2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Megvannak a döntősök a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupában

A Sárvár Tanakajdon tudott nyerni, a Zanati KSE-Haladás VSE pedig a Körmendet búcsúztatta nagy csatában, így ez a két csapat küzd majd meg a fináléban.

Az elődöntőkre, illetve a még MOL Magyar Kupa főtáblát érő 5. helyért folyó küzdelmekre került sor kedden, valamint szerdán a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupában. A Sárvár a Tanakajddal, a Körmend a Zanati KSE-HVSE-vel nézett farkasszemet a fináléba jutásért. A Nádasd a Pecöllel csapott össze, a Táplán pedig mérkőzés nélkül küzdhet majd meg az 5. helyért.

Tanakajd TC - Sárvár FC 1-5 (1-1)   Tanakajd, vezette: Németh

Tanakajd: Marcz L. - Svób, Kölkedi (Kiricsi 75.) , Marcz G., Süle, Pál, Kalmár (Kovács 66.) , Filakovszky, Marcz M. (Kis 75.) , Könczöl (Szalai 80.) , Varga (Tóth 66.)

Sárvár: Velladics - Kovács, Szabó R., Nagy, Potyi (Péter 75.) , Tóth (Fülöp 60.) , Fider (Bakonyi 81.) , Pap, Czöndör, Szabó B., Harkai

Gólszerzők: Pál 42., ill. Nagy 3 (19., 77., 90.), Pap 2 (61,. 67.)

Kiállítva: Süle 88. (Tanakajd)

A megyei I. osztály listavezetője látogatott Tanakajdra a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupa elődöntőjében. A mérkőzést tragédia árnyékolta be, ugyanis betegség következtében elhunyt a házigazda ifjúsági csapatának kapusa, amely az egész klubot megrendítette. Az első félidőben kiélezett mérkőzést játszottak a felek, sárvári vezetés után egyenlíteni tudott a hazai együttes, így 1-1 állt az eredményjelzőn negyvenöt percnyi játék után. A fordulást követően aztán egyre inkább őrölte fel a Sárvár a nagy munkát végző és nagyot harcoló házigazdát és végül 1-5-ös győzelmet aratott. A vereség ellenére remekül helytálltak a tankajdiak, akiknek emelt fővel hagyhatták el a pályát.

Zanati KSE-Haladás VSE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 3-2 (2-1)   Szombathely, vezette: Sebesi

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Szőts, Varga (Edelényi 77.) , Ferencz (Kiss 70.) , Maráczi, Perger, Szenczi, Németh G. (Németh E. 58.) , Machinek, Berta, Nemes

Körmend: Sály - Sipos, Velekei, Papp, Törő, Szatmáry, Horváth, Petrovics, Sákovits, Vilics, Szabó

Gólszerzők: Szőts 31., Nemes 2 (45., 53.), ill. Velekei 30., Vilics 75.

Bátran és sok helyzettel kezdte a mérkőzést a hazai csapat, amely akár már az első tizenöt perc után több góllal is vezethetett volna, ha nincs egy kiváló kapusteljesítmény vendég oldalon. Sőt, egy kontra után a körmendiek szereztek vezetést, örömük ugyanakkor nem tartott sokáig, mert egy átlövést követően egyenlíteni tudtak a szombathelyiek. A szünetre aztán már ők mehettek előnnyel, miután ismételten egy szépségdíjas távoli lövéssel megfordították a mérkőzés állását. A térfélcsere után is lendületben maradt a hazai alakulat, jött is az újabb találat, és bár a vendégek szépítettek, majd nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, az eredmény már nem változott, a Zanati KSE 3-2-es győzelmének köszönhetően bejutott a fináléba.

Club Walnut Nádasd - Pecöl KMSE 9-0 (5-0)   Nádasd, vezette: Szabó

Nádasd: Rejtli (Doktor L. 60.)  - Pálmai (Varga 56.) , Gerencsér, Kalamár (Doktor I. 63.) , Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Németh Be. (Balogh 76.) , Meskó E., Burka (Szabó Z. 56.)

Pecöl: Kollarics - Szemes, Farkas E. (Horváth 59.) , Németh, Farkas A., Illés, Fülöp, Czeglédi, Márok, Oszkó, Boncz

Gólszerzők: Tuboly 1., Meskó M. 4 (5., 26., 49., 86.), Németh 8. (öngól), Szabó D. 2 (33., 58.), Németh Be. 75.

Nem csak az esőcseppek, hanem a gólok is sűrűn hullottak a mérkőzésen. A hazai együttes megérdemelten győzött a végig sportszerűen küzdő, kissé tartalékos vendégcsapat ellen.

A Csákánydoroszló - Táplán mérkőzés a hazaiak kérésére lemondásra került.