Futsal: a Maglód is két vállra fektetve, továbbra is hibátlan a Haladás

A címvédő rendkívül magabiztos győzelemmel tért vissza a válogatott szünet után és őrizte meg százszázalékos mérlegét.

FÉRFI FUTSAL NB I 3. FORDULÓ

MAG-LOD MAGLÓDI TC - HALADÁS VSE 1-6 (1-2)

Maglód: Bohony Bálint - Simon Zsolt, Vékei Nándor, Petric Branko, Sallai Bence, Kovács Dávid, Szabó Gergely, Horváth Richárd, Kalina Tamás, Seregy Tamás, Milavecz Kevin, Talabér Attila, Papp Richárd, Jenei Krisztián

Edző: Somogyi Gábor

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Luiggi Longo, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmásy Milán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Simon Zsolt (2'), ill. Dróth Zoltán 2 (2', 24'), Vatamaniuc-Bartha Dávid (12'), Hajmási Milán (32'), Kovács Máté (33'), Luiggi Longo (34')

A válogatott összetartása után hétfőn este már a Maglód ellen szállt harcba a pontokért a bajnoki címvédő Haladás VSE futsalcsapata. Két, eddig még veretlen gárda csapott össze: a hazaiak előbb a DEAC ellen játszottak egy 3-3-as döntetlent, majd 4-2-re verték a Magyar Futsal Akadémiát, a szombathelyi zöld-fehérek pedig szintén legyőzték a Magyar Futsal Akadémiát, méghozzá 6-4 arányban, a második játéknapon pedig a Pécs otthonából hozták el a három bajnoki pontot.

Óvatoskodásról, tapogatózó játékról szó sem lehetett, már az összecsapás elején egymásnak estek a csapatok. Dróth Zoltán és Luiggi Longo révén a vendégeknek voltak komolyabb lehetőségeik, akik a 2. percben előbbi révén meg is szerezték a vezetést (0-1). Hogy ez ne maradjon sokáig így, arról Simon Zsolt gondoskodott, aki másodpercekkel később egalizált, így pedig már 1-1 állt az eredményjelző táblán. Hihetetlen iramot diktáltak a felek, egy pillanatra sem volt megállás, ez pedig érthető módon azért hordozott magában hibákat, pontatlanságokat is. A folytatásban aztán egyre inkább az történt a pályán, amit a Haladás szeretett volna, ami gólban is megmutatkozott: a 12. percben Vatamaniuc-Bartha Dávid lövésével ismét a címvédő került előnybe (1-2). A félidő végéhez közeledve időt kértek a hazaiak, akiknek lélektani szempontból fontos lett volna, hogy még a szünet előtt egyenlítsenek, ez azonban nem sikerült nekik, egygólos szombathelyi előnyről folytatták a csapatok.

A szünet után is a Conde-legénység tűnt energikusabbnak, frissebbnek, amely Dróth Zoltán újabb góla után növelni is tudta előnyét (1-3). Nem volt könnyű helyzetben a Maglód, ám így is próbálkozott becsülettel - már amennyire a zöld-fehérek hagyták őket kibontakozni. A vendégek csapatkapitánya a kapufát is eltalálta, nem sokkal később azonban Szalmás Zoltán átadása után Hajmási Milán jóvoltából érkezett az újabb vasi gól, 1-4 volt ekkor az állás. Egyre inkább megtörni látszott a házigazda, s ha ez nem lett volna elég, Kovács Máté szerzett egy remekbe szabott bombagólt, már négygólos volt a különbség (1-5). Somogyi Gábor időt kért, megpróbált lelket önteni tanítványaiba, ám jött Luiggi Longo, aki szintén feliratkozott a gólszerzők közé és aki beállította a találkozó 1-6-os végeredményét.

Felipe Conde tanítványai a következő fordulóban, szeptember 1-én az Újpest csapatát fogadják 18 óra 30 perces kezdettel.