2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Kikapott a Falco Székesfehérváron, de ez most belefért

A férfi kosárlabda NB I. 26. fordulója előtt már biztos volt, hogy a szombathelyi sárga-feketék nyerik az alapszakaszt, és a bajnoki eredményétől függetlenül az Alba zár a második helyen. A Falco a rájátszásban a Bp. Honvéddal találkozik.

Arconic-Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-80 (29-22, 20-15, 26-22, 18-21). - Székesfehlrvár, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy Pál Attila, Nyilas István, Lengyel Ádám József (Hartyáni Zsolt)

Alba Fehérvár: Chambers 21/9, Balogh 2, Roberts 12/3, Barnett 7/3, Dickey 10. Csere: Vojvoda 23/9, Philmore 12/3, Kass -, Takács Mi. 6/6. Edző: Alejandro Zubillaga Jimenez.

Szombathely: Pot 10, Tanoh Dez 4, Benke 7/3, Tiby 20, Keller 7. Csere: Kovács -, Pongó 16/6, Perl 12/6, Barac 4, Jordano -, Verasztó -. Edző: Milos Konakov.

A BB1.hu tudósítás szerint Tanoh Dez duplájával indult a pontgyártás, ezután Chambers és Tiby két-két büntetőt vágott be, majd az Alba irányítója egy triplát is. Pot kosarára is ő felelt azonnal, majd egy betöréssel is szerzett két pontot, Roberts triplájávak pedig ideiglenesen 6 pontra is ellépett a hazai csapat, Pot állította meg a futást (12-8). Barnett és Chambers is elsüllyesztett egy trojkát, erre csak egy ponttal tudott felelni a Falco, így Milos Konakov időt kért (18-9). Keller fejezte be a szünet utáni figurát, Chambers adott nagy passzt Baloghnak, Perl átadásából Tiby fejezett be egy gyorsindítást. Pongó büntetőivel zárkózott tovább a címvédő, Vojvoda szerezte meg első pontjait a mérkőzésen. Tiby saját rontott dobását tette vissza, aztán újabb duplája után a hazaiak is időt kértek (22-20). Dickey egyik oldalon lepattanót szedett, a másikon befejezett, Pongó küldte helyére a büntetőit, egy hosszabb kosárcsendet Vojvoda hármasa zárt le. Végül a negyedet is a magyar válogatott kettese zárta. 29-22

Úgy kezdődött a második negyed, ahogy az első végetért – Vojvoda-kettessel -, Pongó egy hármast zudított be, Baracnak Benke kaparta ki a gesztenyét egy támadólepattanóval. Vojvodára továbbra sem volt ellenszere a vendégeknek, három sorozatban bedobott büntetővel már 10 ponttal állt jobban az Alba, ezt Tiby orvosolta hamar, Chambers és Roberts játszott össze. Hosszú kosárcsendet Tanoh Dez tört meg, Roberts csak a második büntetőjét dobta be, Tiby kettesére Vojvoda egy triplával válaszolt, Milos Konakov pedig időt kért (43-33). Barnett zsákolt, Roberts ziccerezett, aztán két büntetőt is a helyére tett. Tiby állította meg a “vérzést”, majd Perl büntetett egy eladott labdát, a félidőre így 12 pontos volt a differencia. 49-37

Vojvoda vezetésével a második félidőt is a hazaiak kezdték jobban az első szűk 3 percben 8-2-t rohant az Alba, így már 18 ponttal vezetett. A 20 pontot is elérte már a differencia amikor Keller szerzett gyors négy pontot, Tiby pedig két büntetőjét értékesítette. Barnett és Pongó is közelről volt eredményes, Dickey dolgozott remekül a festékben, Perl egy triplát dobott (63-50). Chambers robogott végig a pályán, Roberts dobta be a büntetőit, aztán Pongó is. Egy időkérést követően egy triplával folytatta az irányító, ám ennek ellenére a negyedből hátralévő időben nem tudott közelebb férkőzni a Falco, 16 pontos előnyből várta a záró etapot az Alba. 75-59

A negyedik negyed első három percét valamelyest ugyan a Falco kezdte jobban, de az Alba hamar megfordította ezt és 19 pontra növelte előnyét. Pot 2+1-et mutatott be, Perl ziccere után Alejandro Zubillaga időt kért (83-69). Philmore faulttal együtt volt eredményes, Tiby tett vissza egy támadólepattanót, Philmore azonban egy hármast is bevágott. A maradék időben már nem volt kérdéses a győztes kiléte, az Alba magabiztosan nyert. 93-80