Haladás-Szentlőrinc: Egy pont és más semmi...

A Merkantil Bank Liga 32. fordulójában a vasiak 1-1-es döntetlent játszottak a baranyai gárdával. Gyenge meccset látott a 757 néző...

Szépen elfogyott a Hali a szezon hajrájára: a kispadon a cserekapus mellett mindössze hat mezőnyjátékos foglalt helyet. A kellemetlen, hűvös időben a Hali könnyedén vezetést szerezhetett volna: Doktorics szemfüles labdaszerzése után csinált két cselt, de mire lőhetett volna, tisztáztak a védők. A Haladás letámadta ellenfelét, a baranyaiak nem is igazán tudták kihozni a labdát saját térfelükről. A 8. percben Horváth Rajmund küzdött meg a labdáért, 10 méterről ballal lőtt, Prokop bravúrral védett.

Tíz perc után jött ki a szorításból a piros-fekete alakulat, Törökék igyekeztek megtartani a labdát – nem sok sikerrel. Agresszívebb volt a zöld-fehér együttes, minden labdáért megharcoltak Zvakanovék. Az első húsz perc végére esett az iram, a mezőnyben gyűrték egymást a felek. A 21. percben adódott veszély először a Hali kapuja előtt, de Grumics lekésett egy ütemmel a baloldali beadásról.

A félidő felétől aztán hangulatos rugdosódásba kezdtek a futballisták, volt jó néhány kemény, durva belépő. A játék is egyre gyatrább lett, nem volt helyzet, három-négy passz után rendre gazdát cserélt  a labda… Az MTK ellen mutatott produktumot az első fél órában nem sikerült megismételniük Borvetőéknek.

A 33. percben egy kapu előtti kavarodást követően Nyíri lőtt 18 méterről, de a labda elkerülte a jobb alsó sarkot. Hosszú idő után történt végre valami. Nincs mit szépíteni, unalmas volt a mérkőzés, helyzet nélkül fociztak a csapatok. Írhatnánk, hogy egymás hibáiból éltek az alakulatok, de nem…

Az első pár perctől eltekintve nagyon gyenge félidőt hoztak össze a csapatok. Megváltást jelentett a játékvezető szünetet jelző sípszava...

A fordulást követően aztán jött a Hali-gól! Az 50. percben Rácz átadása után Molnár Rajmund csapta be védőjét, betört a 16-oson belülre, ott még leültette Tamást, majd jobbal a kapu közepébe bombázott (1-0)! Horváth Rajmund nem sokkal később megduplázhatta volna a Haladás előnyét, de támadónk néhány centivel eltekerte a jobb kapufa mellé a labdát.

Az 58. percben jött az egyenlítés: egy jobboldali szabadrúgásra Havas érkezett jó ütemben, és három méterről a hálóba helyezte a labdát (1-1). Ez nagyon nem volt benne a meccsben.

A vendégek találata rendesen megfogta a hazaiakat, Ráczék beszorultak, jöttek is a cserék hazai oldalról. Bő tíz percig a Haladás próbált kontrázni, de az ellentámadásokba rengeteg hiba csúszott. A szentlőrinciek fociztak taktikusabban, megbecsülték a labdát, be is találtak újra, de a bíró les miatt nem adta meg a gólt. A labdát a piros-feketék birtokolták többet, a Hali rendesen megzavarodott.

Újabb cserék érkeztek a hazai oldalon, a támadósort frissítette Michal Hipp: jött a fiatal Mayer és a rutinos Lencse. A meccs képe viszont nem változott: a baranyaiak mentek előre, jöttek a beívelések, a Haladás pedig jobbára rombolt.

A 89. percben Csernik passzolt Molnárhoz, aki 16 méterről középről lőtt, Prokop nagy bravúrral szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát. Ez szép védés volt.

Az eredmény már nem változott, a Haladás rosszul focizott, egy pontnál nem érdemelt többet.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 1-1     (0- 0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 757 néző, vezette: Kovács Imre (Becséri Gergely, Sinkovicz Dániel).
HALADÁS: Mursits – Nyíri, Csonka, Devecseri, Bolla – Zvekanov (Csernik 64.), Rácz, Horváth R. (Mayer G. 79.), Doktorics (Tóth M. 64.) – Borvető (Lencse 79.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp.
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Kiss-Szemán – Török (Papp, 46.), Havas (Radosevic 83.), László D., Múcska (Daróczi, 46.) – Rétyi (Mervó 73.), Grumics (Novák, 54.). Vezetőedző: Domján Attila.
Góllövők: Molnár R. (50.), illetve Havas (58.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)