SZKKA: Győzelem a rangadón

Az NB/B-s női kézilabda bajnokság 10. fordulójában az SZKKA legyőzte a Kispestet idegenben szerda este.

A szerda esti összecsapás jó iramban kezdődött, felváltva estek a gólok, egyik alakulat sem tudott kétgólosnál nagyobb előnyt szerezni, a 11. percben Pődör Rebeka góljával 7-7 volt az állás. Az első negyed óra végén a mieink vezettek 9-8-ra. A játékba sok hiba csúszott mindkét oldalon, és ezúttal a kapusok sem tudtak hozzátenni a gárdák teljesítményéhez – a 19. percben elsőként Pődör Zoltán kért időt 9-9-nél a 18. percben. A játékrész hajrájában az SZKKA vezetett, ekkor Pődör Rebeka gyártotta sorozatban a találatokat, ám a szünetre egállal vonultak a felek (15-15).

A szünet után hárommal ellépett csapatunk, a 40. percben 20-17-re vezettek Győriék. A játékrész felénél maradt a három közte, a védekezés nagyon összeállt, 15 perc alatt csak három gólt lőtt a kispesti együttes. Nem tudott jobban ellépni a szombathelyi csapat, jött egy hosszabb gólcsend, amit Horváth Anna tört meg (51. p: 20-22). A hajrára sikerült elhúzni néggyel (54.p: 20-24), jött is a hazai időkérés. A játékvezetők sorozatos kiállításokkal sújtották a szombathelyieket, az 56. percben feljött kettőre a Kispest (23-25).

Izgalmasan alakult a hajrá, de végül az SZKKA megérdemelten nyerte meg a roppant fontos mérkőzést.

Folytatás december 3-án a DVSC U19-es csapata ellen az egyetemi csarnokban.

Végeredmény:

Kispest KNK-SZKKA  26 - 29   (15 -15 ) SZKKA: SZKKA: Balog J., Christe 1 (kapusok) – Bíró, Pődör R. 7, Győri 2, Kulcsár 4, Pődör B. 3, Varga N. 1, Kiskartali 2, Szmolek 1, Horváth A.4, Szendrei 2, Balogh P., Tanaskovic 2, Papp. Vezetőedző: Pődör Zoltán.