Futsal: Nyíregyházán szakadt meg a Haladás pazar győzelmi sorozata

A szombathelyiek 4-1-es idegenbeli vereséget szenvedtek a bajnokság 7. fordulójában.

FÉRFI FUTSAL NB I. 7. FORDULÓ

Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA - HALADÁS VSE 4-1 (1-0)

Nyíregyháza: Gagyi Sándor - Öreglaki Norbert, Gregory, Dávid Richárd, Joao Rodrigues, Szabó Lajos, Krajnyák Zsolt, Kovács Gergő, Urr Dániel, Lakatos László, Kovács Ádám

Edző: Lovas Norbert

Haladás: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Arnon Cassemiro, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Öreglaki Norbert (4.), Gregory 2 (27., 39.), Dávid Richárd (40.), ill. Dróth Zoltán (34.)

Kiállítva: Vatamaniuc-Bartha Dávid (23.)

Keleti túra várt pénteken délután a Haladás VSE futsalcsapatára, Felipe Conde legénysége a Nyíregyháza otthonába látogatott a pontvadászat 7. fordulójában.

Vendég mezőnyfölénnyel, ám hazai góllal kezdődött az összecsapás, a 4. percben a korábban zöld-fehér színekben is játszó Öreglaki Norbert volt eredményes (1-0). A folytatásban sebességi fokozatot váltott a HVSE, óriási nyomás nehezedett Gagyi Sándor kapujára, aki azonban elképesztő védésekkel segítette csapatát. Veszélyes lövések, helyzetek sokaságát jegyezhettük fel szombathelyi oldalon, az egyenlítés azonban csak nem akart összejönni. A faultok száma folyamatosan gyarapodott a szünetig, a góloké viszont nem, 1-0-s hazai vezetéssel mehettek pihenőre a felek.

A második etap nem indult jól a vendégek számára, a 23. percben ugyanis Vatamaniuc-Bartha Dávid kiállítása után ideiglenesen emberhátrányba kerültek. Nehéz helyzetben voltak a zöld-fehérek, ráadásul egy szabadrúgást követően a 27. percben Gregory is eredményes volt, már 2-0 volt az állás. A címvédő ennek dacára is tovább rohamozott, Dróth Zoltán, majd egy öt a négy elleni játékra váltás után Rutai Balázs is a kapufát találta el, a 34. percben viszont éppen előbbi révén sikerült a szépítés (2-1). Mindent egy lapra feltéve, vészkapussal támadott a vasi gárda, kereste a rést a pajzson, ám a 39. percben Gregory, majd a 40. percben Dávid Richárd - aki szintén megfodult Szombathelyen - is beköszönt, a találkozó így a hazaiak 4-1-es sikerével ért véget.

A Haladás legközelebb október 16-án, hétfőn lép pályára, méghozzá hazai környezetben az Aramis gárdája ellen.