Futsal: három gól, három pont, Nyírbátor elleni győzelemmel hangolt a BL-re a Haladás

Felipe Conde tanítványai 3-1-es diadalt arattak és továbbra is vezetik a tabellát.

FÉRFI FUTSAL NB I. 9. FORDULÓ

HALADÁS VSE - NYÍRBÁTORI SC 3-1 (2-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Arnon Cassemiro, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Körmendy Ferenc, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Nyírbátor: Vincze Szabolcs - Bartha Balázs, Sánta Attila, Csorvási Ádám, Csoma Alpár, Dobi Attila, Szabó Steven, Hadházi Sándor, Orosz Dániel, Szucsányi Sándor

Edző: Elek Gergő

Gólszerzők: Szalmás Zoltán 4., Dróth Zoltán 6., Vatamaniuc-Bartha Dávid 36., ill. Sánta Attila 40.

Utolsó találkozóját játszotta péntek este a spanyolországi Bajnokok Ligája-szereplés előtt a Haladás VSE futsalcsapata. A vasiak a Nyírbátor együttesét látták vendégül és szezonbeli nyolcadik győzelmük megszerzésére készültek.

Ennek szellemében is kezdték a találkozót, rögtön letámadtak, helyzeteket alakítottak ki, főként Sipos Gergő és Henrique Diniz játszott kapura veszélyesen. A fölény aztán hamar megmutatkozott gólban is, a 4. percben Dróth Zoltán kiváló ütemű átadása után Szalmás Zoltán állítgatás nélkül lőtt a kapuba, 1-0 állt az eredményjelző táblán. A vezetés megszerzése után is lendületben maradt a szombathelyi együttes, olyannyira, hogy a 6. percben Dróth Zoltán megduplázta az előnyt, már 2-0-ra vezetett a Haladás. Lüktető, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, mindkét együttes előtt adódtak helyzetek, a hazaiak csapatkapitánya egy alkalommal a kapufát is eltalálta. Szabálytalanságok, faultok igen, gólok viszont már nem estek az első játékrészben, kétgólos előnyről várhatta a folytatást a bajnoki cím védője.

A második felvonás elejét rendkívül megnyomta a HVSE, komoly helyzetekkel nyitottak a fehérmezesek. Beszorult a Nyírbátor, nem tudott labdát birtokolni, nagyon érett a harmadik szombathelyi találat. A tempóra továbbra sem lehetett panasz, sok helyzetet dolgozott ki a házigazda, ezeket azonban nem sikerült gólra váltani. Egészen a 36. percig, amikor Vatamaniuc-Bartha Dávid köszönt be, ezzel pedig 3-0 volt a találkozó állása. Nehéz helyzetbe került a vendég gárda, az idő a vasiak malmára hajtotta a vizet. A 40. percben Sánta Attila révén szépített a nyírségi csapat, ez viszont már nem osztott, nem szorzott, a Haladás 3-1-es sikernek örülhetett.

Felipe Conde legénysége jövő héten csütörtökön, október 26-án már Spanyolországban, a Bajnokok Ligájában lép pályára és 20 órakor a házigazda Palma Futsal ellen kezdi meg szereplését a nemzetközi porondon.