2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Ismét hengerelt a Szombathelyi Haladás, ezúttal a Rapid II. ellen - végeredmény 5-0

Az osztrák harmadik vonalban szereplő Rapid II. ellen lépett pályára ma délelőtt a Szombathelyi Haladás. Alekszandar Jovics együttese ezúttal is remekül futballozott, 5-0-arányban magabiztosan nyert.

A szlovákiai Somorja (2–1) és a szlovéniai NK Triglav Kranj (10–1) elleni győzelmek után újabb nemzetközi felkészülési mérkőzés várt a Haladásra. Alekszandar Jovics tanítványai az osztrák második ligából májusban kieső bécsi Rapid második számú együttesével játszott.

Abszolút támadólag lépett fel a Haladás és a 8. percben sikerült megszerezni a vezetést: Bosnjak Predrag 17 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. Tíz perc múlva Csernik Kornél lépett be a büntetőterületen belülre, lövését bevédte a vendégkapus, míg a 21. percben ugyanő a bal felsőbe lőtt, 3–0.
Szünet után hat perc telt el és már a negyedik gólnak örülhettek a szombathelyiek: Doktorics Áron fejjel játszotta meg a 16-oson belül Jancsó Andrást, aki a bal sarokba továbbított, 4–0. A 78. percben Bolla Gergő emelte be a labdát a büntetőterületen belülre, ahol Katona István szép mozdulattal átvette, majd a léc alá bombázott, 5–0.
A Hali a jövő héten két találkozót is játszik: szerdán Nagykanizsán, szombaton pedig a Tóth Milánt is foglalkoztató Sturm Graz II. érkezik Szombathelyre.

Szombathelyi Haladás – SK Rapid Wien II. 5–0 (3–0)
Illés Akadémia, 100 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
Haladás (I. félidő): Verpecz – Nyíri, Jagodics, Csonka, Bosnjak – Simut, Szakály, Rácz – Horváth R., Kelemen, Csernik. II. félidő: Mursits – Mayer, Csató, Bolla, Tarján – Jancsó (Szvoboda), Tóth M., Mohos – Kun, Katona, Doktorics. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Gólszerzők: Bosnjak (8., 1–0), Csernik (18., 2–0; 21., 3–0), Jancsó (51., 4–0), Katona (78., 5–0)