Futsal: gálázott és tizenkétszer vette be a Pécs kapuját a Haladás

A szombathelyiek igazi erődemonstrációt tartottak, 12-0-ra győzték le a PTE-PEAC gárdáját.

FÉRFI FUTSAL NB I. 13. FORDULÓ

HALADÁS VSE - PTE-PEAC 12-0 (8-0)

Haladás: Gyimesi Máté – Kovács Máté, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Alasztics Marcell, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Henrique Diniz, Kiss Patrik, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

PTE-PEAC: Molnár Milán – Tóth Attila, Koronics Márk, Bartal Bence, Vénosz Soma, Wilkesz Edward, Bálint Gergő, Molnár Csongor, Pápai Benedek, Forró Máté, Spánitz Bálint, Hajnal Márk

Edző: Élő Tibor

Gólszerzők: Vas Ádám 2 (2., 19.), Knizs Olivér 3 (6., 12., 33.), Kovács Máté 9., Hajmási Milán 17., Rutai Balázs 2 (20., 23.), Luiggi Longo 20., Henrique DIniz (21., 39.)

Tizenöt nap leforgása alatt negyedik bajnoki találkozóját játszotta a címvédő Haladás futsalcsapata, Felipe Conde legénysége ezúttal a Pécs gárdáját látta vendégül.

Szokásához híven óriási lendülettek, már rögtön a találkozó elején veszélyes lövésekkel kezdett a házigazda, a 2. percben egy okos szabadrúgás-variáció után pedig Vas Ádám révén előnybe is került (1-0). Óriási nyomás nehezedett a vendégekre, akik levegőhöz sem jutottak, ráadásul a 6. percben Knizs Olivér meg is tudta duplázni a szombathelyiek előnyét (2-0). Teljesen beszorította ellenfelét a Haladás, amely a 9. minutumban Kovács Máté találatával már 3-0-ra vezetett, a játék képéről pedig sokat elmond, hogy a pécsiek ekkor jutottak el első kisebb helyzetükig. A háromgólos előny ellenére sem vett vissza a tempóból a vasi gárda, amit jól mutat, hogy a 12. percben egy sakk-matt akció végén Knizs Olivér már 4-0-ra módosította az állást. Luiggi Longo és Rutai Balázs is a kapufát találta el, ellentmondást nem tűrően játszott a HVSE, amely aztán a játékrész végét is rendesen megnyomta: a 17. percben Hajmási Milán, a 19. minutumban Vas Ádám volt eredményes, az eseményeknek azonban még ekkor sem volt vége: a 20. percben még Rutai Balázs és Luiggi Longo is beköszönt, így aztán 8-0-val mehettek pihenőre a felek.

A címvédő aztán ott folytatta, ahol az első felvonás végén abbahagyta: Henrique Diniz már a 22. percben növelte a különbséget, majd Rutai Balázs lőtt hatalmas gólt, már 10-0-ra vezettek Felipe Conde fiai. A pécsiek pillanatokra tudták csak megtartani a labdát, érezhetően teljesen szétestek, a hazaiak viszont mentek előre az újabb gólért, gólokért, A 33. percben Knizs Olivér egy gyönyörű lövéssel megszerezte saját maga harmadik, csapata tizenegyedik találatát is, majd Alasztics Marcell nagy mentését jegyezhettük fel. Az utolsó előtti minutumban egy sarokrúgás után Henrique Diniz adta meg a végső kegyelemdöfést, a HVSE 12-0-s diadalt aratott a bajnokság 13. játéknapján.

November 20-án, hétfőn már ismét pályára lépnek a zöld-fehérek, akkor a Maglód együttese látogat Szombathelyre.