2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Futsal: hazai környezetben győzte le a DEAC-ot a Haladás az alapszakasz utolsó fordulójában

A zöld-fehérek Dróth Zoltán duplájával 2-1-re diadalmaskodtak hajdúsági ellenfelükkel szemben.

FÉRFI FUTSAL NB I. 22. FORDULÓ

HALADÁS VSE - DEAC 2-1 (1-0)

Haladás: Homlok Levente - Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Alasztics Marcell, Kovács Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Kiss Patrik, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

DEAC: Faragó Ádám - Harmati Tamás, Ulloa, Thiago, Tóth Attila, Nyerges András, Faragó Lajos, Berecz Rafael, Vass Ottó, Nagy Bence, Siska Gergő, Varga Zoltán, Magyar László, Győri Balázs

Edző: Tihanyi Csaba

Gólszerzők: Dróth Zoltán 2 (14., 24.), ill. Thiago 40.

Hazai környezetben zárta az alapszakasz küzdelmeit a címvédő Haladás VSE futsalcsapata, amely péntek este a DEAC együttesét fogadta.

A vendégek beleálltak a küzdelembe, felvették a kesztyűt a szombathelyiekkel, az első komolyabb helyzet azonban így a zöld-fehérek előtt adódott, méghozzá Henrique Diniz és Luiggi Longo jóvoltából. Folyamatosan vette át az irányítást Felipe Conde együttese, a játék a debreceniek térfelén zajlott, de Homlok Leventének is figyelnie kellett, aki szép bravúrral mentette meg csapatát a bekapott góltól. Sokkal többet birtokolta a labdát a vendéglátó, fölényben játszott, ez pedig a 14. percben gólban is megmutatkozott: Vatamaniuc-Bartha Dávid passzából Dróth Zoltán volt eredményes, 1-0-ra módosult az összecsapás állása. A folytatásban aztán még felváltva forogtak veszélyben a kapuk, egyik hálóőr koncentrációja sem lankadhatott, az első etap után végül 1-0 állt az eredményjelző táblán.

A pihenőt követően kis híján Dróth Zoltán adott egy pazar asszisztot Vatamaniuc-Bartha Dávidnak, a HVSE rendületlenül ment előre a különbség növeléséért. Ez sikerült is, a 24. percben Vatamanuc-Bartha Dávid sarokrúgását éppen a hazaiak csapatkapitánya váltotta gólra, már 2-0-ra vezetett a címvédő. Homlok Leventét Alasztics Marcell váltotta a kapuban, aki szintén remek védésekkel segítette csapatát. A vendégeknek kockáztatnia kellett, át is álltak vészkapus játékra, ám így sem találták a rést a pajzson. A 40. percben ugyan Thiago révén szépíteni tudott a DEAC, ez azonban már nem változtatott a lényegi kérdéseken, a Haladás 2-1-es sikernek örülhetett az alapszakasz zárásaként.

A szombathelyiek remek formában várhatják a felső-házi rájátszást, mely a válogatott szünet után veszi kezdetét.