2024.05.09., csütörtök  •  Gergely napja
Megyei I. osztály: a Rábapaty a második félidőben döntött, a Sárvár Vépről vitte el a pontokat, nem bírt egymással a Szarvaskend és a Körmend

Egy-egy döntetlen, hazai győzelem, valamint vendégsiker született a vasárnapi nap három mérkőzésén.

Három találkozót rendeztek a megyei I. osztály tavaszi rajtjának vasárnapi napján. A Vép a Sárvárt fogadta, a Csepreg Rábapatyra látogatott, míg a Szarvaskend a Körmenddel csapott össze.

Rábapatyi KSK - Csepregi SE 4-1 (1-1)  Rábapaty, vezette: Kondor

Rábapaty: László - Csonka, Piros D., Dugovics (Horváth G., 85.) , Manganelli (Zeke, 82.) , Tóth, Csupor, Kovács, Horváth K., Németh (Piros P., 75) , Könczöl

Edző: Marton Róbert

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Kossuth, Nika M. (Sós Zs., 85.) , Simon, Takács Ke. (Nika Á., 75.) , Pócza, Janzsó, Nika B., Lukács (Sós B., 88.) , Steiner

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Horváth K. 10., Dugovics 51., Manganelli 81., Zeke 85., ill. Takács Ke. 43.

Erős szélben játszottak a csapatok, s bár ez az első játékrészben a vendégeket támogatta, a vezetést a házigazdának sikerült megszereznie: egy formás támadást követően Németh Gábor még a kapufát találta el, a kipattanó azonban Horváth Kevin elé került, aki nem hibázott közelről. A félidő végén aztán egalizálni tudott a Csepreg, egy szabadrúgást váltottak gólra a vendégek. A fordulás után a hazaiak támadólag léptek fel, Dugovics révén sikerült is újra előnybe kerülniük, sőt, mi több ezt követően még kétszer a kapuba találtak, ezzel pedig magabiztosan tartották otthon a három pontot.

Vép VSE - Sárvár FC 0-1 (0-1)  Vép, vezette: Talabér

Vép: Bezdi - Kiss (Szekeres, 78.) Németh, Jordán (Szijártó, 26.) , Beke, Niksz, Balikó (Dancs, 46.) , Illés, Szalai, Szendrődi, Takács

Edző: Simon Miklós

Sárvár: Velladics - Németh Á., Fülöp, Fider, Tokaji, Vajda (Biró, 93.) , Szakos, Németh B. (Takács, 69.) , Vass, Sinka (Glavánovics, 93.) , Szemes

Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Tokaji 40.

Tapogatózó játékkal indult az összecsapás, szezon eleji formát mutattak a csapatok. A vépiek játékában sok volt a technikai hiba, egy ilyet kihasználva pedig egy beadás után meg is szerezte a vezetést a Sárvár. Az első félidő hátralévő részében ugyan voltak még kisebb helyzetek, újabb gól azonban már nem született. A fordulás után próbált ellenfele fölé kerekedni a Vép, kontrákból azonban ezúttal is a sárváriak voltak veszélyesebbek. A házigazda főként pontrúgások után próbált ellenfele kapujába találni, a Sárvár azonban minden helyzetben jól reagált. Az eredmény már nem változott, megérdemelt vendég győzelem született.

Szarvaskend SE - Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 0-0 (0-0)  Szarvaskend, vezette: Mórocz

Szarvaskend: Esztergályos - Tóth, Jóna, Németh, Földes, Nagy, Tompa, Pásti, Kopfer, Wolf (Somogyi, 65.) , Törő

Edző: Kovács Kálmán

Körmend: Balogh - Lakosi, Buti, Karvalics, Köntés (Vilics, 48.) , László, Szabó (Németh, 62.) , Sipos (Belső, 70.) , Nagy, Zsoldos (Krajczár, 78.) , Berning

Edző: Kurucz Ádám

A körülményekhez képest jól előkészített pályán küzdelmes mérkőzést vívtak a felek, a szomszédvári összecsapást szép számú nézősereg tekintette meg. A szél rányomta a bélyegét a játékra, az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek dolgoztak ki több helyzetet, összességében igazságos pontosztozkodás született a végig sportszerű találkozón.

A tabella, valamint a forduló teljes eredménysora ide kattintva érhető el.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.