2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Kosárlabda: esélyt sem adott az Albának és magabiztosan jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe a Falco!

A szombathelyiek 95-73-as diadalt arattak a sorozat negyeddöntőjében a nagy rivális székesfehérváriak ellen.

ZSÍROS TIBOR KOSÁRLABDA FÉRFI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)

Falco: Pot 6, Tanoh Dez -, Benke 15/9, Tiby 9, Keller Á. 8. Csere Kovács 3/3, Krivacevic 3, Verasztó -, Barac 4, Perl 22/3, Jordano 11/9, Pongó 14/9.

Alba: Chambers 12/3, Kass -, Barnett 18/9, Philmore 4, Dickey 7. Csere: Fazekas -, Takács Mi. -, Balogh 14/6, Roberts 6, Vojvoda 12/3.

Edző: Alejandro Zubillaga

Deja vu érzéssel várhatta a Zsíros Tibor Magyar Kupa szerdai negyeddöntőjét a címvédő Falco gárdája, amely számára a tavalyi kiíráshoz hasonlóan ezúttal is az Albán keresztül vezetett az út a legjobb négy csapat közé.

Kimaradt kísérletekkel vette kezdetét az ütközet, két percet kellett várni, míg Tiby büntetőjének köszönhetően megszületett a találkozó első pontja. A vendégek gyorsan válaszoltak egy mezőnykosárral, fordítottak, majd felváltva vezettek a felek, szorosan alakult a találkozó. 5-8-nál először volt három pont a különbség, Pongó viszont egy 2+1-es akcióval egalizált, bő öt perc után 8-8 állt az eredményjelző táblán. Mindkét együttes sokat hibázott, az Alba egy triplával ismét hárompontos előnyre tett szert, amit meg is tudott toldani, 8-13-ra vezettek a fehérváriak. Tiby hibátlanul büntetőzött, ez nagyon kellett a szombathelyieknek, majd Perl floatere is célba ért, villámgyorsan visszaküzdötte magát a házigazda (12-13). Váltott kosarakkal haladtak a csapatok, a minimális előny a vendégeknél volt, de Jordano dudaszós triplájának köszönhetően a címvédő várhatta előnyből a második etapot (21-19).

Fehérvári duplára Jordano zsinórban öt ponttal felelt, 26-21-nél viszont triplát süllyesztettek el a vendégek, amire hasonlóképp válaszolt a vasiak légiósa (29-25). Perl középtávolija a helyére került, majd Pongó is jegyzett egy hármast, 34-25-nél pedig időt is kért Alejandro Zubillaga mester. Vojvoda kísérlete kiszédült, nem sokkal később azonban már kosárnak örülhetett az Alba. Finoman fogalmazva sem adták magukat könnyen a vendégek, kapaszkodtak becsülettel, Benke Szilárd hármasa azonban nagyon fontos pillanatban érkezett szombathelyi szempontból (38-29). 42-29-nél már tízen kívülre került az Alba, jött is az újabb timeout, Kovács Benedek viszont még nehezebb helyzetbe hozta a Fejér vármegyeieket, ugyanis ő is a helyére küldött egy triplát. Nem lassított a Konakov-legénység, már a húsz ponthoz közelített a különbség, Philmore hármasa azonban elodázta ennek kialakulását (47-32). A vendégek igyekeztek megnyomni a nagyszünet előtti periódust, tudtak is faragni a hátrányból, a sárga-feketék azonban így is 54-40-re vezettek két negyed elteltével.

Perl triplájával nyitotta tovább az ollót a Falco, négy ponttal zárkózott az Alba, a hazaiak azonban gyorsan gondoskodtak arról, hogy visszaálljon a differencia (61-44). 64-44-nél már húsz pont volt közte, a vendégek nem találták az ellenszert, ráadásul a hazaiak már minden mezőnyfault után büntetőt dobhattak. Három és fél perccel a felvonás vége előtt 68-48 volt az állás, de ennek tükrében sem vett vissza a Falco, amely minden egyes másodperccel közelebb került a legjobb négy közé jutáshoz. Pongó triplája után 76-52 állt az eredményjelző táblán, az utolsó játékrészre pedig 79-56-tal kanyarodtak a csapatok.

Ennek első pontjait a fehérváriak jegyezték, majd Barac harcolt ki két büntetőt, amiket biztos kézzel értékesített is (81-58). Ezt követően a vendégek pillanatai következtek, 81-66-ra jöttek fel, Perl büntetője azonban megszakította az Alba sorozatát. A házigazda aztán könnyű kosarat is szerzett, a sötétmezesek pedig ismét megtorpantak, amit Tiby könyörtelenül ki is használt (87-66). Perl Zoltán bünetői után már 91 pontnál járt a Falco, közel volt a százas határ a szombathelyiek számára, amikor két és fél perc volt még vissza az összecsapásból. Ezt ugyan nem sikerült elérni, ám aligha bánják a sárga-feketék, akik így is nagyon magabiztos, 95-73-as győzelemmel jutottak be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.