2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Csak nevében volt rangadó, átrobogott a Falco-expressz a Körmenden a vasi klasszikuson

A címvédő tükörsima, 91-46-os diadalt aratott a Rába-partiak ellen az alapszakasz 25. fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./ A 25. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - EGIS KÖRMEND 91-46 (26-11, 19-10, 23-11, 23-14)

Falco: Pot 7, Tanoh Dez 6/3, Benke 5, Tiby 10, Keller Á. 6. Csere: Jordano 11/9, Pongó Ma. 11/9, Perl 21/6, Barac 8, Verasztó -, Krivacsevics 1, Kovács B. 5.

Körmend: Basic 2, Takács K. 4, Ferencz -, Tolbert 11, Durázi 9. Csere: Konate 10, Doktor 4, Nagy P. -, Kiss M. 2, Geröly -, Schmera 4, Herczeg -.

Edző: Kocsis Tamás

A szezon második örökrangadójára került sor szombat este a Schaeffler Aréna Savariában, 18 óra 30 perces kezdettel a Körmend gárdája látogatott Szombathelyre. Milos Konakov legénysége a decemberi, körmendi összecsapáson nagyon megszórta az Egist és 101-65-ös győzelemmel utazhatott haza, a sárga-feketék pedig ezúttal is valami hasonlóra készültek.

Két kimaradt helyzettel indítottak a felek, majd Tiby szerezte meg a vasi El Classico első kosarát. Ezt követően Benke robogott végig egy labdaszerzés után, majd Tanoh Dez süllyesztett el egy hármast, miután nagyon megnézte magának a gyűrűt (7-0). Durázi révén a Körmend is felkerült az eredményjelzőre, Benke nem tudta bedobni a büntetőit, 7-2 volt az állás. A vendégek könnyű ziccert hibáztak, Tiby zsákolással büntetett, Benkéhez hasonlóan pedig Durázi sem tudta értékesíteni a két büntetőt. Tanoh Dez hármasa is kiszédült, mindkét együttes sok hibával kosárlabdázott. Durázinak továbbra sem ment a vonalról, ezúttal egy pontot hagyott ott, majd ziccert is rontott, rendre megremegtek a körmendi kezek. Durázi büntetőjére Pongó felelt egy triplával, 12-4-nél pedig Kocsis Tamás időkérése következett. A játékmegszakítást követően Perl hibátlanul büntetőzött, a Rába-partiak is hasonló módon gyarapították pontjaik számát, de Barac sem maradt ki a sorból és közé tette a tíz pontot (16-6). Durázi szép belépését Perl remek egyéni alakítása követte, majd egy vendég büntető, Antonio Jordano pedig egy hármassal ugrasztotta talpra a publikumot. Igazi triplacsatába kezdtek a felek, 24-11-nél tizenhárom volt közte. Durázi újabb két büntetőt rontott, a negyed utolsó kosara a sárga-feketéké volt, méghozzá nem is akármilyen Perl jóvoltából, így aztán 26-11-ről jöhetett a második felvonás.

Továbbra sem találta az ellenszert a Körmend, Jordano viszont annál inkább bedobta magát kintről, 29-11-re módosult az állás. Perl 2+1-es akciója még mélyebb gödörbe sodorta a piros-feketéket, ráadásul ebből utólag ötpontos támadás lett, a szombathelyiek klasszisának triplájának köszönhetően pedig 34-11 állt az eredményjelző táblán. Időt is kért Kocsis Tamás, a Falco azonban továbbra is extázisban kosárlabdázott és szemernyi kétséget sem hagyott a győztes kilétét illetően. Még hét perc hátra volt a negyedből, amikor már négy csapathibánál jártak a körmendiek, ami azt jelentette, hogy a következő - s utána már mindegyik szabálytalanságnál - két büntetőt dobhatott a címvédő. A vendégek is próbálkozhattak a vonalról, egy büntetőt értékesítettek, majd egy lepattanót is visszapöciztek, amivel 34-14-re zárkóztak. Néhol színezték is egy kicsit a játékot a hazaiak, Kovács is feliratkozott a pontszerzők közé, amikor szűk öt perc vissza az első félidőből. Keller harcolt ki sportszerűtlen faultot, majd a büntetőket is a helyére küldte, a labdabirtoklást azonban már nem tudta kosárra váltani a Konakov-legénység. Tiby mesterien szolgálta ki Kellert, jött is az újabb Falco-kettes, tekintélyes, hogy huszonnégy pontos előnyre tett szert a címvédő (39-15). Az etap végén felváltva estek a kosarak, a Körmendtől is láthattunk szép momentumokat, a nagyszünetben végül 45-21 volt az állás.

A harmadik játékrész elején egy Perl-tripla vezette fel az eseményeket, majd újabb két pont került a hazaiak neve mellé, cseppet sem lassított a címvédő (50-21). Durázira fújtak rá egy újabb faultot, majd a következőt épp ő szenvedte el, de ezúttal sem tudta bedobni mindkét büntetőjét. Pot remek labdával hozta ziccerbe Kellert, amit azonban nem sikerült kosárra váltani, az Egis viszont két pontot hozzátett eddigi terméséhez. Tiby is hasonlóképp cselekedett, 52-26 volt az állás, a szombathelyiek éppen kétszer annyi pontnál jártak tehát, mint a Rába-partiak. Benke büntetőből volt eredményes egy sportszerűtlen fault után, a vendégek duplájára Keller felelt, kevés pont esett a találkozónak ebben a periódusában. Erre Perl hatalmas zsákolása szolgálhatott gyógyírként, majd Durázi szép megmozdulása és egy Jordano-tripla következett, 60-32 állt az eredményjelző táblán. Perl büntetőivel harminc pontra duzzadt a különbség, 62-32 volt az eredmény, majd Barac tett fel játszi könnyedséggel egy ziccert. Tanoh Dez büntetői kimaradtak, Pongó viszont nem hibázott, 66-32-nél újabb körmendi timeout következett. Ezt a negyedet Barac ziccere zárta, ez pedig azt jelentette, hogy 68-32-ről kezdhették meg a felek a záró etapot.

A születésnapos Doktor saját lepattanóját tudta visszatenni, majd újabb vendég pontot jegyezhettünk fel. 68-35-nél Kiss követett el sportszerűtlent Perllel szemben, de csak egy büntető ment be, talán valamelyest már az volt érezhető a csapatokon, hogy mindannyian a találkozó végét várják. Erre azért Pongó rácáfolt egy triplával, aki aztán akaratán kívül a közönséget is bevonta a játékba. Perl Zoltán huszadik pontját szerezte, Tanoh Dez hosszú idő örülhetett újra kosárnak, Barac kettesére pedig Schmera révén válaszolt az Egis (76-39). Takács büntetői a gyűrűben landoltak, Pot is ily módon volt eredményes, apránként araszoltak előre a csapatok. Tolbert szépen kaparta ki magának a gesztenyét, Pot egy hármassal villant, ami egyben a hazaiak 80. pontját jelentette (80-44). Tiby két bedobott büntetőjével elérte a tíz pontot, Tolbert pedig a piros-feketék első bedobott tripláját jegyezte a 38. percben. Tanoh Dez révén a negyven is közé került (87-64), majd Kovács szerzett szép kosarat. Az összecsapás utolsó kosarát Jordano jegyezte, a Falco pedig nagyon nagy, 91-46-os győzelmet aratott a vasi rivális Körmenddel szemben.

A szombathelyiekre a következő játéknapon kőkemény idegenbeli erőpróba vár, a csapat március 30-án, szombaton 18 órakor az Alba otthonában vizitál.

Fotó: Pataki Gergő