Futsal: remek mérkőzésen Haladás-siker a döntő első felvonásán

A szombathelyiek 3-1-re múlták felül a Berettyóújfalut, így előnnyel utazhatnak hétfőn a Hajdúságba.

FÉRFI FUTSAL NB I. BAJNOKI DÖNTŐ 1. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE - MVFC BERETTYÓÚJFALU 3-1 (1-0)

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

MVFC BERETTYÓÚJFALU: Mezei Dávid - Nagy Imre, Rábl János, Kártik Zsombor, Rafinha, Sándor Máté, Duró Dominik, Tóth Attila, Rézműves Tibor, Szabó Péter, Gál István, Nagy Dániel, Takács Zoltán, Matheus

Edző: Trencsényi János

Gólszerzők: Hajmási Milán 14., Dróth Zoltán 25., Vas Ádám 27., ill. Nagy Dániel 39.

Csütörtökön este kezdetét vette a Férfi Futsal NB I. bajnoki döntője, ahol a címvédő Haladás VSE a nagyot hajrázó Berettyóújfaluval csapott össze, immár zsinórban harmadik alkalommal. 2019-ben a hajdúságiak örülhettek, 2020-ban a pandémia következtében nem hirdettek bajnokot, a tavalyi esztendőben viszont történelmet írt a zöld-fehér együttes és fennállása első bajnoki címét ünnepelhette.

A Juanra-legénység tehát a címvédés reményében lépett pályára, s a mérkőzést is ebben a szellemben kezdte. Kezdeményezően lépett fel a vasi alakulat, szokásához híven feltolta védekezését, ezzel pedig okozott is kellemetlen pillanatokat a vendégek kapuja előtt. Dróth Zoltán megmozdulásaiban rendre ott volt a veszély, de nem csak ő tüzelt, mindenki bátran próbálkozott hazai oldalon. A Berettyó egy váratlant húzva már a 7. percben öt a négy elleni játékra váltott, ám így sem tudott beköszönni, a HVSE-nek voltak nagyobb lehetőségei. A jég a 14. percben tört meg, amikor egy időkérést követő sarokrúgást Dávid Richárd gurított le okosan Hajmási Milánnak, aki remekül lőtt a jobb alsóba (1-0). A gól után is nyomott a Haladás, a szurkolók is hajtották a csapatot, igazi döntőhöz méltó hangulat uralkodott a csarnokban. A félidő hajrájában nagy erőket mozgósított a hajdúsági gárda az egyenlítésért, betalálniuk azonban nem sikerült, egygólos hazai előnnyel vonultak az öltözőbe a felek.

A pihenőt követően is rendkívül magas színvonalon játszottak a csapatok, nem adta magát könnyen a Berettyó. Mindkét együttes támadott, Luiggi Longo a kapufát találta el, Dróth Zoltán viszont növelte a szombathelyi előnyt, a 25. percben 2-0 állt az eredményjelző táblán. Lendületben maradt a házigazda, a csapatkapitány ezúttal gólpasszal jelentkezett, a befejező Vas Ádám volt, a 27. minutumban 3-0-ra vezetett Juanra Calvo együttese. A Berettyóújfalu ezt követően ismét kockáztatott, vészkapus játékra váltott, a zöld-fehérek pedig villámgyors átmenetekkel veszélyeztettek. A 32. percben  Trencsényi János kért időt, aztán Luiggi Longot másodszor is a léc tréfálta meg, lüktető volt az iram. A találkozó utolsó szakaszában szinte végig öt a négy ellen támadott a feketemezes alakulat, de jól működött a hazai védekezés, valamint Alasztics Marcell eszén sem lehetett túljárni. A 39. percben Nagy Dániel ugyan szépíteni tudott, ennél többre viszont már nem futotta a vendégektől, a Haladás 3-1-es győzelmet aratott és kedvező helyzetből várhatja a folytatást.

A párharc második felvonására május 30-án, hétfőn 20 óra 30 perckor kerül sor Berettyóújfaluban.