FALCO KC SZOMBATHELY - ATOMERŐMŰ SE 98-78 (33-21, 18-21, 23-13, 24-23)

Falco: Váradi 15/6, Somogyi 9/3, Clark -, Golomán 11/3, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 24/3, Benke 16/6, Kovács B. 4, Barac 8, Sövegjártó -.

Vezetőedző: Milos Konakov

ASE: Brown 19/12, Frank 2, Brozja 17/3, Eilingsfeld 15/3, Buljevics 18/3. Cserék: Kovács Á. 4, Kis -, Orgona 3/3

Vezetőedző: Teo Hojc

Pénteken este a hazai környezetben lépett pályára a bajnokságban a Falco, méghozzá az Atomerőmű gárdája ellen. Ellentétes előjellel várták a mérkőzést a felek, ugyanis míg a sárga-feketék veretlenül menetelnek, addig a paksiak hullámvölgyben vannak és a tabella alsó régiójában helyezkednek el.

Brozja jegyezte az első pontokat, Golomán viszont azonnal egy hármassal tudott felelni (3-2). A találkozó elején egymás után szerezték a kosarakat a felek, Eilingsfeld büntetői után 7-6 állt az eredményjelzőn. Ezt követően aztán sikerült rákapcsolnia a szombathelyieknek és megléptek nyolc ponttal, főként Váradi Benedek volt elemében (14-6). Hiába Brozja kosara, Váradi már a tizedik pontját szerezte, majd Perl is hozzátett kettőt, Teo Hojc pedig időt is kért (19-8). Ez hatásos is volt, Brown triplájával hétre zárkóztak az atomvárosiak, de a negyed vége előtt megint ritmust váltott a házigazda és visszaállította a kétszámjegyű különbséget, 33-21 volt az állás az első játékrészt követően.

Orgona egy trplával nyitotta a második etapot, de tartósan nem tudott zárkózni a Paks, a Váradi-Perl duót nem igen tudták tartani (36-26). Percekig nem született újabb kosár, majd Brown rohant végig a pályán és állt bele egy hármasba, amire négy gyors ponttal válaszoltak a vasiak (40-29). Csordogált a meccs, küzdött az ASE, de a Falco gondosan ügyelt arra, hogy nagyon közel ne engedje az ellenfelét. Brown szinte egymaga vette vállára a vendégeket, tizenhat pontnál járt már ekkor, mindig volt azonban hazai válasz az ő villanásaira (47-37). Büntetőkkel lopta a távolságot a Paks, végül kilenc maradt a sárga-feketék előnyéből a nagyszünetre, 51-42-re vezetett a Falco.

Benke remekül indította a harmadik felvonást, két triplát is elsüllyesztett, míg a paksiaktól csak Kovács duplája érkezett feleletként (57-44). Váradi zsákolt, ezzel pedig már tizenöttel léptek meg a vasiak. Kezdett elfáradni a sérülésekkel küszködő ASE, a negyed derekára már 63-46-ra mentek Konakov fiai. Brown ezúttal hibázott, Perl végigrobogott, csinált is egy 2+1-es akciót, amivel közé rakta a húsz pontot (66-46). Zsinórban hét vendég pont érkezett, nem tudta lezárni a meccset a Falco (66-53). Amikor viszont arra volt szükség, koncentráltabban kosárlabdáztak a sárga-feketék, veszélyesen közel egyszer sem engedték az Atomerőmű gárdáját (72-55). Barac könnyedén zsákolhatott, míg Kovács Ákos triplakísérlete lemaradt, 74-55-nél tizenkilenc pluszban várhatta a záró felvonást a bajnoki címvédő.

Az utolsó negyed elején ismét húszra duzzadt a különbség, ekkor már végleg eldőlni látszott a mérkőzés. Szép momentumokból így sem volt hiány, de az látszott, hogy elfogyott az erejével a rendkívül szűk rotációval kosárlabdázó paksi alakulat. A házigazda győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, könnyed, 98-78-as sikerrel hangolt a Treviso elleni, szerdai sorsdöntő Bajnokok Ligája mérkőzésre Milos Konakov csapata.