2021.09.26., vasárnap  •  Jusztina napja
Ezüstérmes a párbajtőröző Siklósi Gergely

A magyar vívó a döntőben 15-10-re kapott ki a francia Romain Cannone-tól.

Siklósi az első körben a kínai Donggal találkozott, 15-9-re legyőzte. A marokkói Houssam El-Kord volt a második ellenfele, és egy szoros meccsen 15-13-ra nyert. A nyolc között a koreai címvédő, Park várt rá, aki Imre Gézát 10-14-ről verte meg a riói olimpián. Park 10-8-ra vezetett ellene, de az utolsó három percben, a csörte legfontosabb szakaszában a magyar volt a jobb, és 15-13-mal lépett tovább.

A döntő az eredményjelző technikai hibája miatt kicsit csúszva kezdődött, a francia egy csuklószúrással nyitott, aztán a tapolcai születésű Siklósi hasát találta el, aki hamarosan ugyanilyen befejezéssel válaszolt. Együttes találat után ismét a francia volt pontos, Siklósi azonban még az első három perc letelte előtt egyenlített (4-4).

Siklósi 6-5-nél vezetett először, a francia gyorsan válaszolt a találatra. A hetedik találatot is ő adta, aztán mindketten jól szúrtak, a francia viszont nemcsak elhárította a magyar támadását, hanem vissza is szúrt. Együttes találat után Cannone adott egy bravúros tust, majd egy szerencséset, és 12-8-as előnyre tett szert. Aztán lábon szúrta a magyart, és így a második három percet 14-9-es vezetéssel zárta. Innen már csak a csoda segíthetett a Honvéd versenyzőjén, de ez a csoda most elmaradt. 15-10-re a francia győzött.

Borítókép: MTI/Illyés Tibor