Kosárlabda: második hazai mérkőzését is megnyerte a Falco és ismét előnybe került az aranycsatában

A szombathelyiek egy rendkívül kiélezett összecsapást húztak be, 84-78-as győzelmükkel pedig 2-1-re vezetnek a párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A BAJNOKI DÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 84-78 (23-24, 15-18, 27-20, 19-16)

Falco: Pot 17/3, Kovács 5/3, Cowells 12/9, Tiby 13, Keller Á. 9 Csere: Perl 16/3, Sövegjártó -, Barac 12.

Fehérvár: Pongó Ma. 18/12, Somogyi 6, DeCosey 9/3, Ford 6, Philmore 13/3. Csere: Vojvoda 14, Diong 10, Takács Mi. -, Szabó 2.

Edző: Alejandro Zubillaga

Elképesztő izgalmak után egyenlített múlt szombaton az Arconic-Alba Fehérvár a Falco elleni bajnoki döntő második mérkőzésén, ez pedig azt jelentette, hogy 1-1-ről folytatódott a párharc, immáron ismételten az Aréna Savariában.

Somogyi kettő plusz egyes akciójával vette kezdetét a döntő harmadik mérkőzése, Pongó 5-0-ra növelte az előnyt, Tiby tette fel a Falcót a táblára egy duplával - írja tudósításában a bb1.hu portál. Pot tört be nagyszerűen, Somogyi bejátszásából Philmore is megszerezte első pontjait, Kovács egyenlített egy hármassal. Ezúttal Pongó találta meg Philmore-t a festékben, Pot Tiby passzát váltotta két pontra, Kovács kosara után a mérkőzésen először a hazaiaknál volt az előny (11-9).  Pongó távolról célzott pontosan, Tiby faulttal együtt talált be közelről, de a plusz egyet kihagyta. Ezután 8-2-es futást produkáltak a vendégek és elléptek öt ponttal, Tiby és Ford váltott kosarat. Barac és Pont egy pontra csökkentette a differenciát, Ford sietett csapata segítségére. A negyedet Pot sikeres büntetői zárták, így az első etap után az Alba állt jobban, 23-24 állt az eredményjelző táblán.

Pongó büntetőire Perl válaszolt, Barac kosarával a Falcónál volt az előny, Philmore viszont bevágott egy hármast. A túloldalon azonban beütötte harmadik faultját a légiós, Barac váltotta két pontra a büntetőit. Vojvoda dobta át Perlt középtávolról, Pongó tört be Keller mellett, lepattant róla, viszont fordulásból bedobta a fadeawayt, Somogyi pedig egy floatert tett fel, Milos Konakov pedig időt kért (29-35). Keller szakította meg az Alba futását második esélyből szerzett duplával, Pot középtávolról köszönt be és elérte a 10 pontot. Vojvoda dudaszóra szerzett két pontot, Somogyi szabálytalansága után Pot dobta be büntetőit, Tiby Ford faultja ellenére is befejezte akcióját, még a büntető előtt Alejandro Zubillaga hívta magához csapatát. Sikeres lett a plusz egy is így fordítottak a hazaiak, DeCosey süllyesztett el egy hármast a sarokból, aztán egy középtávolit is középről, jött is az újabb Falco-időkérés, de a félidőben már több pont nem esett, így a vendégek 4 pontos előnnyel vonultak a nagyszünetre, 38-42-re vezettek.

DeCosey használta okosan a palánkot, aztán pechére arcával adott gólpasszt Pot hármasához. Vojvoda két büntetőt, Perl egy közelit dobott be, Cowells negyedik kísérlete már beesett és ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. Tiby háromból két büntetőt dobott be, jött az Alba időkérése (48-46). Pot használta ki a hibát az Alba zónájában, DeCosey két büntetőt dobott be, Pongó hármasával visszavette a vezetést a Fehérvár a negyed közepén (50-51). Vojvoda dobott könnyű ziccert, aztán még egyet, ugyan Cowells egy pontot szerzett a vonalról, de Milos Konakov ismét időt kért. Pot egy szerencsétlen eset után az öltözőbe ment, Barac egy 2+1-et mutatott be, Szabó két büntetőt értékesített, Cowells sasszézta üresre, aztán kintről is beköszönt, Somogyi egy pontot a vonalon hagyott, ahogy Barac is (60-58). Vojvoda pöcizte vissza Somogyi rontását, Perl hibátlanul dolgozott büntetőivel, Barac növelte négy pontra a hazai előnyt. Keller is elrontott egy büntetőt, Diong szerzett nehéz kosarat, így a negyed végére 3-ra csökkentette az Alba hátrányát, 65-62-ről várhatták a csapatok a záró felvonást.

Pongó alley-oop passzát Diong húzta be, Perl dobott hármast, Pongó válaszolt azonnal. Vojvoda egy ponttal egyenlített, Kovács bejátszásából Keller szerzett két pontot, Pongó hatalmas triplát dobott, Cowells visszadobta a hármast egyből. Tiby maradt bántóan üresen a palánk alatt, Ford két pontja után, a Falco pedig Pot mellett Baracot is elvesztette, a technikaiért megítélt büntetőt Vojvoda értékesítette. Keller és Philmore váltott kosarat, utóbbi azonban rögtön kipontozódott, Perl viszont rá nem jellemző módon egy büntetőt elrontott a kettőből. Perl egy gyorsindításból tett fel ziccert, a Falco így két és fél perccel a vége előtt 4 ponttal meglépett. Diong kettőből egy büntetőt dobott be, Perl állította vissza a négy pontot, Vojvoda elrontotta a hármasát, így a Falco kezébe került a mérkőzés. Pongó faultja után eldőlt a mérkőzés, 84-78-as sikerükkel a szombathelyiek visszavették a vezetést az aranyért folyó küzdelemben.

A csapatok pénteken, május 26-án Székesfehérváron folytatják a párharcot. Az összecsapás 18 óra 15 perckor veszi kezdetét.