Már az első félidőben eldöntötte a Haladás Viktória a Fehérvár elleni bajnoki sorsát

A szombathelyiek Németh Mirtill duplájával, valamint Németh Adél és Feketevízi Tímea találataival 4-0-s győzelmet arattak a Fejér vármegyeiek otthonában.

SIMPLE NŐI LIGA 16. FORDULÓ

FEHÉRVÁR FC - HALADÁS VIKTÓRIA 0-4 (0-3)

Fehérvár: Terestyényi – Ramor, Zuggó (Tóth A., 46.), Szabó E. (Bors, 69.), Jánosi – Szabó B., Földvári, Jánoska (Mihályi, 69.), Romanóczki – Kántor (Czvetnics, 55.), Simon F.

Edző: Andorka Péter.

Haladás Viktória: Dobó-Nagy (Kollár, 79.) – Németh A., Balogh, Pintér (Szabó F., 58.), Csáki – Németh M., Csizmadia, Urbán (Kránicz, 58.), Kovács V., Varró (Feketevízi, 46.) – Szil (Nagy D., 67.).

Edző: Markó Edina.

Gólszerzők: Németh M. 2 (9., 47.), Németh A. 12., Feketevízi 76.

Pár nappal az ETO FC Győr elleni Magyar Kupa-elődöntő után már a bajnokságban javíthatott a Haladás Viktória, amely a Fehérvár FC vendégeként készült a három pont begyűjtésére.

Az összecsapáson vasiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és hamar vezetést is szereztek: a 9. percben jobb oldali beadás után Németh Mirtill lőtt 11 méterről a hálóba (0-1) - olvasható a klub beszámolójában. Három perc múlva már kettővel mentek a vendégek: szép összjáték után Németh Adél jobbról kilőtte a hosszú, jobb alsó sarkot (0-2). A folytatásban is a szombathelyiek domináltak, a játék minden elemében a székesfehárváriak fölé nőttek. A 45+1. percben jobb oldali akció végén Németh Mirtil két szép csel után a hálóba bombázott (0-3). Szünet után is a vendégek uralták a játékot, igaz, ekkor már a hazaiaknak is voltak helyzeteik. Egy lövést Dobó-Nagy bravúrral ütött ki a bal felső sarok elöl. A 76. percben Németh Adél Kovács Virággal kényszerítőzött, majd beadott, a középen érkező Feketevízi pedig a kapuba kőtt, beállítva ezzel a 0-4-es végeredményt. A hajrában még a csereként beállt Kollár is védett egy nagyot. A Haladás Viktória jól futballozott, ilyen arányban is teljesem megérdemelten nyert.

A vasi együttes a következő fordulóban, március 30-án szombaton 14 órás kezdettel a Puskás Akadémia otthonába látogat.

Fotó: Pataki Gergő