Németh Szabolcs korábbi csapata ellen vezette győzelemre a zöld-fehéreket.

DOROGI FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-2 (0-1)

Dorogi FC: Belányi – Kárász, Berkó (Pálinkás, 83.), Izing – Nyíri (Oldal, 69.), Nagyházi (Csillag 46.), Lénárt (Lőrincz, 69.), Hajdú (Szabó L., 69.), Papp M. – Girsik, Szerencsi.

Vezetőedző: Fenyvesi László

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Csilus (Romic, 92.), Holdampf, Kiss B. (Monori, 66.), Szekér (Guzmics, 86.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 66.), Tóth M. L. (Horváth R. G., 66.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Tóth M. L. (10.), Monori (91.)

A tabella állása alapján igazi rangadóval folytatódott a válogatott szünet után vasárnap délután a Merkantil Bank Liga. A Szombathelyi Haladás a mérkőzés előtt vele azonos  pontszámmal rendelkező Dorogi FC-vel mérkőzött meg, a találkozót Tatabányán rendezték. Németh Szabolcs vezetőedző számára különös jelentőséggel bírt a találkozó, hiszen éppen a dorogiaktól "tért haza", de Délczeg Gergely is korábbi klubja ellen készülhetett.

Jó iramban kezdtek a csapatok, ennek ellenére azonban főként mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Nem úgy a mérkőzés 10. percében, amikor egy sarokrúgást követően Tóth Milán volt eredményes, a fiatal támadó révén tehát megszerezte a vezetést a szombathelyi együttes (0-1). A gól után is inkább a vendégek akarata érvényesült, jól játszottak Németh Szabolcs tanítványai. Lehetőségek a főként a védekezésre koncentráló dorogiak előtt is adódtak azért, a legnagyobb Hajdú nevéhez fűződött, aki azonban közvetlen közelről nem találta el a kaput. Néhány perccel később Kiss Bence léphetett ki, el is vitte a Belányi kapus mellett a labdát, a védők viszont utolérték, így nem duplázódott meg a vasi előny. A lüktető mérkőzésen mindkét hálóőrnek volt dolga, egymást követték a helyzetek, az eredmény azonban nem változott.

A fordulást követően öt percet kellett várni az első komoly lehetőségre. A korosztályos válogatott csatár, Tóth-Gábor Kristóf fejelhetett tiszta helyzetben, próbálkozása azonban a kapu fölé szállt. A másik oldalon is hasonló szituáció maradt ki, a Dorog éledezett, és egyre nagyobb erőket mozgósított az egyenlítő találat megszerzéséért. A vasiak trénere érzékelte is, hogy változtatásra, frissítésre van szükség, a sérüléséből visszatérő Délczeg Gergely, Monori Norbert, valamint Horváth Rajmund is érkezett a támadószekcióba. Utóbbi, aki néhány fordulóval ezelőtt a Békéscsaba ellen megszerezte első találatát tétmérkőzésen, akár első labdaérintéséből betalálhatott volna, Belányi azonban nagyot védett. Egy perc elteltével a hazaiak is hármas cserét hajtottak végre, vészesen fogyott az idő az ő szempontjukból. Viszonylag csendesebb percek után érkeztünk el a mérkőzés hajrájához, mindkét oldalon apróbb helyzeteket lehetett csupán feljegyezni. A három pont sorsa a 91. percben dőlt el, a Haladás második találatát két cserejátékos hozta össze: Horváth Rajmund iramodott meg a bal oldalon, majd centerezett, amire Monori Norbert mintaszerűen érkezett. A hosszabbítás hátralévő részében említésre méltó esemény már nem történt, a szombathelyiek legyőzték a Dorogot, ezzel továbbra is őrzik veretlenségüket, emellett pedig a tabella második helyét foglalják el hét fordulót követően.

A pontvadászat hétközi fordulóval folytatódik, a zöld-fehérek a Tiszakécske együttesét látják vendégül szerdán 18 órás kezdettel.