Kézilabda: a második félidőben darálta be a Siófok az SZKKA-t

Hiába kezdték jól a mérkőzést a szombathelyiek, a Balaton-partiak fordítani tudtak, így begyűjtötték a bajnoki pontokat.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 16. FORDULÓ

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA - SIÓFOK KC 24-31 (15-17)

SZKKA: Balog – Csire 3, Horváth P., Gorilszka 3, Pődör R. 9, Szekerczés, Cristina 3 Csere: Tomasevics (K), Stosics 3, Szendrei, Szmolek, Virág 1, Horváth A. 2, Forgács, Biró

Vezetőedző: Pődör Zoltán

Pénteken este hazai környezetben folytatódott a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia számára a pontvadászat, Pődör Zoltán lányai a Siófok együttesével néztek farkasszemet. A két csapat előző mérkőzésén 38-33-as siófoki siker született, a vasiakat így még inkább fűtötte a visszavágás vágya.

Az első szombathelyi akciót nem sikerült gólra váltani, a vendégek meg is szerezték a vezetést, 0-1 után azonban Pődör Rebeka hathatós közreműködésével zsinórban négy hazai gól született, bátran, lendületesen kezdett az SZKKA (4-1). A háromgólos hátrány felpaprikázta a narancsmezeseket, akik 4-4-re egyenlíteni tudtak, nagy küzdelem folyt a pályán. Egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, 5-4-re, valamint 6-5-re is a házigazda vezetett, de rettentően hullámzó volt a játék képe, a Siófok egy pillanatig nem hagyta magát leszakítani. Hol az egyik csapat vezett egy góllal, hol a másik, hosszú idő után 9-11-nél volt először két gól a különbség. A 23. percben Pődör Zoltán időt kért, felváltva estek a gólok, harminc percnyi játék után 15-17 állt az eredményjelzőn.

Ahogy az első játékrészben, úgy a másodikban is megbüntették a vendégek a kimaradt SZKKA-akciót, és hiába védett óriásit Tomasevic, az újabb találatnak is a Siófok örülhetett, így aztán 15-19-re módosult az állás. Támadásban ezúttal akadozott a szombathelyi gépezet, hátul viszont Tomasevic nagy bravúrokkal próbálta életben tartani a reményeket. 16-19-nél megvolt az esélye a vasiaknak, hogy két gólra zárkózzanak, ezzel viszont nem sikerült élniük, a vendégek pedig 16-22-re megléptek. Ez fordulópontnak bizonyult, a hazai együttes beragadt, nem sikerült csökkentenie a különbséget. A somogyiaknak mindenre volt válasza, ráadásul az idő is nekik dolgozott, ami szombathelyi kapkodást eredményezett. Az utolsó tíz percre 20-28-cal fordultak a felek, és bár maradtak még szép SZKKA-gólok a tarsolyban, a lényegi kérdések eldőltek erre az időszakra. A találkozó 24-31-es végeredménnyel zárult, így továbbra is várat magára egy újabb szombathelyi győzelem a bajnokságban.

Pődör Zoltán tanítványai legközelebb március 12-én, a Vasas otthonában lépnek pályára.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/SZKKA