Falco: most is a harmadik negyed döntött, ám ezúttal ellentétes volt a forgatókönyv

A szombathelyiek többek között a 33-14-es harmadik etapnak köszönhetően 97-76-os sikert arattak a Kecskemét ellen, ezzel pedig már zsinórban nyolc győztesen megvívott bajnoki van a hátuk mögött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. 24. FORDULÓ

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY - DUNA-ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 97-76 (22-27, 16-24, 33-14, 26-11)

Falco: Váradi 8, Somogyi 10, Clark 3/3, Golomán 22/6, Keller Á. 10. Csere: Perl 23/3, Barac 11, Verasztó 4, Hawkins 3/3, Sövegjártó 3/3, Kovács B. -

Vezetőedző: Milos Konakov

KTE: Pollard 20, Wittmann 11/9, Klobucar 16/9, Kucsera 2, Karahodzsics 5. Csere: Milutinovics 12/6, Kiss D. 6, Dramicsanin R. 4

Vezetőedző: Forray Gábor

Csaknem egy hónap után játszott ismét mérkőzést hazai környezetben a Falco, szombaton délután a Kecskemét együttese látogatott az Aréna Savariába. Két jó szeriában lévő gárda találkozott egymással: a vasiak zsinórban hét mérkőzés óta nem találtak legyőzőre, míg a KTE a Sopron, valamint a Paks legyőzésével hangolt az összecsapásra.

Clark egy triplával, Keller két duplával kezdett, 7-0 volt az állás két perc után. Somogyi két büntetőt tett helyre, de következő két támadásából öt pontot jegyzett a Kecskemét, majd a negyed feléhez közeledve Milutinovics triplája már egyetlen kosárra hozta fel a vendégeket (13-11) – erre Keller egy közelivel válaszolt - olvasható a bb1.hu beszámolójában. Előbb egalizált, majd Wittmann Krisztián hármasával már a vezetést is átvette a KTE, Dramicsanin kettese után pedig már hárommal is vezetett, de Barac 2+1-es akciója egyenlítést ért a Falcónak. A negyed vége a KTE-nek sikerült jobban: Milutinovics hármasával alakult ki a 22-27-es eredmény.

Wittmann újabb hármasa után már nyolccal vezetett a KTE (24-32), ezt követően pedig tartotta is a két-három támadásnyi különbséget. A kiskunságiak jó formája talán meglepte a vendéglátókat, akik ebben a periódusban nem igazán tudtak mit kezdeni a motivált ellenféllel: Perl és Keller egymás után szerzett gyors pontjai négy egységre hozták vissza a Falcót, de a félidő hajrájába érve már tíz fölé növelte a különbséget a KTE. Karahodzsics duplája után Pollard tett helyre két büntetőt (34-46). Ezt a negyedet is KTE-tripla zárta: Klobucar távolijával 38-51-re vezetett a Kecskemét a nagyszünetben.

A pihenő utáni első percekben úgy tűnt, rendezte sorait a Falco: Golomán zsákolt, majd egy újabb kettest íratott fel az eredményjelzőre, ráadásul Perl triplája is célba ért – 45-51-nél időt is kért a KTE. Perl is szerzett még két pontot, az első félidőhöz hasonlóan a másodikat is 9-0-lal kezdte a Falco, amire Pollard kettő plusz egy ponttal felelt. A korábbiakkal ellentétben most nem rekedt meg a címvédő, amely kis idő múlva, Somogyi kettesével a vezetést is átvette. Perl tett rá az előnyre még két büntetőt, Wittmann triplával egyenlített, de Golomán is bedobott egy hármast (60-57). Hawkins távolijával már nyolccal is vezetett a Falco, amiből hat pont a negyed végére is megmaradt, 71-65-ös állással kanyarodtak az utolsó etapra a csapatok.

Folyamatosan növelte előnyét a Falco, hét perccel a vége előtt már a tízpontos fórért támadhatott. Barac közelijével meg is lett a kétszámjegyű vezetés, majd két büntetőt is értékesített a szombathelyiek légiósa, aki remek mérkőzést produkált hét közben a Tenerife ellen a BL-ben (82-70). Még egyszer visszajött tízre a Kecskemét, de úgy tűnt, elfáradt a végére a bravúros első húsz perc után: a Falco már 90-nél járt, amikor a KTE még csak 74-nél – a vége 97-76-os hazai siker lett.

A sárga-feketékre sűrű időszak vár, hétfőn már ismét pályán lesznek, méghozzá Franciaországban a Strasbourg elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.