Futsal: ötöt rúgott és magabiztosan győzte le a DEAC-ot a Haladás

A címvédő zöld-fehérek 5-1-es idegenbeli sikerrel hangoltak a pénteki, Berettyóújfalu elleni derbire.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 5. FORDULÓ

DEAC - Haladás VSE 1-5 (1-3)

DEAC: Faragó Ádám - Ulloa, Thiago, Tóth Attila, Győri Balázs, Nyerges András, Faragó Lajos, Berecz Rafael, Vass Ottó, Nagy Bence, Szatmári Ákos, Siska Gergő, Varga Zoltán, Magyar László

Edző: Tihanyi Csaba

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Vas Ádám, Gyimesi Máté. Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Faragó Lajos 19., ill. Hadházi Sándor 6., Henrique Diniz 19., Vas Ádám 20., Luiggi Longo 35., Sipos Gergő 40.

Keleti "kirándulás" előtt állt a bajnoki címvédő Haladás VSE futsalcsapata, Felipe Conde tanítványai a DEAC otthonába látogattak.

Szokásukhoz híven remekül kezdtek a szombathelyiek, már a mérkőzés elején nagy offenzívákat vezettek, Hadházi Sándor - aki első gólját szerezte a Haladás játékosaként - révén pedig a 6. percben előnybe is kerültek. A folytatásban sem vett vissza a tempóból a vasi gárda, futószalagon érkeztek a támadások, egy Rutai Balázs elleni szabálytalanság után pedig büntetőt is rúghattak a vendégek. Ez azonban kimaradt, így továbbra is 0-1 állt az eredményjelző táblán. Nagyon beszorult a DEAC, nem tudott kibontakozni, támadásokat vezetni, ennek ellenére mégis a sötétmezesek szerezték a következő találatot, Faragó Lajos volt eredményes (1-1). Mindössze szűk két perc volt a szünetig, ám ez éppen elég volt arra, hogy villámgyorsan kétgólos előnyre tegyen szert a Haladás: előbb Henrique Diniz volt eredményes, majd Vas Ádám használt ki egy hazai hibát, így 3-1-es szombathelyi vezetésről jöhetett a folytatás.

A fordulás után a debreceniek mindent megtettek, hogy ne csússzon ki a kezeik közül a találkozó, letámadtak, próbáltak váltani, Alasztics Marcellék azonban remekül álltak a lábukon és rendre hatástalanították ezeket a szituációkat. A HVSE azt játszotta, amit kellett, tartotta a labdát, ha kellett gyorsította, ha kellett lassította a játékot, a hazaiak pedig továbbra sem tudták feltörni a reteszt. Sőt, mi több jött a 35. perc és Luiggi Longo, aki bombagólt szerzett és 4-1-re módosította a találkozó állását. Tihanyi Csaba együttese öt a négy elleni játékra váltott, ez azonban nem úgy sült el, ahogy szerették volna: a 40. percben Sipos Gergő megadta a házigazda számára a kegyelemdöfést, a Haladás 5-1-es idegenbeli sikerrel és három fontos ponttal a zsebében térhetett haza hajdúsági riválisa otthonából.

A szombathelyi zöld-fehérek a következő fordulóban, március 22-én pénteken 18 óra 30 perckor a Berettyóújfaluhoz látogatnak.

Fotó: Pataki Gergő