Elképesztő izgalmak után, hosszabbításos mérkőzésen győzte le a ZTE-t és idén is bajnoki döntős a Falco!

A sárga-feketék egy végletekig kiélezett mérkőzésen 95-94-re nyertek és 3-0-s összesítéssel jutottak a fináléba.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI I./A ELŐDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ZALAKERÁMIA ZTE KK 95-94 (25-21, 18-18, 17-23, 24-22, 11-10)

Falco: Pot 15/3, Kovács 7/3, Cowells 8/6, Tiby 18/3, Keller Á. 7/3 Csere: Perl 23/9, Krivacevic 2, Sövegjártó -, Barac 12.

ZTE: Trice 26/6, Rakicsevics 25/6, Polster -, Smith 2, Osztojics 20/15. Csere: Zsíros 10/6, Németh 8, Csuti -.

Edző: Sebastjan Krasovec

A harmadik mérkőzéssel visszatért Szombathelyre a Falco ZTE elleni bajnoki elődöntős párharca, a szombathelyiek kedvező helyzetből, 2-0-s előnyről várhatták az összecsapást. A tét tehát a Konakov-legénység számára a finálé, míg a szomszédvári rivális számára a remények életben tartása és a negyedik találkozó kiharcolása volt.

A ZTE szerezte a találkozó első pontjait, de Tiby faultos kosárral válaszolt, 3-2-nél már a Falco vezetett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a zalaiak két büntetővel fordítottak, Keller Ákos azonban ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz, ráadásul Cowels emberrel együtt süllyesztett el egy hármast, 8-4 állt az eredményjelző táblán. Jól céloztak kintről a felek, triplára tripla volt a válasz, Keller Ákos három pontja után, 16-9-nél pedig időt is kért Sebastjan Krasovec. Trice is tripla formájában köszönt be, már nyolc pontnál járt, 16-12-nél azonban megtorpantak a csapatok és elszalasztott lehetőségek következtek. Keller Iván egy pontra zárkóztatta a zalaegerszegieket, Barac egy büntetőt dobott be, Perl viszont értékesítette mindkettőt, 19-15 volt az állás. A szombathelyiek 9-ese aztán mezőnyből is eredményes volt, tovább nőtt a különbség. A negyed végét megnyomta a ZTE, négy pontra zárkózott, 25-21-ről következett a második etap.

25-23-nál már csak két pont volt közte, ezt követően Pot tett vissza fontos pillanatban egy támadó-lepattanót, szorosan alakult a találkozó. 27-25-nél ismét hosszabb pontcsend következett, egyik együttes sem tudott a kosárba találni. Trice duplájával egalizált a ZTE, Milos Konakov időt kért, rendeznie kellett a sorokat a címvédőnek. Tiby két értékesített büntetője nagyon fontos volt a Falcónak, remek iramot diktáltak a csapatok, Trice és Tiby vívott egymással különcsatát. A gyors tempó aztán hibákkal, kihagyott dobásokkal is párosult, de továbbra is a sárga-feketék voltak lépéselőnyben (39-33). Minden egyes pontért megküzdöttek a felek, a játékrész hajrájában Milos Konakov és Sebastjan Krasovec mester is időt kért, végül 43-39 volt a nagyszünet.

Rakicevic 2+1-ével indult a harmadik felvonás, de Tiby gyorsan válaszolt, rendre visszaverte a vendégek felzárkózási kísérleteit a vasi gárda. 45-45-nál egyenlő volt az állás, de Perl lehűtötte a kedélyeket, 50-45-nél némi levegőhöz jutott a Falco. A ZTE nem hagyta magát, 50-49-re zárkózott, egy sportszerűtlen fault után azonban 52-49-re módosult az eredmény. A csapatok hamar összegyűjtötték a mezőnyhibákat, hullámzott a mérkőzés, 54-54-nél ismét szombathelyi timeout következett. A visszatérés nem úgy sikerült, ahogy a hazaiak szerették volna, Németh Ákos faulttal együtt szerzett kosarat, 54-56-ra a ZTE vezetett. Nem találta a ritmust, a fonalat a címvédő, Milos Konakovnak újfent időt kellett kérnie, akadozott a szombathelyi gépezet. Keller Ákos 50%-kal büntetőzött, kevés pont esett ebben a szakaszban, Kovács Benedek saroktriplája viszont célba ért (58-60.). Perl két büntetőjével egyenlített a Falco, de Trice duplája zárta a negyedet, 60-62-ről várták a csapatok a záró tíz percet.

Perl Zoltán középtávolija nyitotta a felvonást, majd Zsíros két pontja következett, űzték-hajtották egymást a csapatok. Tiby hármasával ismét a Falco vezetett, a ZTE büntetőkkel felelt, Barac azonban egy 2+1-gyes akcióval gondoskodott arról, hogy újfent a sárga-feketék legyenek közelebb a győzelemhez (68-66). Körömrágós hajrára volt kilátás, teljesen nyílt volt a találkozó, amikor hat és fél perc volt vissza. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok, Pot hármasa nagyon kellett a vasiaknak, akik ezzel 75-71-re léptek el. Nagy hajrába kezdtek a csapatok, felpörögtek az események, az utolsó két percbe 78-78-cal léptek be a felek. Keller Ákos éppen testvérével szemben harcolt ki faultot, majd bedobta a büntetőket, megint a Falcónál volt az előny. Trice fifikás megoldással próbált kosarat szerezni, a dobás azonban kimaradt, a Falco pedig egy gyorsindítás növelte a különbséget, 82-78 volt az állás. Időkérés után Rakicevic triplát szórt, Milos Konakov is magához hívta csapatát, a zalaiaknak pedig nem volt más választásuk, faultolniuk kellett. A sértett, Perl Zoltán biztos kézzel tette helyére mindkét büntetőt, három pont volt a különbség (84-81). Az eseményeknek itt még nem volt vége, Trice-ot triplakísérlet közben faultolták, hármat dobhatott a vonalról. A vendégek légiósa nem hibázott, 84-84-re módosította az állást, jöhetett a hosszabbítás.

A zalaiak kihagyták, Pot bedobta a maga triplakísérletét, a házigazda kezdte jobban a ráadást. Technikai után Trice büntetőzhetett, az azt követő labdabirtoklásból azonban nem tudott beköszönni a ZTE, aminek négypontos hátrány lett a következménye (89-85). A nehéz helyzet ellenére sem adta fel a zalai gárda, hármassal zárkózott és lőtávolon belül tudott maradni. Másfél perc volt vissza, 91-90 állt az eredményjelzőn, Perl pedig két büntetővel juttatta közelebb a bajnoki döntőhöz csapatát. A vendégek válaszolni tudtak, 93-92 volt az állás, 22 másodperccel a vége előtt pedig ők támadhattak. Trice két büntetőt harcolt ki, a Falcónak pedig kevesebb, mint 9 másodperce volt az utolsó támadásra. Milos Konakov rögtön időt kért, Perl Zoltán bravúros kosarat szerzett, ez pedig azt jelentette, hogy a Falco 95-94-re diadalmaskodott és idén is ott lesz a bajnoki döntőben, ahol az Alba Fehérvár lesz a szombathelyiek ellenfele.