2024.05.18., szombat  •  Erik, Alexandra napja
Bajnoki címet is ünnepelhet az SZKKA

Már biztos feljutóként utazott el a fővárosba Vida Gergő alakulata az NB/I B-s női kézibajnokság 27. fordulójában. Szmolekék a Ferencváros U19-es csapata ellen sem hibáztak, így megnyerték a pontvadászatot.

A már biztos feljutó vasi együttes a „kisFadi” vendégeként lépett pályára a 27. játéknapon. Pődör Blanka szerzett vezetést a mieinknek, majd a 3. percben testvére, Rebeka is feliratkozott a góllövők közé. Jól zárt a szombathelyi védelem, így Szmolek találata után Illés Márton, a zöld-fehérek vezetőedzője időt is két az 5. percben.

A jótanácsok azonban nem használtak, a 7. percben köszönt be először a Fradi U19-es együttese, ám a különbség csak nőtt Baloghék javára (10. p.: 2-8). A folytatásban felváltva estek a gólok, a játékrész feléhez érve héttel mentek Kulcsárék (5-12).

A félidő második fele inkább a támadójátékról szólt, Vida Gergő időkérése után maradt a hat-hétgólos differencia, ami a szünetre sem változott (17-23).

A fordulást követően sem változott a játék képe, potyogtak a gólok mindkét oldalon – Pálffyék tovább tudták növelni előnyüket (37. p.: 20-28). A hazai tréner ismét magához rendelte tanítványait. Az SZKKA azonban remekül kézizett, tízgólosra nőtt a fór a 39. percben – ezúttal is viszonylag gyorsan eldőlt a két pont sorsa.

A vasiak ezúttal sem hibáztak, a 27. meccsüket is megnyerték, ezzel pedig az első helyen zártak az NB/I B-ben.

Ferencváros U19 – SZKKA 29-41  (17-23)
SZKKA: Csatlós, Christea (kapusok) – Török 3, Pődör R. 5, Pálffy 8, Kulcsár 7, Pődör B. 5, Varga 3, Szeberényi, Szmolek 5, Böhm 2, Balogh 3, Kazai, Gönczöl, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: Pataki Gergő)

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.