán után a Körmendet is legyőzte hazai környezetben a Söpte, amely így megelőzte a tabellán a Szentgotthárd együttesét.

Jánosháza VSE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 2-0 (2-0)   Jánosháza, vezette: Kondor

Jánosháza: Pethő - Tóth, Péter M., Ambrus (Szabó, 66.), Vágusz, Piri, Büki (Szép, 46.), Szabó, Péter D., Benkő, Balázsi (Zsoldos, 70.)

Edző: Vágusz Arnold

Táplán: Gyécsek - Gombos, Huszár, Polgár, Neudl, Rosner (Péntek, 45.), Markó, Manganelli, Szakasics (Fürdős, 57.), Polyák (Török, 63.), Varga

Edző: Borbás János

Gólszerzők: Piri 7., Büki 17.

Kiállítva: Markó 49. (Táplán)

Első félidei játéka alapján megérdemelten nyert a Jánosháza, amely zsinórban harmadik alkalommal gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot.

CVSE-Vulkánfürdő - Büki TK 5-0 (2-0)  Celldömölk, vezette: Vass

CVSE: Osvald (Bíró, 46.) - Marsai (Tóth, 46.), Enyingi, Szuh, Dobson (Horváth, 64.), Keszei T., Gorácz, Czinder (Németh, 64.), Czöndör, Keszei R. (Galovich, 46.), Németh

Edző: Takács Gábor

Bük: Viczmándi - Fehér (Bősze, 75.), Fazekas, Tóth, Lang, Wágner, Kiss, Szabó, Redőcs (Papp, 25.), Kovács, Farkas

Edző: Hegedűs Attila

Gólszerzők: Czöndör 2 (16., 73.), Németh 2 (38., 48.), Keszei T. 87.

A hazai csapat közepes teljesítménnyel is magabiztos győzelmet aratott.

Sárvár FC - Kiswire Szentgotthárdi VSE 3-2 (2-1)  Sárvár, vezette: Árpád

Sárvár: Velladics - Németh Á., Fülöp, Takács (Biró, 91.), Vass, Fider, Vajda, Németh B. (Tokaji, 46.), Kovács, Sinka (Toldi, 82.), Szemes

Edző: Nagy Dániel

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B. (Korpics, 50.), László (Takács, 65.), Komáromi, Osvald (Sipos G., 62.), Nagy, Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Gyécsek

Edző: Heiter László

Gólszerzők: Fider 3., Németh B. 45., Tokaji 49., ill. Gyécsek 33., Nagy 84.

Mindkét gárda felvállalta a nyílt sisakos játékot, a vezetést azonban egy csúsztatott fejes után a Sárvárnak sikerült megszereznie. A gól után a vendégek átvették a játék irányítását, egyenlíteni is tudtak, közvetlenül a szünet előtt azonban ismét a hazaiak köszöntek be, 2-1-ről következhetett a folytatás. A szünetben taktikát változtattak a sárváriak, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye, a csereként beállt Tokaji Dávid ugyanis a 49. percben 3-1-re módosította az eredményt. A folytatásban a saját játékát tudta játszani a Sárvár, a kapuk pedig felváltva forogtak veszélyben. A szentgotthárdiak a hajrában még szépítettek, egyenlíteni azonban már nem tudtak. A Sárvár egy munkás, küzdős mérkőzést nyert meg 3-2 arányban.

Vasvár VSE - Szarvaskend SE 3-1 (3-0)  Vasvár, vezette: Németh

Vasvár: Kántor - Sipos (Gotthárd, 89.), Bíró, Berta (Németh, 82.), Vincze (Pálla, 50.), Czövek, Elekes, Pásztor, Réfi, Kónya, Schermann

Edző: ifj. Sziffer István

Szarvaskend: Esztergályos - Tóth, Csillag, Jóna, Tuboly, Földes, Nagy, Tompa, Pásti, (Wolf, 50.) Kis-Nemes, Törő (Somogyi, 58.)

Edző: Kovács Kálmán

Gólszerzők: Réfi 22., Czövek 38., Kónya 45., ill. Wolf 65.

Az első félidőben jól futballozott a Vasvár és ennek eredményeként háromgólos előnnyel vonulhatott a szünetre. A második játékrészben a biztos vezetés tudatában visszaesett a hazaiak játéka, a tartalékos vendégek erejéből viszont csak a szépítésre futotta. Összességében megérdemelten nyert a Vasvár

Répcelaki SE - Rábapatyi KSK 1-1 (1-0)  Répcelak, vezette: Ódor

Répcelak: Pataki - Szücs, Tóth, Baranyai, Gaál, Ódor (De Paula, 76.), Sipos, Kristóf (Csányi, 67.), Rácz, Vargyas, Tarcsay

Edző: Tóth Zsolt

Rábapaty: László - Csonka, Dugovics, Tóth, Csupor, Kovács, Bakonyi, Piros, Zeke, Németh (Sankó, 33.), Könczöl

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Tóth 41., ill. Kovács 60.

Az első játékrészben a hazaiak, a másodikban a vendégek tudtak betalálni, így pontosztozkodással ért véget a szombati nap rangadója.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.